Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

A Pécsi Törvényszék M.70091/2020/25. számú határozata sérelemdíj tárgyában. [112/2021. (III. 6.) Korm. rendelet (Veir) 23. §]

Kapcsolódó határozatok:

Gyulai Törvényszék M.70091/2020/24., *Pécsi Törvényszék M.70091/2020/25.*, Pécsi Ítélőtábla Mf.30028/2021/6., Szegedi Ítélőtábla Mf.40026/2021/5., Kúria Mfv.10141/2021/3. (BH 2022.8.214), Kúria Mfv.10136/2021/4. (BH 2022.6.161), Pécsi Törvényszék M.70076/2022/9., Pécsi Ítélőtábla Mf.30017/2023/7.

***********

hely3-i Törvényszék, mint munkaügyi bíróság

Az ügy száma: szám1.

A felperes: felperes (7633 hely3, 02 utca 2.számú. B/7/4.)

A felperes képviselője: név1 képviseletében (7621 hely3, 03 utca 3.számú.)

Az alperes: hely3-i Tankerületi Központ (7621 hely3, 01 tér 1.számú.)

Az alperes képviselője: Dr. Név2 ügyvéd (Helység4, Perczel utca 6.)

A per tárgya: elmaradt illetmény és sérelemdíj megfizetése

Ítélet:

A bíróság a keresetet elutasítja.

Kötelezi a felperest, hogy fizessen meg az alperesnek, jogi képviselője munkadíja fejében 180.400,- (száznyolcvanezer-négyszáz) forint perköltséget.

Az ítélet ellen a kézbesítéstől számított 15 napon belül fellebbezésnek van helye, amelyet elektronikus úton a hely3-i Törvényszéken lehet benyújtani a hely3-i Ítélőtáblához címezve. Ha fél a fellebbezését nem elektronikus úton terjeszti elő, a fellebbezése hatálytalan, és úgy kell tekinteni, hogy fellebbezést nem nyújtott be, továbbá a bíróság a fellebbezőt pénzbírsággal sújtja. Abban az esetben, ha a fellebbezés a perköltség, illetve az állam által előlegezett illeték és költség viselésére, vagy annak összegére, valamint az ítélet indokolása ellen irányul, a fellebbező kérheti a másodfokú bíróságtól a fellebbezés tárgyaláson történő elbírálását, ellenkező esetben az erre irányuló fellebbezést a bíróság tárgyaláson kívül bírálja el. A fellebbezési határidő lejárta előtt előterjesztett kérelem alapján a felek kérhetik a fellebbezés tárgyaláson kívüli elbírálását.

Indokolás

[1] A felperes 2014. szeptember 1-től áll határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyban az alperessel, illetve annak jogelődjével, mint uszodamester, munkavégzésének helye a hely3-i Városközponti Általános Iskola és hely4 Iskola Belvárosi Általános Iskola uszodája. A felperes a kinevezését 2014. szeptember 18-án írásban elfogadta, így az a felek közös akaratnyilatkozatával érvényesen létrejött.

[2] A munkáltató 2014. szeptember 1-jén írásban tájékoztatta a felperest a munkaköréhez kapcsolódó munkaidőkeretről és egyenlőtlen munkaidő-beosztásról, amely alapján a felperes munkaideje heti 40 óra, négy havi munkaidőkeretben meghatározva akként, hogy minden héten hétfőtől péntekig napi hét óra időtartamban, havonta háromszor vasárnap, illetve egyszer szombaton napi öt óra időtartamban kellett dolgoznia. 2014. szeptember 1-től a felperes munkaideje hétfőtől péntekig 13 óra 30 perctől 20 óra 30 percig, vasárnap, illetve szombaton 7 óra 30 perctől 12 óra 30 percig, majd 2015. márciusától a felperes - másik munkaviszony létesítése, illetve a bioritmusának fenntartása végett előterjesztett - kérelmére vasárnap, illetve szombaton 13 óra 30 perctől 18 óra 30 percig tartott.

