Tippek

Pertörténet AI-összegzése

Az AI egy per teljes lefolyását, tehát az ügyben született valamennyi (első-, másodfokú, felülvizsgálati, alkotmánybírósági stb.) határozatot összefoglalja egy rövid, jól strukturált dokumentumban.
Bővebben »

AI-csevegés a jogszabállyal

Szabadszöveges kérdéseket tehetünk fel a jogszabályoknak. A válaszokat a Mesterséges Intelligencia a jogszabály normaszövegét értelmezve fogja megadni.
Bővebben »

Elgépelés kijavítása AI-jal

Ha esetleg elgépelte a keresett kifejezést, kijavítja Önnek az AI!

Bővebben »

AI-szinonimák a keresésben

Kereséskor az "AI-szinonimák kérése" gombra kattintva rokon értelmű fogalmakat kérhet a keresett kifejezésre.

Bővebben »

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

Bővebben »

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. Bővebben »

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). Bővebben »

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

Bővebben »

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

Bővebben »

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

Bővebben »

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

Bővebben »

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

Bővebben »

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. Bővebben »

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

Bővebben »

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

Bővebben »

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

Bővebben »

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

Bővebben »

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

Bővebben »

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

Bővebben »

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

Bővebben »

1106/2007. (XII. 27.) Korm. határozat

az Európai Összehasonlító Kisebbségkutatások Közalapítvány alapító okiratának módosításáról

1. Az Európai Összehasonlító Kisebbségkutatások Közalapítvány alapító okiratának (a továbbiakban: alapító okirat) 7.2. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"7.2. A Kuratórium természetes személy tagjait az Alapító kéri fel a magyar tudomány és közélet kiemelkedő személyiségei közül 5 évre. A Kuratórium elnökét az Alapító a tagok közül nevezi ki 5 évi időtartamra. A Közalapítvány operatív teendőit a Kuratóriumnak az Alapító által 5 évre kinevezett ügyvezető alelnöke látja el.

A kuratórium tagjai: Fábián Péter

Dr. Kaltenbach Jenő

Mesterházy Szilvia

Dr. Nagy Balázs

Dr. Rostoványi Zsolt

Dr. Törzsök Erika

Dr. Várady Tibor

Dr. Vitányi Iván

A kuratórium elnöke:

Dr. Törzsök Erika

A kuratórium ügyvezető alelnöke:

Dr. Nagy Balázs"

2. Az alapító okirat 7.7.2. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"7.7.2. A Bizottság tagjait az Alapító 5 évre kéri fel, a tagok külön nyilatkozattal elfogadják a megbízatást.

A Bizottság tagjai:

Hárs Gábor

Ambrus János

Kocsis Imre Antal

A Bizottság elnöke:

Hárs Gábor"

3. Az alapító okirat 9. pontjának második és harmadik mondata helyébe a következő szöveg lép:

"E képviseleti jogát akadályoztatása esetén a Kuratórium ügyvezető alelnöke gyakorolja. A Közalapítvány bankszámlája fölött a Kuratórium elnöke és a Kuratórium ügyvezető alelnöke rendelkezik."

4. A Kormány felhatalmazza a Miniszterelnöki Hivatalt vezető minisztert, hogy a Közalapítvány alapító okirata módosításának bírósági nyilvántartásba vétele során az alapító nevében eljárjon, a módosítással egységes szerkezetbe foglalt alapító okiratot a Kormány nevében aláírja.

Felelős: Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter

Határidő: azonnal

5. A Kormány elrendeli a Közalapítvány módosított, egységes szerkezetbe foglalt alapító okiratának- a bíróság nyilvántartásba vételt követően - a Magyar Közlönyben történő közzétételét.

Felelős: Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter

Határidő: a bírósági nyilvántartásba vételt követően azonnal

A miniszterelnök helyett:

Kiss Péter s. k.,

a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter