Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

A Fővárosi Ítélőtábla Pkf.26707/2010/3. számú határozata a Magyar Szabadalmi Hivatal védjegy ügyben hozott határozatának megváltoztatása tárgyában. [1952. évi III. törvény (Pp.) 253. §, 259. §, 1997. évi XI. törvény (Vt.) 3. §, 79. §] Bírók: Békefiné dr. Mózsik Tímea, Lesenyei Terézia, Pullai Ágnes

Fővárosi Ítélőtábla

8.Pkf.26.707/2010/3.

A Fővárosi Ítélőtábla az S.B.G.&K. Ügyvédi Iroda (...., ügyintéző: dr. Sasvári Gabriella ügyvéd) által képviselt felperes neve (....) kérelmezőnek a Magyar Szabadalmi Hivatal védjegybejelentést elutasító határozatának megváltoztatása iránt indított ügyében a Fővárosi Bíróság 2010. szeptember 3. napján kelt, 1.Pk.22.743/2010/3. számú végzése ellen a kérelmező 4. sorszám alatt előterjesztett fellebbezése folytán meghozta az alábbi

v é g z é s t :

A Fővárosi Ítélőtábla az elsőfokú bíróság végzését helybenhagyja.

A végzés ellen nincs helye fellebbezésnek.

I n d o k o l á s

Az elsőfokú bíróság végzésével elutasította a kérelmezőnek a Magyar Szabadalmi Hivatal (a továbbiakban: Hivatal) védjegybejelentést elutasító határozatával szemben előterjesztett megváltoztatási kérelmét.

Osztotta a Hivatal álláspontját, miszerint a Nizzai Megállapodás 18., illetve 25. osztályaiba sorolt különféle bőráruk, illetve ruházat, cipő és fejfedő áruk tekintetében a "PME LEGEND AMERICAN CLASSIC" szavakat ábrás kialakításban tartalmazó, .... lajstromszámú nemzetközi védjegy a védjegyek és a földrajzi árujelzők oltalmáról szóló 1997. évi XI. törvény (a továbbiakban: Vt.) 3. § (1) bekezdésének b) pontja alapján Magyarországon nem részesíthető oltalomban, mert a megjelölés nem amerikai bejelentő esetében a földrajzi származás tekintetében alkalmas a fogyasztók megtévesztésére. Kitért rá, hogy a Hivatal a kérelmező határidőn túl előterjesztett nyilatkozatát nem vette figyelembe, hanem döntését a rendelkezésére álló adatok alapján hozta meg.

Általánosságban rámutatott, hogy a megtévesztés akkor áll fenn, ha a földrajzi származásra utaló megjelöléshez a fogyasztó olyan pozitív előítélete kapcsolódik, amely a tényleges származási hely esetében állna fenn.

Kifejtette, hogy nagy méretű betűi folytán nem vitásan a megjelölés "PME LEGEND" eleme ötlik először az átlagfogyasztó szemébe, ez azonban nem jelenti azt, hogy a kisebb betűkkel írt "AMERICAN CLASSIC" szóösszetétel elkerülné a figyelmét. Érvelése szerint köztudomású, hogy a divatra, különösen a fiatalok öltözködési stílusára az amerikai kultúra meghatározó hatással bír. Az Amerikai Egyesült Államokban gyártott ruházati termékek az átlagfogyasztó számára vonzóak, az élvonalbeliséggel, az eredetiséggel kapcsolatos pozitív előítéletet hordozzák. Az árujegyzék nem ad eligazítást arra nézve, hogy a felsorolt termékek nem az USA-ból származnak, így a fogyasztó azt hiheti, hogy valóban amerikai terméket vásárol, ugyanis a szóösszetétel azt jelenti, hogy amerikai klasszikus, klasszikusan amerikai. Okfejtése szerint az angol nyelvet ismerők számára ez nem az "amerikai stílusú" jelentésnek a szinonimája, ami egyébként sem azonos az amerikai eredettel. Minthogy a ciprusi illetőségű kérelmező nem igazolta, hogy mennyire lenne képes eleget tenni az amerikai származáshoz fűződő fogyasztói elvárásoknak, így védjegye Magyarországon oltalomban nem részesülhet.

A kérelmező fellebbezésében az elsőfokú határozat megváltoztatásával nemzetközi védjegybejelentése Magyarországra kiterjedő lajstromozásának elrendelését kérte.

Előadta, hogy tévesen állapította meg az elsőfokú végzés, miszerint a védjegy domináns "PME LEGEND" eleme az "AMERICAN CLASSIC" kiegészítéssel az amerikai származásra utalna. Kifejtette, hogy a classic szó révén a szóösszetétel egyértelműen az amerikai stílusra vonatkozik, tehát ennek láttán a fogyasztók nem arra gondolnak, hogy a gyártásra az Amerikai Egyesült Államokban került sor, már csak azért sem, mert a globalizált gazdaságban még az amerikai székhelyű cégek sem helyben állítják elő termékeiket. Másrészt a kontinens három részből áll, ami önmagában is eltérő gazdasági hátteret feltételez. Továbbá hangsúlyozta, hogy oltalmi igénye olyan kombinációra vonatkozik, aminek uralkodó része a cégnevével részben azonos "PME LEGEND" elem és ezt csak kiegészíti az amerikai stílusra való másodlagos utalás. Megismételte azt a korábbi nyilatkozatát, miszerint kész az árujegyzéket az amerikai stílusra való utalással kiegészíteni.

Megjegyezte, hogy az elsőfokú bíróság azon kifogása, hogy a védjegy nem ad kellő eligazítást arra, hogy a termékek nem az USA-ból származnak, nem felel meg a Vt. előírásainak, mert az ilyen elvárást nem fogalmaz meg. Utalt rá, hogy kutatása során számos olyan American szót tartalmazó védjegyet talált, amelynek árujegyzéke nem tartalmaz amerikai gyártásra történő korlátozást, ennek igazolására a teljesség igénye nélkül csatolta 22 hazai, nemzetközi, illetve közösségi védjegy lajstromkivonatát.

A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!

Jogkódex ikon

Jogkódex

Az igényeinek megfelelő Jogkódex előfizetés kiválasztása

A legfrissebb szakcikkek eléréséhez a Szakcikk Adatbázis Plusz előfizetés szükséges

Meglévő Jogkódex előfizetés bővítése szükséges.

Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!