Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

A Fővárosi Törvényszék B.555/2015/15. számú határozata pénzmosás bűntette tárgyában. [1978. évi IV. törvény (Btk.) 63. §, 1998. évi XIX. törvény (Be.) 2. §, 338. §, 339. §] Bírók: Beke Józsefné, Steiner Gábor, Szántó Istvánné

Fővárosi Törvényszék

25.B.555/2015/15.

A Fővárosi Törvényszék Budapesten, a bíróságon 25.B.555/2015. számon indult büntetőügyben a 2015. június 4. és 2015. június 18. napján megtartott nyilvános és folytatólagos tárgyalás alapján meghozta a következő

í t é l e t e t :

A jelenleg más ügyben szabadságvesztését töltő

vádlott neve - aki magyar állampolgár -

b ű n ö s - mint visszaeső - :

pénzmosás bűntettében

[1978. évi IV. törvény 303. § (1) bekezdés c.) pont, (4) bekezdés b.) pont].

Ezért őt a törvényszék 2 (két) év 6 (hat) hónap szabadságvesztésre, valamint 5 (öt) év közügyektől eltiltásra í t é l i .

A szabadságvesztés végrehajtási fokozata börtön.

A vádlott feltételes szabadságra nem bocsátható.

A büntetőeljárás során felmerült 898.269 (nyolcszázkilencvennyolcezer-kétszázhatvankilenc) forint bűnügyi költséget az állam viseli.

I N D O K O L Á S :

V á d

A Fővárosi Főügyészség a ... számú, 2015. április 20. napján kelt és 2015. április 27. napján benyújtott vádiratában vádlott neve vádlottat az 1978. évi IV. törvény ("régi" Btk.) 303. § (1) bekezdés c.) pontjába ütköző és a (4) bekezdés b.) pontja szerint minősülő, különösen nagy értékre elkövetett pénzmosás bűntettével vádolta, az alábbi tényállás alapján:

"vádlott neve vádlott - hamis okiratok felhasználásával, magát személy1nek kiadva - 2010. március 05. napján, a ... bejegyzett cégnév1 nevű gazdasági társaság számára, annak önálló cégjegyzési jogosultsággal rendelkező vezető tisztségviselőjeként számlát nyitott a bank1nél.

A ... székhelyű cégnév2 nevű cég bank2 pénzintézetnél vezetett bankszámlájáról az eljárás során be nem azonosított személy 2010. október 26. napján, a netbankba való belépéshez szükséges adatok jogosulatlan felhasználásával 499.505,- USA dollárt utalt a cégnév1 I.rendű vádlott neve vádlott által nyitott, bank1nél vezetett bankszámlájára, mely pénzösszeg 2010. október 27. napján jelent meg a számlán, és - az utaláskori árfolyam szerint 96.847.625,- forintnak megfelelő - 353.136,- euró jóváírást jelentett.

A számla felett kizárólagos rendelkezési jogosultsággal bíró I.rendű vádlott neve vádlott a beérkezett pénzösszegből - annak eredete ismeretében - 2010. november 05. napján, a számlavezető pénzintézet internet banki szolgáltatását felhasználva, két részletben összesen 350.600 eurónak, az aktuális árfolyamon átszámítva 96.306.314,- forintnak a cégnév3 nevű, ... székhelyű cég bank3 pénzintézetnél kezelt bankszámlájára történő továbbutalására adott megbízást, mely 2010. november 09. napján teljesült.

Az átutalást követően fennmaradó összegből I.rendű vádlott neve vádlott 2010. november 11. napján a bank1 bankfiókjában, cselekményének ellenértékeként 2.100 eurót, aznapi árfolyam szerint számolva 580.188,- forintot vett fel készpénzben."

Az ügyész a tárgyaláson a vádirati tényállást az alábbiak szerint módosította:

A vádirati tényállás 1. oldalának 1. bekezdését azzal egészítem ki, hogy: " I.rendű vádlott neve vádlott ismeretlen elkövetők megbízásából, bűncselekményből származó pénz tisztára mosása érdekében - hamis okiratok felhasználásával, magát személy1nek kiadva - 2010. március 05. napján, a ... bejegyzett cégnév1 nevű gazdasági társaság számára, annak önálló cégjegyzési jogosultsággal rendelkező vezető tisztségviselőjeként számlát nyitott a bank1nél azért, hogy a bűncselekmény elkövetéséből származó pénzzel, az ismeretlen elkövetők utasításának megfelelően rendelkezzen."

