Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

AI Szinonimák

Kereséskor az "AI szinonimák kérése" gombra kattintva rokon értelmű fogalmakat kérhet a keresett kifejezésre.

...Tovább...

70/2002. (IV. 12.) Korm. rendelet

az orvosi tevékenység ellátásáról szóló szerződés részletes szabályairól

Az egészségügyi közszolgáltatások nyújtásáról, valamint az orvosi tevékenység végzésének formáiról szóló 2001. évi CVII. törvény (a továbbiakban: Ekszt.) 27. §-ának d) pontjában foglalt felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:

1. §

(1) E rendeletet kell alkalmazni az egészségügyi szolgáltató, illetőleg a szabadfoglalkozású orvos [ideértve az Ekszt. 21. § (1) bekezdésének második mondata szerinti esetet is], szabadfoglalkozású intézeti gyógyszerész (utóbbiak a továbbiakban együtt: szabadfoglalkozású orvos) között létrejövő orvosi, illetve gyógyszerészi tevékenység ellátásáról szóló szerződésekre (a továbbiakban: orvosi szerződés).

(2) E rendeletnek a szabadfoglalkozású orvosra vonatkozó előírásait a szabadfoglalkozású orvosi praxisközösség, a szabadfoglalkozású intézeti gyógyszerészi munkaközösség, valamint a szabadfoglalkozású orvosi-gyógyszerészi praxisközösség (a továbbiakban együtt: praxisközösség) esetében is megfelelően alkalmazni kell.

2. §

A megbízás tárgyát képező orvosi tevékenység, illetve az ehhez kapcsolódó egyéb tevékenység körét, illetve terjedelmét, továbbá az ügyeletre, illetve a készenlétre vonatkozó megállapodást az orvosi szerződés mellékletét képező feladatköri leírásban részletesen meg kell határozni.

3. §

(1) Az orvosi szerződésben nem szereplő helyszínen orvosi tevékenység végzésére - ha jogszabály eltérően nem rendelkezik - csak a szabadfoglalkozású orvos írásbeli beleegyezésével kerülhet sor.

(2) Az orvosi szerződésben órában kifejezve pontosan meg kell határozni azt az időtartamot, amelyet a szabadfoglalkozású orvos - a szerződéskötő felek választásának megfelelően - egy napon, egy héten, egy hónapban vagy egy évben az orvosi tevékenység ellátására köteles fordítani.

4. §

Az orvosi szerződésben név szerint meg kell jelölni azt az orvosi (gyógyszerészi) szakirányú szakképesítéssel rendelkező személyt, aki az egészségügyi szolgáltató részéről a megbízás ellátása tárgyában a szabadfoglalkozású orvossal a kapcsolatot tartja, illetőleg vele szemben - az orvosi szerződés módosítása és megszüntetése kivételével - a jogszabályból vagy az orvosi szerződésből fakadó megbízói jogokat gyakorolja.

5. §

A szabadfoglalkozású orvos és az egészségügyi szolgáltató által foglalkoztatott egészségügyi dolgozók munkakapcsolatára, együttműködési kötelezettségére, illetve utasításadási jogára vonatkozóan az egészségügyi szolgáltató szervezetére és működésére vonatkozó belső szabályzatokban (pl. szervezeti és működési szabályzat) foglalt előírásokat úgy kell alkalmazni, hogy a szabadfoglalkozású orvosra a beosztott orvosra irányadó előírásokat kell megfelelően alkalmazni.

6. §

(1) A szabadfoglalkozású orvos részére járó megbízási díjat - közszolgáltatás nyújtása esetén az egészségügyi szolgáltató finanszírozásához igazodó módon - teljesítményarányosan kell megállapítani.

(2) Amennyiben a külön jogszabályban foglalt feltételek szerint a szabadfoglalkozású orvos díjazásáról az Országos Egészségbiztosítási Pénztár gondoskodik, ennek tényét az orvosi szerződésben rögzíteni kell.

7. §

A szabadfoglalkozású orvos helyettesítéséről

a) fizetett szabadsága idejére a szabadfoglalkozású orvos,

b) keresőképtelensége vagy egyéb igazolt távolléte idejére az egészségügyi szolgáltató

gondoskodik.

8. §

(1) Praxisközösség esetén az orvosi szerződés - az Ekszt., valamint az e rendelet által meghatározottakon túlmenően - tartalmazza

a) a praxisközösség tagjai közötti munkamegosztásnak a 2.§ szerinti pontos meghatározását, ideértve a helyettesítés kérdésének rendezését is,

b) a praxisközösség részéről az egészségügyi szolgáltató irányában kapcsolattartásra, képviseletre jogosult tag megnevezését,

c) a praxisközösség által az egészségügyi szolgáltatás nyújtása során alkalmazott egészségügyi dolgozói munkakörök meghatározását, s ezek feltételrendszerét.

(2) A praxisközösség által alkalmazott egészségügyi dolgozók helyettesítéséről a praxisközösség gondoskodik.

9. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 3. napon lép hatályba.

(2) E rendelet 3. §-át, 5. §-át, 6. §-ának (1) bekezdését, 7. §-át, valamint 8. §-ának (2) bekezdését nem kell alkalmazni, ha a bennük foglaltak tekintetében a szerződéskötő felek az orvosi szerződésben közös akarattal eltérően állapodnak meg.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök