Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

Az Egri Törvényszék Bpk.47/2019/5. számú határozata. [2011. évi CLI. törvény (Abtv.) 45. §, 46. §, 2012. évi C. törvény (Btk.) 2. §, 93. §]

Kapcsolódó határozatok:

*Egri Törvényszék Bpk.47/2019/5.*, Debreceni Ítélőtábla Bpkf.11/2020/2., 3053/2020. (III. 2.) AB végzés

***********

Törvényszék

szám

A Törvényszék az összbüntetésbe foglalás iránt vádlott neve elítélt vonatkozásában indult különleges eljárásban - tárgyaláson kívül- településen, 2019. május 22. napján meghozta a következő

V É G Z É S T:

A bíróság

a szabadságvesztés büntetést töltő

vádlott neve született: születési hely és idő

anyja neve: vádlott anyja neve

lakcím

fogva tartásának helye: BV Intézet magyar állampolgár

elítélt és meghatalmazott védőjének

1. a Törvényszék számú és az Ítélőtábla számú ítéleteivel kiszabott 3 (három) év szabadságvesztés,

2. a Városi Bíróság számú és a Törvényszék, mint másodfokú bíróság számú határozataival összbüntetésbe foglalt 2 (kettő) év 7 (hét) hónap szabadságvesztés, és

3. a Törvényszék számú és a Ítélőtábla számú határozataival összbüntetésbe foglalt 13 (tizenhárom) év 2 (kettő) hónap szabadságvesztés

összbüntetésbe foglalása iránti indítványát elutasítja.

A végzés ellen a kézbesítéstől számított 8 (nyolc) napon belül a Ítélőtáblához címzett, de a Törvényszéken benyújtandó fellebbezésnek van helye.

I n d o k o l á s

I. vádlott neve elítélt meghatalmazott védője az elítélttel szemben a rendelkező részben 1., 2. és 3. sorszámmal jelölt határozatokkal kiszabott szabadságvesztés büntetések összbüntetésbe foglalását indítványozta a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény (a továbbiakban: Btk.) 93. §-a alapján. A védő álláspontja szerint az elítélt a jelenleg vele szemben még végre nem hajtott, vagy rajta folyamatosan végrehajtott szabadságvesztés büntetések alapjául szolgáló valamennyi cselekményét a legkorábbi elsőfokú ügydöntő határozat kihirdetését megelőzően követte el, így az összbüntetésbe foglalás törvényi feltételei vele szemben fennállnak. A védő hivatkozott arra is, hogy az elítélttel szemben kiszabott szabadságvesztés büntetéseket már korábban részben összbüntetésbe foglalták, azonban időközben olyan körülmény következett be, mely a hatályos jogszabályok szerint lehetővé teszi azt, hogy az elítélt újra indítványozza büntetésének összbüntetésbe foglalását. Vádlott neve elítélt utolsó, a rendelkező részben 1. sorszámmal jelölt ítélete az Ítélőtábla számú határozatával 2015. június 18-án emelkedett jogerőre, és az elítélt ezen ítéletét követően összbüntetésbe foglalási kérelmet nem terjesztett elő. A védő hivatkozott a 10/2018. (07. 18.) Alkotmánybírósági Határozatra is. A védő szerint az Alkotmánybíróság ebben a határozatában arra az álláspontra helyezkedett, hogy a Btk.-nak az a paragrafusa, mely szerint nincs lehetőség a korábban már összbüntetésbe foglalt büntetések ismételt összbüntetésbe foglalására, alkotmányellenes, és így lehetőség van többszörös összbüntetésre foglalásra. A védő álláspontja szerint az elítélt büntetéseinek összbüntetésbe foglalására az utolsó jogerős, az Ítélőtábla előtt született ítéletre tekintettel van lehetőség.

A védő összbüntetési indítványához csatolta a vádlott neve elítélt által a védő részére az összbüntetési eljárás lefolytatására irányuló kérelem elkészítésére és a Törvényszékre történő benyújtására adott, 2018. július 19-én kelt meghatalmazást, valamint a rendelkező részben 2. és 3. sorszámmal jelölt alaphatározatokkal jogerősen összbüntetésbe foglalt szabadságvesztés büntetések foganatba vételével kapcsolatos büntetés-végrehajtási intézeti értesítéseket.

A Törvényszék a 2019. január 7. napján kelt számú végzésével a vádlott neve elítélt meghatalmazott védőjének fent megjelölt határozatokkal kiszabott szabadságvesztés büntetések összbüntetésbe foglalása iránti indítványát elutasította.

