Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

A Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság K.32719/2014/15. számú határozata közigazgatási határozat bírósági felülvizsgálata (SZERENCSEJÁTÉK ügyben hozott közigazgatási határozat bírósági felülvizsgálata) tárgyában. [1991. évi XXXIV. törvény (Szjtv.) 1. §, 2. §, 12. §, 26. §, 37. §] Bíró: Sinka Ildikó Judit

Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság

23.K.32.719/2014/15.

A Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság a Komáromi és Körmendi Ügyvédi Iroda (fél címe eljáró ügyvéd: dr. Horváth Tamás Vilmos) által képviselt felperes neve (felperes címe) , a dr. Molnár Krisztián jogtanácsos által képviselt Nemzeti Adó- és Vámhivatal Központi Hivatal (alperes címe,) alperes ellen, szerencsejáték ügyben hozott közigazgatási határozat bírósági felülvizsgálata iránt indított perében meghozta az alábbi

Í T É L E T E T:

A bíróság a felperes keresetét elutasítja.

Kötelezi a bíróság a felperest, hogy külön felhívásra fizessen meg a Magyar Államnak 30.000 (harmincezer) forint kereseti illetéket, valamint az alperesnek 15 napon belül 50.000 (ötvenezer) forint perköltséget.

Az ítélet ellen fellebbezésnek nincs helye.

I N D O K O L Á S

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (továbbiakban: NAV) ellenőrei 2013. szeptember hó 9-én fedett ellenőrzést folytattak le a cím. alatt található ......... elnevezésű vendéglátóegységben, ahol a pulttal szemben egy korábban felfüggesztett 2. sz. internet terminál volt található kikapcsolt állapotban, a rácsos elválasztó fal mögött pedig egy bekapcsolt üzemelő állapotú, internetes hálózatra csatlakoztatott 2. sz. internet terminál feliratú berendezés.

Az ellenőrök próbajátékot kezdeményeztek, melynek során chipkártyát kaptak a pultostól. A kártya behelyezését követően inaktív állapotban a monitor jobb szélén vásárlás menü pont és azon belül játékszimuláció "..." és "...." menüpontok jelentek meg. Az általános szerződési feltételek elfogadását követően a fenti menüpontok aktívvá váltak. Az ellenőrök a terminálba 1 db 500 Ft-ost, illetve 1 db 100 Ft-ost helyeztek be. A chipkártyán lévő 6 kredithez hozzáíródott a befizetett 600 Ft, így 606 Ft kredit állt rendelkezésükre, melyre 1 óra 12 perc használati időt kaptak. A játékszimulációs menüpontot választva a "....." nevű játékot indították el. Az ellenőrök megállapították, hogy a terminál szerencsejáték folytatására alkalmas, mert próbajátékuk során az induló 606 egység kreditet 636-ra növelték, az induló 1 óra 12 perces használati idő 1 óra 16 percre növekedett. A próbajáték kezdeti használati ideje 14 perc játék során elfogyott.

Az ellenőrzés során a NAV ellenőrei részére átadásra került partneri szerződés és rendszer dokumentáció, továbbá gyártmánylap, illetve mérési jegyzőkönyv, továbbá az ellenőrzés során a helyszínre érkező személy részéről egy nyomozást megszüntető határozat is. Ezt követően a terminált lefoglalták, az elszállításra került. Lefoglalták továbbá a pultos által átadott 4755. sorszámú chipkártyát, a partneri szerződést és rendszer dokumentációt, gyártmánylapot, mérési jegyzőkönyvet, továbbá a rendőrségi határozatot is, az ellenőrzés során 36 db fényképfelvétel készült.

Az átadott működési engedély szerint a 1. sz. Kft. üzemelteti a fenti címen lévő vendéglátóegységet. NAV az ellenőrzési jegyzőkönyv megállapításairól tájékoztatta a felperest, és csatoltan megküldte az ellenőrzési jegyzőkönyvet, a lefoglalásról készült jegyzőkönyvet, továbbá a lefoglalást elrendelő végzés másolatát, amelyre a felperes észrevételt nem tett. Ezt követően a NAV munkatársai 2013. október hó 16-án utóellenőrzés keretében az elszállított internet terminál adatmentését elvégezték, amelyről a felperesi társaságot szintén értesítette az eljárt alperesi hatóság. A lefoglalást elrendelő végzéssel szemben a felperes keresetet nyújtott be.

Az ellenőrzés eredményeként az alperes a 2014. február hó 20-án kelt 13694/25/2013. sz. határozatában a felperessel szemben 17.600.000 Ft bírságot szabott ki az Szjtv. 2. § (2) bekezdésének megsértése miatt. A bírság kiszabása során súlyosbító körülményként értékelte, hogy a felperes a jogsértés elkövetésének időpontját megelőző két évben hasonló jogsértés miatt, 18 alkalommal jogerősen megbírságolta.

Az alperesi határozat szerint, a fent megjelölt vendéglátóegységben üzemelt terminál, a behelyezett készpénz ellenében kapott egyenleg terhére internet használatot biztosított, a terminál azonban játékokban való részvételt is biztosított, amelynek során a játék eredménye alapján változott az egyenleg. Az ellenőrök próbajáték keretében a terminálba helyezett összegből képzett egyenleg terhére tudtak tétet feltenni, játékjogot szereztek, továbbá a terminál használata során fennállt nyeremény elérhetőségének lehetősége és a vesztésé is, amely a véletlentől függött.

