Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

AI Szinonimák

Kereséskor az "AI szinonimák kérése" gombra kattintva rokon értelmű fogalmakat kérhet a keresett kifejezésre.

...Tovább...

Elgépelés kijavítása AI-jal

Ha esetleg elgépelte a keresett kifejezést, kijavítja Önnek az AI!

...Tovább...

453/2023. (X. 5.) Korm. rendelet

a minimálbér és garantált bérminimum, valamint a pedagógusok bérének 2023. január 1-jétől történő emeléséhez a települési önkormányzatok számára biztosítandó támogatásról szóló 68/2023. (III. 10.) Korm. rendelet módosításáról

A Kormány az Alaptörvény 15. cikk (3) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. § (1) A minimálbér és garantált bérminimum, valamint a pedagógusok bérének 2023. január 1-jétől történő emeléséhez a települési önkormányzatok számára biztosítandó támogatásról szóló 68/2023. (III. 10.) Korm. rendelet [a továbbiakban: 68/2023. (III. 10.) Korm. rendelet] 3. §-a a következő (1a) bekezdéssel egészül ki:

"(1a) A 2. melléklet szerinti, a minimálbér és garantált bérminimum, valamint a pedagógusok bérének 2023. január 1-jétől történő emeléséhez a települési önkormányzatok számára biztosítandó támogatásról szóló 68/2023. (III. 10.) Korm. rendelet módosításáról szóló 453/2023. (X. 5.) Korm. rendelettel (a továbbiakban: Módr.) módosított fajlagos összegek alapján módosuló támogatási összeg időarányos részét 2023. november 15-éig kell folyósítani."

(2) A 68/2023. (III. 10.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A kiegészítő támogatás folyósításáról a helyi önkormányzatokért felelős miniszter utalványozása alapján a Magyar Államkincstár (a továbbiakban: Kincstár) gondoskodik."

2. § A 68/2023. (III. 10.) Korm. rendelet a következő 6/A. §-sal egészül ki:

"6/A. § (1) A települési önkormányzat és a települési önkormányzat társulása által fenntartott óvodákban foglalkoztatottak részére a pedagógusok új életpályájáról szóló 2023. évi LII. törvény 157. § (13)-(15) bekezdése szerint 2023. július 1-jétől visszamenőleg járó esélyteremtési illetményrész települési önkormányzatra összesített összegét a Kincstár a központosított illetményszámfejtési rendszerében megvalósuló novemberi illetményszámfejtésből 2023. december 1-jén adja át a helyi önkormányzatokért felelős miniszter részére.

(2) A helyi önkormányzatokért felelős miniszter az (1) bekezdés szerinti, Kincstártól kapott állomány alapján 2023. december 1-jén utalványozza a települési önkormányzatokat az esélyteremtési illetményrész támogatása címen megillető támogatás összegét.

(3) A Kincstár 2023. december 4-én 12 óráig gondoskodik az esélyteremtési illetményrész támogatása címen biztosítandó támogatás folyósításáról.

(4) A települési önkormányzat az esélyteremtési illetményrész támogatás felhasználásáról 2023. december 31-i fordulónappal az éves költségvetési beszámolójában számol el. A támogatás szempontjából kizárólag az "Óvodai nevelés, ellátás szakmai feladatai" kormányzati funkción elszámolt kiadások vehetők figyelembe."

3. § A 68/2023. (III. 10.) Korm. rendelet

a) 2. mellékletében foglalt táblázat C:6 mezőjében a "717 890" szövegrész helyébe a "944 620" szöveg,

b) 2. mellékletében foglalt táblázat C:7 mezőjében a "358 945" szövegrész helyébe a "472 310" szöveg,

c) 2. mellékletében foglalt táblázat C:12 mezőjében a "46 310" szövegrész helyébe a "66 178" szöveg,

d) 2. mellékletében foglalt táblázat C:13 mezőjében a "174 030" szövegrész helyébe a "246 772" szöveg,

e) 2. mellékletében foglalt táblázat C:15 mezőjében az "56 050" szövegrész helyébe a "79 658" szöveg,

f) 2. mellékletében foglalt táblázat C:16 mezőjében a "196 820" szövegrész helyébe a "278 780" szöveg,

g) 2. mellékletében foglalt táblázat C:19 mezőjében a "23 155" szövegrész helyébe a "33 089" szöveg,

h) 2. mellékletében foglalt táblázat C:20 mezőjében a "87 015" szövegrész helyébe a "123 386" szöveg,

i) 2. mellékletében foglalt táblázat C:22 mezőjében a "28 025" szövegrész helyébe a "39 829" szöveg,

j) 2. mellékletében foglalt táblázat C:23 mezőjében a "98 410" szövegrész helyébe a "139 390" szöveg,

k) 2. mellékletében foglalt táblázat C:27 mezőjében a "42 450" szövegrész helyébe a "60 662" szöveg,

l) 2. mellékletében foglalt táblázat C:28 mezőjében a "159 530" szövegrész helyébe a "226 210" szöveg,

m) 2. mellékletében foglalt táblázat C:30 mezőjében az "51 380" szövegrész helyébe a "73 022" szöveg,

n) 2. mellékletében foglalt táblázat C:31 mezőjében a "180 418" szövegrész helyébe a "255 548" szöveg,

o) 2. mellékletében foglalt táblázat C:34 mezőjében a "21 225" szövegrész helyébe a "30 331" szöveg,

p) 2. mellékletében foglalt táblázat C:35 mezőjében a "79 765" szövegrész helyébe a "113 105" szöveg,

q) 2. mellékletében foglalt táblázat C:37 mezőjében a "25 690" szövegrész helyébe a "36 511" szöveg,

r) 2. mellékletében foglalt táblázat C:38 mezőjében a "90 209" szövegrész helyébe a "127 774" szöveg,

s) 2. mellékletében foglalt táblázat C:42 mezőjében a "717 890" szövegrész helyébe a "944 620" szöveg,

t) 2. mellékletében foglalt táblázat C:45 mezőjében a "358 945" szövegrész helyébe a "472 310" szöveg,

u) 2. mellékletében foglalt táblázat C:96 mezőjében az "570 200" szövegrész helyébe a "796 930" szöveg

lép.

4. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök