Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

29/1961. (VIII. 12.) Korm. rendelet

egyes filmek beszolgáltatásáról és térítési díjáról

1. § (1) Az, akinek bármilyen jogcímen olyan film van birtokában, amely nyilvános bemutatásra jogosító érvényes engedélyokirattal ellátva nincs, vagy bár ilyennel el van látva, de az engedélyokirat 1950. évi január hó 1. napja előtt kelt, köteles azt e rendelet hatálybalépésétől számított 6 hónapon belül, ha pedig e rendelet hatálybalépése után kerül ilyen film a birtokába, a birtokbavételtől számított 30 napon belül a Művelődésügyi Minisztérium Filmfőigazgatóságához beszolgáltatni.

(2) Az állami és társadalmi szervek a tulajdonukban, vagy bármilyen címen birtokukban levő filmek beszolgáltatásának kötelezettsége alól mentesek.

(3) Az (1) bekezdés hatálya alá tartozó filmek közül azokat, amelyek filmtörténeti szempontból nem jelentősek, a művelődésügyi miniszter a beszolgáltatás alól mentesítheti.

2. § A rendelet alkalmazása szempontjából filmnek tokintendő az amatőrfilmek kivételével minden normál (35 mm) és keskeny (16 mm) méretű eredeti képnegatív, eredeti hangnegatív, bármilyen sokszorosításhoz szükséges reproduktív filmanyag (kék-kópia, dup-negatív és arról készült dup-pozitív) és minden másolat (kópia).

3. § Az 1. §-ban előírt beszolgáltatási kötelezettség teljesítésekor két példányban írásban közölni kell a beszolgáltatott film címét, gyártóinak nevét, a forgalmazásra jogosult nevét, a gyártás idejét, a film nemét (eredeti negatív, másolat stb.) és méretét (normál, keskeny).

4. § (1) E rendelet, valamint a korábbi rendelkezések alapján beszolgáltatott filmért a film anyagának selejtértékét a beszolgáltató részére meg kell téríteni.

(2) Abban az esetben, ha a film akár belföldön, akár külföldön, idegen nyelvre szinkronizáltan vagy anélkül nyilvános előadásra kerül, illetőleg 1956. évi január hó 1. napja után nyilvános előadásra került - ideértve a televízión történő közvetítést is - az (1) bekezdésben meghatározott térítési díjon felül felvonásonként 500-5.000 forint térítési díjat kell fizetni.

(3) A (2) bekezdésben meghatározott térítési díj nem jár a Magyar Televízió kísérleti adásaiért, valamint a filmek múzeumszerű bemutatásáért.

(4) A térítés mértékét - az (1) és (2) bekezdések keretei között - a Művelődésügyi Minisztérium Filmfőigazgatósága állapítja meg.

(5) A térítési díjat annak részére kell kifizetni, akinek a film tulajdonában állott, illetőleg akit a filmmel kapcsolatos jogok megillettek a film bemutatásakor. A térítési díjat az illetékes Állami Filmforgalmazási Vállalat fizeti ki, a jogosultat terhelő adó levonásával.

5. § A 4. §-ban megbatározott térítési díj magában foglalja a film anyagáért és a filmmel kapcsolatos valamennyi (nyilvános előadási, televízió közvetítési, idegen nyelvre való szinkronizálási, keskenyítési, forgalmazási, sokszorosítási stb.) jogért egyszersmindenkorra járó térítési összeget; ezen felül a filmért állami vállalattal, illetőleg állami szervvel szemben további igényt semmilyen címen érvényesíteni nem lehet (pl. szerzői jogdíj).

6. § (1) A 4-5. § hatálya kiterjed a beszolgáltatásra kötelezett filmekre abban az esetben is, ha a film állami kényszerintézkedés (államosítás, vagyonelkobzás stb.) nélkül került az illetékes állami szerv birtokába.

(2) Nem fizethető semmiféle térítés annak, aki e rendeletben előírt beszolgáltatási kötelezettségének nem tett eleget, vagy aki a filmmel kapcsolatos jogait hatósági intézkedés vagy bírói határozat következtében elvesztette.

7. § (1) Szabálysértést követ el és 1000 forintig terjedhető pénzbírsággal sújtható az, aki az 1. §-ban meghatározott beszolgáltatási kötelezettségének nem, vagy nem a megszabott határidőben tesz eleget.

(2) Azt a filmet, amelyre nézve a szabálysértést elkövették, el kell kobozni. Az elkobzott filmet a Művelődésügyi Minisztérium Filmfőigazgatoságának rendelkezésére kell bocsátani.

(3) Az elsőfokon eljárt szabálysértési hatóság köteles a jogerős határozat egy kiadmányát a Művelődésügyi Minisztérium Filmfőigazgatóságának megküldeni.

8. § E rendelet kihirdetése napján lép hatályba, egyidejűleg a 711950. (III. 9.) MT számú, valamint az 58 1957. (IX. 10.) Korm. számú rendelet hatályát veszti.

Dr. Münnich Ferenc s. k.,

a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány elnöke