Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

34/1996. (XII. 29.) BM rendelet

a tűzoltósági célokat szolgáló ingatlanok, tűzvédelmi berendezések, szakfelszerelések rendeltetéstől eltérő használatának szabályairól

A tűz elleni védekezésről, a műszaki mentésről és a tűzoltóságról szóló 1996. évi XXXI. törvény 47. §-a (2) bekezdésének p) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

1. § (1) E rendelet hatálya a hivatásos állami, hivatásos önkormányzati, az önkéntes és a létesítményi tűzoltóság (a továbbiakban együtt: tűzoltóság) tulajdonában, használatában vagy kezelésében levő ingatlanokra, tűzvédelmi berendezésekre, híradó (hírközlő) eszközökre, szakfelszerelésekre és gépjárművekre terjed ki.

(2) Nem terjed ki a rendelet hatálya a tűzoltóság tulajdonában, használatában vagy kezelésében lévő, kizárólag üdülési, sport, illetőleg kulturális célokat szolgáló ingatlanokra, ingatlanrészekre.

(3) E rendelet szempontjából rendeltetéstől eltérő célú használatnak minősül, ha az (1) bekezdésben megjelölt ingatlant nem a tűzoltóság elhelyezésére, a tűzvédelmi berendezést, illetőleg szakfelszerelést nem tűzmegelőzési, tűzoltási, műszaki mentési, katasztrófa-elhárítási tevékenységhez, illetőleg az ezekkel kapcsolatos felkészítésre, készenlétre, továbbá rendeltetésszerű működéshez szükséges karbantartásra, javításra és felújításra használják.

2. § (1) A tűzoltóság tulajdonában, használatában vagy kezelésében levő ingatlant vagy annak meghatározott részét csak akkor lehet a rendeltetésétől eltérő célra használni, ha az a folyamatos szolgálatellátást nem akadályozza, és a hivatásos tűzoltóság személyi állományának elhelyezése a BM Elhelyezési Szabályzatban foglaltaknak megfelelően biztosított. Ez a rendelet nem érinti a külön jogszabályban meghatározott azon rendelkezést, amely a rendeltetéstől tartósan eltérő használatot hatósági engedélyhez köti.

(2) Tűzvédelmi berendezéseket és híradó (hírközlő) eszközöket csak akkor lehet rendeltetésüktől eltérő célra használni, ha az a tűzoltóság folyamatos működését, riaszthatóságát és hírforgalmazását nem akadályozza.

(3)[1] A készenlétben tartott tűzoltó gépjárműveket és szakfelszereléseket csak akkor lehet rendeltetésüktől eltérő célra használni, ha azok folyamatosan riaszthatók, illetőleg az eltérő célra használt gépjárművek és szakfelszerelések a tűzoltóság elsődleges működési körzetét nem hagyják el.

3. § (1) Tűzvédelmi berendezést, tűzoltó gépjárművet és szakfelszerelést csak a kezelőszemélyzettel együtt - műszaki és munkavédelmi feltételeknek megfelelő állapotban - lehet rendeltetésétől eltérő célra használatba adni.

(2) A 2. § (2) és (3) bekezdésében meghatározottak eltérő célú használatáról - az igénybevétel időpontjának, várható időtartamának és az igénybe vett szakfelszerelés riaszthatóságának meghatározásával - előzetesen tájékoztatni kell az illetékes megyei, a fővárosban a fővárosi tűzoltó-parancsnokság ügyeletét.

(3) A rendeltetéstől eltérő célú használatot - írásos kérelemre - az illetékes önkormányzati, önkéntes vagy létesítményi tűzoltóparancsnok engedélyezi a tűzoltóság fenntartójának felhatalmazása alapján. Az igénybevétel feltételeit a tűzoltóság és az igénybe vevő között írásban megkötött szerződésben kell meghatározni. A szerződésnek tartalmaznia kell az igénybevételért fizetendő használati díjat.

(4) A térítés ellenében történő igénybevétel minimális használati díját az illetékes tűzoltóparancsnok az amortizációs, a fenntartási és az energiaköltségek, valamint a kezelő személyzet időarányos illetményének és járulékainak, továbbá a jogszabályban meghatározott általános forgalmi adó figyelembevételével állapíthatja meg.

(5) A rendeltetéstől eltérő célú igénybevételt - ha azt a szolgálati érdek szükségessé teszi - az illetékes megyei, a fővárosban a fővárosi tűzoltó-parancsnokság ügyeletének, illetőleg az engedélyező parancsnok utasítására azonnal be kell fejezni, vagy fel kell függeszteni.

4. § Az igénybe vevő az általa igénybe vett ingatlanban (ingatlanrészben), tűzvédelmi berendezésben, szakfelszerelésben bekövetkezett kárért a Ptk. szabályai szerint kártérítési felelősséggel tartozik.

5. § A tűzoltóság fenntartója e rendeletben foglaltakon túl további feltételeket is meghatározhat.

6. § Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 32/2009. (XI. 30.) ÖM rendelet 19. §-a. Hatályos 2009.12.01.