[3] A munkarendet, a munkaidő keretet, a munkaidőbeosztás szabályait minden esetben a munkáltató állapítja meg. Ezzel szemben a felperes 2019. január 7-én nem a munkáltatójától, hanem a munkavégzésének helye szerinti intézményvezetőnél kérelmezte írásban a munkaidőbeosztásának hétköznapokra való áttételét. A hely3-i Belvárosi Iskola intézményvezetője - a felperes kérelmére - azt a tájékoztatást adta, hogy tudomása szerint az uszodai gépházat nem lehet 48 órára felügyelet nélkül hagyni, egyben a fenntartó állásfoglalását kéri az uszodamesterek munkaidőbeosztása vonatkozásában.

[4] Az úszómedence, uszoda sportlétesítmény (TEÁOR 9311). Az uszodák intézményes sportszolgáltatást nyújtanak, amely szolgáltatás kiszolgáló tevékenységként jelenik meg az úszásoktatásban, az úszás, mint szabadidősportban, illetve mint látványsportban. Az uszodákhoz köthető sporttevékenység, vagyis az úszásoktatás, úszóversenyek, az egészségmegőrzés, az életminőség javítása, fizikai aktivitás, illetve rekreáció céljából végzett úszás mind olyan szervezett keretek között, illetve önképzés eszközeként végzett tevékenység, amelyek az általánosan elfogadott társadalmi szokásokból eredő igény alapján a hét minden napjához közvetlenül kapcsolódnak. A tanuszoda olyan közfürdő, amely az oktatás, testedzés célját szolgálja nyilvános (nem saját használatú) fürdési lehetőséggel, ahol a szolgáltatások szabályozott feltételekkel vehetők igénybe. A tanuszodában az üzemeltetőnek olyan munkarendről kell gondoskodnia, amelynek keretében a tanuszoda üzemeltetésében keletkezett hibát, üzemzavart a nyitvatartási időben az úszásoktatásban, sportolásban részvevő gyerekek, egyéb személyek testi épségének és egészségének veszélyeztetése nélkül el tudja hárítani vagy a hibás egységet biztonságosan üzemen kívül tudja helyezni. A teljes üzemidő alatt szakképzett uszodamesternek (úszómesternek) kell szolgálatban lennie, akinek a fertőtlenítés, pH szabályozás, és egyéb feladatok mellett a víz hőfokának folyamatos temperálása is feladata, amelyhez a szükséges hőmennyiséget kazán állítja elő, így az uszodai gépház felügyelete a hét minden napján szükséges biztonságtechnikai, tűzvédelmi okokból is.

[5] Az uszodamester munkakör szolgáltatási foglalkozás (FEOR 5299-09). Az uszodamester jellemzően a közfürdők (tanmedence) medencéinek, medence tereinek biztonsági felügyeletét látja el, segíti a technikai üzemeltetést és elvégzi az ahhoz szükséges adminisztrációt: nyitásra előkészíti a medencéket, ellátja a medencetér technikai felügyeletét, ellenőrzi a vízhőmérsékletet, vízminőséget, megvizsgálja a töltő- és ürítőrácsok épségét, a medence burkolatának épségét, túlfolyókat, szellőzőket, biztosítja a medencék ürítését, az állandó nyomást a vízellátó rendszerekben, reagál a hőlégfürdők vészcsengőjére, kisebb javító, karbantartó munkálatokat végez pl.: a fűtő-, szivattyúzó-csőrendszeren, áramtalanítja az előírt berendezéseket a műszak végén, záráskor, méri a medencevízben a szabad klór mennyiségét és a pH értéket, takarítja a medencéket, hőfoknaplót, eseménynaplót vezet.

A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!

Jogkódex ikon

Jogkódex

Az igényeinek megfelelő Jogkódex előfizetés kiválasztása

A legfrissebb szakcikkek eléréséhez a Szakcikk Adatbázis Plusz előfizetés szükséges

Meglévő Jogkódex előfizetés bővítése szükséges.

Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!