A vádirati tényállás 1. oldalát az alábbi 2. bekezdéssel egészítem ki: "A ... székhelyű cégnév2 nevű cégnek a bank2 pénzintézetnél vezetett bankszámlája felett rendelkezési jogosultsággal kizárólag a cég vezető tisztségviselői rendelkeznek. A cég vezető tisztségviselőinek tudta és beleegyezése nélkül 2010. október 26. napját megelőzően - pontosan meg nem határozható időpontban - ismeretlen személy a bankszámlához tartozó IP-címet és banki biztonsági kódot jogtalanul megszerezte, és 2010. október 26. napján az cégnév2 cég bankszámlájáról, ugyancsak a cég vezető tisztségviselőinek tudta és beleegyezése nélkül, az eljárás során be nem azonosított személy, a netbankba való belépéshez szükséges adatok jogosulatlan felhasználásával, jogtalan haszonszerzés céljából 499.505 USA dollárt utalt a cégnév1 I.rendű vádlott neve vádlott által nyitott és a bank1nél vezetett bankszámlájára, mely pénzösszeg 2010. október 27. napján jelent meg a számlán, és - az utaláskori árfolyam szerint 96.847.625 forintnak megfelelő - 353.136 euró jóváírást jelentett. Az cégnév2 és a cégnév1 üzleti kapcsolatban nem álltak egymással. A bűncselekmény elkövetésével az ismeretlen elkövető az cégnév2 nevű cég sértettnek 96.847.625 forint kárt okozott."

S z e m é l y i r é s z

I.rendű vádlott neve vádlott a tárgyaláson megtagadta a vallomástételt, a nyomozás során tett nyilatkozata szerint érettségivel rendelkezik, szakképzettsége, munkahelye és jövedelme nincsen. Nős, gyermektelen. Vagyontalan, tartozása nincsen. Büntetett előéletű, a jelen bűncselekményét visszaesőként követte el: a Soproni Városi Bíróság a 2003. október 22. napján jogerős, B.867/2002/5. számú ítéletével sikkasztás bűntette és más bűncselekmény miatt 7 év börtönre, továbbá 7 év közügyektől eltiltásra ítélte. A szabadságvesztés büntetés végrehajtásának kezdő napja 2011. augusztus 08. napja, szabadulása 2018. augusztus 07. napján várható.

T é n y á l l á s

I.rendű vádlott neve vádlott ismeretlen elkövető megbízásából, bűncselekményből származó pénz tisztára mosása érdekében - hamis okiratok felhasználásával, magát személy1nek kiadva - 2010. március 05. napján, a ... bejegyzett cégnév1 nevű gazdasági társaság számára, annak - írásbeli meghatalmazással feljogosított - megbízottjaként számlát nyitott a bank1nél, azért, hogy a bűncselekmény elkövetéséből származó pénzzel, az ismeretlen elkövetők utasításának megfelelően rendelkezzen.

Annak tárgyában, hogy " I.rendű vádlott neve vádlott, mint személy1 2010. március 05. napján a bank1nél, a cégnév1 (székhely: cím) tulajdonosaként a cég nevére bankszámlát nyitott, amely során magát az személy1 nevére 2003. augusztus 18. napján kiállított ... sorozatszámú személyi igazolvánnyal, illetve a 2009. január 13. napján kiállított ... sorszámú lakcímkártyával igazolta", a Budai Központi Kerületi Bíróság a 2014. március 10. napján jogerőre emelkedett, 3.B.XI.1013/2012/19. számú ítéletével - más cselekmények mellett - korábban már megállapította a vádlott büntetőjogi felelősségét.

A ... székhelyű cégnév2 (székhely: ....) nevű cégnek a bank2 Cyprus Branch pénzintézetnél vezetett bankszámlája felett rendelkezési jogosultsággal kizárólag a cég vezető tisztségviselői rendelkeznek. A cég vezető tisztségviselőinek a tudta és beleegyezése nélkül 2010. október 26. napját megelőzően - pontosan meg nem határozható időpontban - ismeretlen elkövető a bankszámlához tartozó IP-címet és banki biztonsági kódot jogtalanul megszerezte, és 2010. október 26. napján az cégnév2 cég bankszámlájáról, ugyancsak a cég vezető tisztségviselőinek a tudta és beleegyezése nélkül, a netbankba való belépéshez szükséges adatok jogosulatlan felhasználásával, jogtalan haszonszerzés céljából 499.505 USA dollárt utalt a cégnév1 I.rendű vádlott neve vádlott által nyitott és a bank1nél vezetett fenti bankszámlájára, amely pénzösszeg 2010. október 27. napján jelent meg a számlán, és - az utaláskori árfolyam szerint 96.847.625 forintnak megfelelő - 353.136 euró jóváírást jelentett. Az cégnév2 és a cégnév1 üzleti kapcsolatban nem állt egymással. A bűncselekmény elkövetésével az ismeretlen elkövető az cégnév2 sértettnek 96.847.625 forint összegű kárt okozott.

A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!

Jogkódex ikon

Jogkódex

Az igényeinek megfelelő Jogkódex előfizetés kiválasztása

A legfrissebb szakcikkek eléréséhez a Szakcikk Adatbázis Plusz előfizetés szükséges

Meglévő Jogkódex előfizetés bővítése szükséges.

Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!