A Szentendrei Járásbíróság P.20293/2005/41. számú határozata házasság felbontása tárgyában. [1952. évi III. törvény (Pp.) 233. §, 290. §, 1952. évi IV. törvény (Csjt.) 18. §, 72. §, 92. §] Bíró: Oláh Anita
Kapcsolódó határozatok:
*Szentendrei Járásbíróság P.20293/2005/41.*, Budapest Környéki Törvényszék Pf.20244/2007/28., Kúria Pfv.21840/2008/4. (BH 2010.7.186)
***********
Szentendrei Városi Bíróság
3.P. 20.293/2005/41. szám.
A Magyar Köztársaság Nevében !
A Szentendrei Városi Bíróság ügyvéd neve ( ügyvéd címe ) által képviselt felperes neve( felperes címe I. 1., tartózkodási helye: ) felperesnek - a ügyvéd ( ) által képviselt alperes neve( alperes címe ) alperes ellen házasság felbontása iránt indított perében meghozta az alábbi
Ítéletet
A bíróság az felperes neve felperesnek - alperes neve alperessel napján megkötött és a Anyakönyvbe folyószámon bejegyzett házasságát
felbontja.
A bíróság a felek házasságából napján született ( anyakönyvi száma: ), kerületben, napján született ( anyakönyvi száma: ) és a napján született ( anyakönyvi száma. ) utónevű gyermekeket a felperesi édesapa gondozásába, nevelésébe helyezi el.
A bíróság kötelezi az alperest, hogy 2006. december 1. napjától minden hónap 10. napjáig előre esedékesen fizessen meg a felperesnek a kiskorú és gyermekei tartására 5,000,- - 5,000,- - 5,000,- ( Ötezer - Ötezer - Ötezer ) Forint, összesen 15,000,- ( Tizenötezer ) Forint határozott összegű gyermektartásdíjat.
A bíróság az alperes és a kiskorú gyermekek közötti kapcsolattartást az alábbiakban szabályozza:
Jogosult az alperes minden páros héten péntek este 18.00 órától vasárnap este 18.00 óráig a gyermekekkel való kapcsolattartásra, páros ünnepek, így húsvét, pünkösd, karácsony tekintetében páros években a páros ünnepek második napján reggel 9.00 órától este 18.00 óráig a gyermekekkel, míg páratlan években a páros ünnepek első napján reggel 9.00 órától este 18.00 óráig a gyermekekkel való kapcsolattartásra, őszi, téli, tavaszi szünetekben a páros években a szünetek második felében, páratlan években a szünetek első felében a kapcsolattartásra oly módon, hogy a kiskorú gyermekeket a felperes mindenkori tartózkodási helyén veszi át és oda viszi vissza.
Nyáron az alperes négy hét egybefüggő kapcsolattartásra jogosult, melynek időpontjában a felek minden év május 31. napjáig megállapodni kötelesek, megállapodás hiányában július hónapban illeti meg a kapcsolattartás.
A bíróság az utolsó közös ingatlan szám alatti ingatlan osztott használatát állapítja meg az alábbiak szerint:
A felperes által 37/F/1. szám alatt az iratokhoz csatolt vázlat szerint a földszinten található 2. számú szoba kizárólagos használatára a felperes, míg az emeleten lévő 4. számú szoba kizárólagos használatára az alperes jogosult azzal, hogy a felek a többi helyiséget közösen jogosultak használni.
A bíróság a felperes ezt meghaladó kereseti és az alperes viszontkereseti kérelmét elutasítja.
A felek költségeiket maguk viselik.
Az ítélet ellen a kézbesítéstől számított tizenöt napon belül fellebbezéssel lehet élni, amelyet a Pest Megyei Bíróságnak címezve a Szentendrei Városi Bíróságon kell írásban, ügyszámra hivatkozással, három példányban benyújtani.
Fellebbezni csak az elsőfokú eljárás lényeges szabályainak megsértésére, vagy az ügy érdemi elbírálásának alapjául szolgáló jogszabály téves alkalmazására hivatkozással lehet. Ilyen hivatkozás hiányában a fellebbezést a másodfokú bíróság hivatalból elutasítja.
A másodfokú bíróság az ügy érdemében tárgyaláson kívül határoz, a felek bármelyikének kérelmére azonban tárgyalást tart. Tárgyalás tartását a fellebbező fél a fellebbezésben kérheti.
Indokolás:
A bíróság a felperes keresete, a peres felek személyes előadása, a tanúk vallomása, valamint a szakértői vélemény alapján az alábbi tényállást állapította meg:
A peres felek 1994-ben ismerkedtek meg, ezt követően alakult ki közöttük szerelmi kapcsolat.
A házasságkötést megelőzően egy évig éltek együtt élettársakként az alperes tulajdonát képező szám alatti ingatlanban.
Még a házasság megkötése előtt született az utónevű gyermek.
Ez a házasság mindkét félnek első házassága volt, összesen három gyermek született.
A házasságkötést követően a felek az alperes tulajdonát képező utcai ingatlanban folytatták az életközösséget, ezt követően költöztek 1998. nyarán a szám alatti ingatlanba, mely ½ - ½ arányban képezi a felek közös tulajdonát.
A felek házassága a utónevű gyermek születése után kezdett el megromlani.
A gyermekek születését követően az alperes otthon maradt a gyermekekkel, nem volt munkahelye, gyermekekkel kapcsolatos teendőket látta el, melyben a felperes is maximálisan részt vett, a gyermeknevelést közösen végezték, a felperesnek azonban állandó munkahelye volt, reggel elment dolgozni, este hazajött, ezen felül sportolni járt, rotary klubba is járt.
A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!
Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!