Az Ítélőtábla 2019. április 10. napján kelt és ugyanekkor véglegessé vált számú végzésével a Törvényszék 2019. január 7. napján kelt számú végzését hatályon kívül helyezte és az elsőfokú bíróságot új eljárás lefolytatására utasította. Kifejtette, hogy a büntetőeljárásról szóló 2017. évi XC. törvény (a továbbiakban: Be.) 839. § (3) bekezdésében foglalt eljárási feltétel - az elítélt hozzájárulása - az eljárás lefolytatásának nélkülözhetetlen feltétele, figyelemmel arra, hogy az elítélt szabadon eldöntheti, hogy mely büntetéseinek összbüntetésbe foglalásához járul hozzá, így az elítélt hozzájáruló nyilatkozata lesz az irányadó arra vonatkozóan, hogy a bíróság milyen körben vizsgálhatja az összbüntetésbe foglalás lehetőségét.

A Törvényszék a megismételt eljárásban beszerezte vádlott neve elítélt hozzájáruló nyilatkozatát. vádlott neve elítélt 4. sorszám alatti beadványában az indítványban foglalt büntetések összbüntetésbe foglalásához hozzájárult és csatlakozva védőjéhez maga is indítványozta a Törvényszék számú és az Ítélőtábla számú ítéleteivel kiszabott 3 év szabadságvesztés; a Városi Bíróság számú és a Törvényszék, mint másodfokú bíróság számú határozataival összbüntetésbe foglalt 2 év 7 hónap szabadságvesztés; és a Törvényszék számú és az Ítélőtábla számú határozataival összbüntetésbe foglalt 13 év 2 hónap szabadságvesztés büntetések összbüntetésbe foglalását.

A törvényszék megállapítja, hogy a védő és az elítélt által összbüntetésbe foglalni indítványozott, a rendelkező részben 1., 2. és 3. sorszámmal jelölt alaphatározatokkal jogerősen kiszabott szabadságvesztés büntetések összbüntetésbe foglalására, az összbüntetési eljárás lefolytatására a Be. 839.§ (1) bekezdésének első fordulatában foglaltak alapján a Törvényszék, mint a legutóbb befejezett ügyben eljárt elsőfokú bíróság rendelkezik hatáskörrel és illetékességgel.

II. Az összbüntetésbe foglalás iránt vádlott neve elítélt meghatalmazott védője által előterjesztett indítványban megjelölt alaphatározatok a következők:

1. A Törvényszék a 2014. március 25-én kelt, számú ítéletével - mely határozat az Ítélőtábla számú ítéletével 2015. június 18-án jogerőre emelkedett - vádlott nevet a Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény (a továbbiakban: 1978. évi IV. törvény) rendelkezéseinek alkalmazásával folytatólagosan elkövetett sikkasztás bűntette miatt, mint különös visszaesőt halmazati és főbüntetésül három év börtönbüntetésre, és mellékbüntetésül három év közügyektől eltiltásra ítélte. A bíróság megállapította, hogy vádlott neve elítélt feltételes szabadságra nem bocsátható.

Az ítéletben megállapított bűncselekmények elkövetésének ideje: a 2006. december 28. - 2007. február 21. közötti időszak.

Ezen jogerősen kiszabott szabadságvesztés büntetés végrehajtásának kezdő napja 2021. május 17., míg utolsó napja 2024. május 16.

2. A Városi Bíróság a 2012. március 30-án kelt, számú ítéletével - mely határozat a Törvényszék, mint másodfokú bíróság számú végzésével 2012. május 25-én jogerőre emelkedett - vádlott neve elítélttel szemben, az 1978. évi IV. törvény rendelkezéseinek alkalmazásával, a Városi Bíróság számú, illetve a Megyei Bíróság számú jogerős ítéletével kiszabott két év börtönbüntetést, a Városi Bíróság számú, illetve a Megyei Bíróság számú jogerős ítéletével kiszabott egy év börtönbüntetést, és a Városi Bíróság számú, illetve a Megyei Bíróság számú jogerős ítéletével kiszabott egy év börtönbüntetést összbüntetésbe foglalta, és az összbüntetés tartamát kettő év hét hónap börtönbüntetésben állapította meg.

A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!

Jogkódex ikon

Jogkódex

Az igényeinek megfelelő Jogkódex előfizetés kiválasztása

A legfrissebb szakcikkek eléréséhez a Szakcikk Adatbázis Plusz előfizetés szükséges

Meglévő Jogkódex előfizetés bővítése szükséges.

Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!