Az alperesi határozat megállapítása szerint a berendezés szerencsejátékban való részvételt biztosított, az ellenőrzés időpontjában az állami adóhatóság engedélye nélkül olyan terminált üzemeltetett a felperes a vendéglátóegységben, melyen az ellenőrök próbajáték keretében tétet tettek fel, játékjogot szereztek, valamint fennállt a nyerés és vesztés lehetősége is, mely csak a véletlentől függött, így a fenti berendezés az Szjtv. 26. § (1) bekezdésében foglaltak alapján, működési mechanizmusát tekintve pénznyerő automatának minősül, mely szerencsejátékban való részvételt biztosított. Erre tekintettel az Szjtv. 2. § (2) bekezdésének megsértése miatt, a fenti összegű bírságot szabott ki a felperesi társasággal szemben.

A felperes az alperes határozatának hatályon kívül helyezését és új eljárásra kötelezését kérte, emellett perköltséget igényelt. Keresete szerint a terminálon a felhasználó több felületet is igénybe vehet. A kreditjóváírás internetezéssel és kreditgyűjtéssel lehetséges. A felperes vitatta a terminálba helyezett pénzeszköz tét minőségét, továbbá a kreditegyenleg ingadozás és a játékon elért eredmény közötti összefüggést. A felperes szerint az egyenleg kizárólag a közzétett reklámok megtekintésével gyarapodik, míg e kreditek csökkenése az interneten eltöltött idővel arányos, a kreditváltozás soha nem a véletlentől függ. A felperes hangsúlyozta, hogy a terminálon játszható játékok, kizárólag interneten érhetők el, emellett a terminál pénzt nem fizet ki, azon program nem fut. Felperes szerint a kreditpont-gyűjtés nem függ a játéktól, illetve annak eredményességétől. A kreditpontokat csupán a reklámtartalmak megtekintése befolyásolja, a berendezés ezért nem felel meg az Szjtv. 1. § (1) bekezdése, illetve a 26. § (1) bekezdése szerinti pénznyerő automata definíciójának. A felperes hangsúlyozta, hogy a gépek üzembe helyezése előtt a kellő körültekintést tanúsította, a terminálok kihelyezését megelőzően kikérte az alperes állásfoglalását azzal kapcsolatban, hogy az általa használni kívánt berendezések használata szerencsejáték tevékenységnek minősül-e vagy sem. Hivatkozott a 79086/2010. sz. eljárásra, melynek során az alperes rendelkezésére bocsátotta a részletes műszaki dokumentációt a termékleírást és specifikációt, továbbá a hatóság a terminálok működését is ellenőrizhette. A felperes keresetéhez csatolta a 2011. augusztus 8-án született adóhatósági feljegyzést, mellyel szintén a jóhiszeműségét kívánta alátámasztani. Összefoglalóan hangsúlyozta, hogy az alperes a tényállás tisztázási kötelezettségére vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket megsértette, sem a berendezést, sem a jogszabályi környezetet, sem pedig a már meglévő, korábbi eljárási tapasztalatokat nem vette figyelembe, nem értékelte a felperes javára szolgáló tényeket sem, ezek alapján téves, jogszabályellenes határozatot hozott, illetve foglalta le a felperes vagyontárgyait. E körben a felperes hivatkozott arra, hogy az alperes nem vette figyelembe a folyamatban lévő hasonló eljárásokat a tényállás megállapítása során, továbbá a ..... ...... Ügyészség Közrendvédelmi Szakága által hozott határozatot, továbbá számos szabálysértési eljárás megszüntetésre került. Kiemelte, hogy a közigazgatási eljárásokban indítványa ellenére szakértő kirendelésére nem került sor, továbbá szakvéleményeket csatolt, mellyel összefüggésben hangsúlyozta, hogy személy 1. . szakértő szerint a kreditegyenleg növekedés és a játékszimulációkban elért eredmény között nincs összefüggés, közvetlen pénz kinyerésére nincs lehetőség. Az ugyancsak csatolt személy 2 által készített szakvéleményből pedig azt emelte ki, hogy a kreditegyenleg a játékszimulációban elért eredménytől független. A reklámok felbukkanása alapvetően a véletlentől függ. Hivatkozott arra is, hogy a 2. sz. Kft. ügyvezetője több eljárásban is meghallgatásra került. Kérte, hogy a bíróság szerezze be a vonatkozó vallomásokat, utalt továbbá az alperes 2012. november 14. napján kelt végzésére, továbbá a ...... Rendőrkapitányság nyomozást megszüntető határozatára, továbbá a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság 38.Kpk. szám alatt 2013-ban hozott végzéseire, melyben az alperesi határozat hatályon kívül helyezésre került új eljárásra kötelezés mellett.

A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!

Jogkódex ikon

Jogkódex

Az igényeinek megfelelő Jogkódex előfizetés kiválasztása

A legfrissebb szakcikkek eléréséhez a Szakcikk Adatbázis Plusz előfizetés szükséges

Meglévő Jogkódex előfizetés bővítése szükséges.

Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!