Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

Az Egri Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság K.27189/2013/1. számú határozata közigazgatási határozat bírósági felülvizsgálata tárgyában. [1993. évi XLVIII. törvény (Bt.) 22. §] Bíró: Beniczkyné dr. Kelemen Gyöngyi

Kapcsolódó határozatok:

*Egri Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság K.27189/2013/1.*, Egri Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság K.27189/2013/6., Kúria Kfv.37153/2014/5., 3090/2015. (V. 19.) AB határozat

***********

Az Egri Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság a dr. Fekete Zsolt (fél címe 1 szám alatti), valamint dr. Markó Gábor (fél címe 1 szám alatti) ügyvédek által képviselt St. Stephan Gold Bányászati Kft. ( szám alatti) felperesnek - a dr. Cziráki Adorján ( szám alatti) jogtanácsos által képviselt alperes neve ( szám alatti) alperes elleni közigazgatási határozat bírósági felülvizsgálata iránt indított perében meghozta az alábbi

Í T É L E T E T :

A bíróság a felperes keresetét e l u t a s í t j a .

Kötelezi a bíróság a felperest, hogy fizessen meg a Magyar Állam javára a NAV Heves Megyei Adóigazgatóság külön felhívására 30.000 (Harmincezer) Ft feljegyzett eljárási illetéket.

Kötelezi a bíróság a felperest, hogy fizessen meg az alperesnek 15 napon belül 30.000 (Harmincezer) Ft perköltséget.

Az ítélet ellen nincs helye fellebbezésnek.

I N D O K O L Á S :

A jogosult számú kutatási engedély alapján szerzett ásványi nyersanyag-kutatási jogot a megnevezésű kutatási területre. Az engedély alapján a kutatás műszaki üzemi tervét a Bányakapitányság 12316/2003. számú határozatával engedélyezte 2007. június 1-ig tartó érvényességgel. A jogosult kutatási zárójelentést nem nyújtott be, tájékoztató jelentéseiben beszámolt a tervidőszakban általa elvégzett kutatási tevékenységekről. A kutatási engedély érvényességének lejárta előtt kutatási jog adományozása iránti kérelmet nyújtott be a elnevezésű kutatási területre. A kutatási jogot a Bányakapitányság 1742/3/2007. számú jogerős határozatában ismételten megadta. A kutatási műszaki üzemi tervet 1401/17/2008. számú határozatával a Bányakapitányság engedélyezte 4 évig, 2012. július 15-ig tartó érvényességgel. A jogosult újabb tájékoztató jelentéseket nyújtott be a tervidőszakban elvégzett tevékenységről.

A 12316/2003. számú határozattal engedélyezett kutatási műszaki üzemi tervben előkutatásnak minősülő tevékenységek mellett ténylegesen ásványi nyersanyag- kutatási tevékenységnek minősülő elvégzendő feladatként 5 db kutatófúrás lemélyítését határozata meg 400 m öszhosszúságban. A beszámoló jelentésekben a jogosult a kutatási időszakban adatbázist készített a kutatási terület érc előfordulásának szakirodalomban és különböző tanulmányokban közzétett adatairól, digitalizálta és adatbázisba foglalta a kutatási területen korábbi kutatások során lemélyített fúrások térképeit és egyéb dokumentációt, valamint pontosította a korábbi térképezések adatállományát. Ezt követően elvégezte a fúrólyukakra vonatkozó általa összegyűjtött adatállomány felülvizsgálatát, kiegészítő földtani térképezést végzett és megkezdte a korábbi fúrások fúrómagvainak újraértékelését. Az engedélyezett fúrásos kutatást nem végezte el, aminek indoka az volt, hogy nem tudta megszerezni az általa kitűzött fúrási pontokra vonatkozó ingatlan-igénybevételi jogosultságot.

Az 1401/17/2008. számú határozatban engedélyezett kutatási műszaki üzemi tervben ismét több, előkutatásnak minősülő tevékenység mellett ténylegesen ásványi nyersanyag-kutatási tevékenységnek minősülő elvégzendő feladatként 5 db fúrókutatás +0,00 m Balti tszf szintig történő lemélyítését határozta meg és ütemezte. Az első évben 150 m, a második évben 300 m, a harmadik évben 300 m, a negyedik évben 150 m.

A kutatási MÜT-ben tervezett fúrások tényleges helye hrsz-ú (F1 jelű fúrás) és a hrsz-ú (F2-F5 jelű fúrások) ingatlanok területén került meghatározásra.

