Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

AI Szinonimák

Kereséskor az "AI szinonimák kérése" gombra kattintva rokon értelmű fogalmakat kérhet a keresett kifejezésre.

...Tovább...

4/1955. (XII. 30.) KPM rendelet

a gépkocsik adatszolgáltatásával kapcsolatos intézkedésekről

A 65/1955. (XI. 19.) MT rendelet 2. § (1) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján a Központi Statisztikai Hivatal elnökével egyetértésben az alábbiakat rendelem:

1. § Valamennyi állami, társadalmi, közületi és szövetkezeti szerv, valamint gépkocsival rendelkező magánszemély köteles minden évben a december hó 15-i állapotnak megfelelően, az év december hó 31. napjáig a használatában, illetőleg a tulajdonában lévő személy-, társas- és tehergépkocsik számáról és műszaki állapotáról a jelen rendelet 1. számú melléklete szerinti gépjárműfelülvizsgálati jegyzőkönyvön (továbbiakban: jegyzőkönyv) adatszolgáltatást teljesíteni.

2. § (1) Az állami, közületi és szövetkezeti szervek az adatszolgáltatáshoz szükséges nyomtatványokat a minisztériumtól, illetőleg az országos hatáskörű szervtől, a társadalmi szervek központjaiktól szerzik be.

(2) Az (1) bekezdésben említett szervek az adatszolgáltatás teljesítéséhez szükséges gépkocsifelülvizsgálat megtartására egy - a gépkocsiállománytól függően esetleg több - bizottságot kötelesek alakítani. A bizottság tagjai: a szerv főmérnöke (műszaki vezetője, technikusa, garázsmestere vagy szerelője), a szerv gépkocsielőadója és a vizsgán gépkocsi rendszeresített gépkocsivezetője.

(3) Az olyan szervek gépkocsijainak felülvizsgálatába, amelyeknél műszaki dolgozó hiánya miatt a (2) bekezdésben említett bizottságot nem lehet megalakítani, a helyileg legközelebbi szerv műszaki dolgozóját kell a bizottság harmadik tagjaként bevonni.

3. § (1) Bármilyen okból üzemképtelen, vagy leállított (forgalomból kivont) gépkocsikról is jegyzőkönyvet kell kiállítania annak, akinek a gépkocsi az őrizetében áll. A jegyzőkönyvet a 2. § szerint szervezett bizottság, vagy az 5. §-ban megjelölt szerv közbejöttével kell kiállítani.

(2) Az üzemképtelen, vagy bármely okból leállított (forgalomból kivont) gépkocsikról felvett jegyzőkönyvben fel kell tüntetni és részletesen indokolni kell az üzemképtelenség okát [mióta és milyen célból (javítás, kiselejtezés) állították le a gépkocsit].

(3) A javításban lévő gépkocsikat - a gépkocsi üzembentartójának megbízottja jelenlétében - a javítást végző autójavító vállalatnál kell felülvizsgálni. A felülvizsgálatot ebben az esetben - a 2. § (2) bekezdésében említett bizottság helyett - a gépkocsi üzembentartója és az autójavító vállalat megbízottja - ha pedig a javítás kisiparosnál történik, a kisiparos - végzi és állítja ki a jegyzőkönyvet.

4. § (1) A gépkocsi felülvizsgálatáról felvett jegyzőkönyvet három példányban kell kiállítani, amelyből két példányt minden év decemher 31. napjáig az illetékes főfelügyeleti szerv központi gépkocsielőadójához, illetőleg a társadalmi szerv központjához kell felterjeszteni.

(2) A főfelügyeleti szerv, illetőleg a társadalmi szerv a hozzá beérkezett jegyzőkönyvek alapján a jelen rendelet 2. számú melléklete szerinti összesítést készít. Külön összesítést kell készíteni személy-, társas- és tehergépkocsik szerinti bontásban:

a) a minisztérium, országos hatáskörű szerv, illetőleg a társadalmi szervek központjai;

b) az a) pontban felsoroltak főfelügyelete alá tartozó költségvetési szervek;

c) a célfuvarozási vállalatok;

d) az egyéb vállalatok és szervek által üzembentartott gépkocsikról. Ezen összesítésekről -személy-, társas- és tehergépkocsik szerinti bontásnak megfelelően - főösszesítést is kell készíteni.

(3) A főfelügyeleti szerv, illetőleg a társadalmi szerv a (2) bekezdés szerinti összesítéseket és a főösszesítést a hozzá beérkezett jegyzőkönyvek egy példányával együtt a Közlekedés- és Postaügyi Minisztérium Autófelügyeletéhez (a továbbiakban:

Autófelügyelet) a tárgyévet követő év január hő 15. napjáig küldi meg.

5. § (1) Magánszemély által üzembentartott, vagy magánszemély birtokában lévő gépkocsik felülvizsgálatát az Autófel ügyelet műszaki szakértője végzi.

(2) Az (1) bekezdésben említett gépkocsikat az illetékes megyei (megyei jogú városi) tanács vb. illetékes szakigazgatási szerve által megjelölt helyen és időpontban kell felülvizsgálatra bemutatni.

(3) A felülvizsgálatról jegyzőkönyvet kell kiállítani. A jegyzőkönyvet a műszaki szakértő és a gépkocsi üzembentartója (tulajdonosa, birtokosa) írja alá.

(4) A jegyzőkönyv két példányát a műszaki szakértő az Autófelügyelethez terjeszti fel, a harmadik példányt pedig a gépkocsi üzembentartójának adja át.

(5) A gépkocsi felülvizsgálatáért a magánszemély 20.- Ft, (azaz húsz forint) felülvizsgálati díjat köteles a 104.134-70. számú "KPM Autófelügyelet bevételi számla - Budapest" elnevezésű számlára befizetni. A befizetést igazoló befizetési lap elismervény-szelvényét a felülvizsgálat alkalmával a felülvizsgálatot végző műszaki szakértőnek kell átadni, aki azt a jegyzőkönyvhöz csatolja.

(6) Ha a magánszemély által üzembentartott (birtokában lévő) gépkocsi üzemképtelen (vagy a forgalomból kivonták), a magánszemély köteles a megjelölt időpontban ezt a körülményt a felülvizsgálatot végző műszaki szakértőnek bejelenteni. A bejelentésről jegyzőkönyvet kell felvenni.

6. § Az Autófelügyelet a hozzá beérkezett adatok alapján - a 4. § (2) bekezdésében említett bontásnak megfelelően - a tárgyévet követő év január hó 25. napjáig országos összesítő kimutatást köteles készíteni.

7. § Aki a jelen rendeletben foglalt rendelkezéseket megszegi, vagy kijátssza, azzal szemben az állami statisztikáról szóló 1952. évi VI. számú törvény alapján kell eljárni.

8. § A jelen rendelet kihirdetése napján lép hatályba.

Bebrits Lajos s. k.,

közlekedés- és postaügyi miniszter.

1. számú melléklet a 4/1955. (XII. 30.) KPM rendelethez

2. számú melléklet a 4/1955. (XII. 30.) KPM rendelethez

Tartalomjegyzék