A beszámoló jelentések alapján a 2008-2010-es kutatási időszakban és 2011-ig eltelt időszakban fúrásos kutatás végzésére továbbra sem került sor és a tervezett geofizikai kutatást sem végezték el. A kutatási időszakban további adatgyűjtés, adatelemzés, archív adatok feldolgozása, modellezés, térképezés, mintavételezés és több mint 1750 minta elemzése, korábbi fúrások fúrómagjainak újraértékelését végezték. A 2011. májusi legutolsó beszámoló jelentés szerint kijelölték "-Északi oldalán" egy olyan ingatlan területét, ahol a tervezett fúrási tevékenységből 4 fúrólyuk, valamint a Észak-nyugatra egy másik ingatlan területén, ahol további 1 fúrólyuk lefúrása megvalósítható. A jelentés szerint fúrási tevékenységet először " É/D" kutatási területen terveznek és csak ezt követően tervezik a fúrások lemélyítését a "-Észak" kutatási területen. (A É/D kutatási terület kutatási jogosultságával az Kft. rendelkezik.)

A Bányakapitányság eljárást indított a kutatási feladatok ellenőrzésére vonatkozóan. Az eljárás megindításáról értesítette a jogosultat, aki észrevételeiben előadta, hogy a kutatás műszaki üzemi tervében rögzített éves bontásában meghatározott munkaterv csak formális, a feladatok éves felbontása nyilvánvalóan képletesnek tekintendő. A társaság az előkutatási feladatainak nemcsak a MÜT-ben foglalt időarányos részét végezte el, hanem valamennyit a teljes kutatási időszak vonatkozásában. A társaság számára érthetetlen, hogy a Bányakapitányság tájékoztatásában miért hivatkozik az elvégzendő feladatokat keretleosztás szerinti rögzítő munkaprogramtól való eltérésre. A tervezett kutató fúrásokat a társaság rajta kívülálló okból nem tudta megvalósítani, mert az Erdészeti Igazgatóság a fúrási pontok megközelítéséhez szükséges fák kivágásához hozzájárulását nem adta meg.

A Miskolci Bányakapitányság 1945/11/2011. számú határozatával az 1742/3/2007. számú határozattal a Kft. részére a -Északi kutatási területre nemesfém ércek és polimetallikus ércek kutatására adományozott kutatási jogot visszavonta.

A határozat hivatkozott a bányatörvény végrehajtásáról szóló 203/1998. (XII.19. számú) Kormányrendelet (Vhr.) 6/C. § (2) bekezdés f) pontjára, amely szerint a kutatási műszaki üzemi terv szöveges részének tartalmi követelményei között rendelkezik a kutatási tevékenységek ütemezésének szükségességéről. Ez a kutatási tevékenység évenkénti bontásban történő meghatározását jelenti. Ennek a jogosított eleget tett és évenkénti bontásban ütemezte az általa tervezett tevékenységeket. A Bányakapitányság az ütemezésre tekintettel engedélyezhette a kutatási műszaki üzemi tervet. Amennyiben a jogosult olyan ütemezést terjesztett volna elő, amely szerint a kutatás első éveiben kizárólag előkutatási tevékenységeket tervezett volna és csak a terv-időszak utolsó időszakára ütemezett volna érdemi ásványi nyersanyag-kutatási tevékenységet, akkor a Bányakapitányság a műszaki üzemi terv iránti kérelmet el is utasította volna. Az előkutatási tevékenység előzetes bejelentés alapján végezhető. Ehhez nem szükséges kutatási adomány és kutatási műszaki üzemi terv sem. Ugyanakkor az érdemi kutatás kizárólag kutatási jogosultság és hatósági engedély alapján végezhető.

Hivatkozott a Vhr. 6/C. § (1) bekezdésére. Megállapította, hogy a jogosult a kutatási tevékenységét nem az engedélyezett kutatási műszaki üzemi terv szerint végezte, a kutatási munkaprogramjától eltért, de a kutatási műszaki üzemi terv módosítását nem kezdeményezte.

A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!

Jogkódex ikon

Jogkódex

Az igényeinek megfelelő Jogkódex előfizetés kiválasztása

A legfrissebb szakcikkek eléréséhez a Szakcikk Adatbázis Plusz előfizetés szükséges

Meglévő Jogkódex előfizetés bővítése szükséges.

Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!