A Szombathelyi Törvényszék P.20030/2013/3. számú határozata kártérítés (BÍRÓSÁGI JOGKÖRBEN okozott kár megtérítése) tárgyában. [1952. évi III. törvény (Pp.) 2. §, 84. §, 233. §, 1959. évi IV. törvény (Ptk.) 349. §, 1978. évi IV. törvény (Btk.) 92. §, 1998. évi XIX. törvény (Be.) 327. §] Bíró: Szabó Péter
Kapcsolódó határozatok:
*Szombathelyi Törvényszék P.20030/2013/3.*, Győri Ítélőtábla Pf.20078/2013/4.
***********
SZOMBATHELYI TÖRVÉNYSZÉK
18.P.20.030/2013/3.szám
A Szombathelyi Törvényszék felperesnek, -
alperes ellen, -
bírósági jogkörben okozott kártérítés megfizetése iránt indított perében meghozta a következő
Í T É L E T E T :
A bíróság a keresetet elutasítja.
Megállapítja, hogy
- a felperes teljes egészében pervesztes lett, pártfogó ügyvédének díja a felperes terhére esik;
- a felmerült 2.250.000 (kettőmillió-kettőszázötvenezer) Ft illetéket az állam viseli.
Az ítélet ellen a kézbesítéstől számított tizenöt napon belül fellebbezésnek van helye, amelyet írásban, három példányban kell benyújtani a Győri Ítélőtáblához címezve a Szombathelyi Törvényszéknél. Az ítélőtábla előtti eljárásban a fellebbezést előterjesztő fél számára jogi képviselet kötelező.
A bíróság tájékoztatja a feleket, hogy a fellebbezés tárgyaláson kívül történő elbírálását kérhetik. Ha a fellebbezés csak az állam által előlegezett költséggel kapcsolatos, illetve amennyiben kizárólag az ítélet indokolása ellen irányul, a felek kérhetik, hogy a másodfokú bíróság a fellebbezést ne tárgyaláson, hanem azon kívül bírálja el. A másodfokú bíróság a fellebbezést tárgyaláson kívül bírálhatja el akkor is, ha megítélése szerint - tekintettel a fellebbezési (csatlakozó fellebbezési) kérelemben, illetve a fellebbezési ellenkérelemben foglaltakra - az ügy eldöntése tárgyaláson kívül is lehetséges. Ebben az esetben a másodfokú bíróság erről a feleket értesíti, azzal a tájékoztatással, hogy ha bármelyikük nyolc napon belül írásban kéri, tárgyalást tart.
I N D O K O L Á S :
A törvényszék az alábbi tényállást állapította meg:
A Városi Bíróság a felperessel szemben számon indult büntető ügyben 2 év 4 hónap fogházbüntetést szabott ki. A Városi Bíróság a büntető ügyben a felperest 3 év 6 hónap fogházbüntetéssel sújtotta. E büntetéseket a Városi Bíróság az indult ügyben foglalta összbüntetésbe azzal, hogy az összbüntetés tartamát 4 év 1 hónapban állapította meg.
A felperes jogerős szabadságvesztés büntetését 2004-től 2008. szeptember 6-áig töltötte.
Ez alatt az időtartam alatt a Városi Bíróság előtt a felperessel szemben további büntető ügyek indultak.
A számú büntető ügyben 2003. évben elkövetett bűncselekmények miatt a Városi Ügyészség 2005. október 17-én nyújtott be vádiratot. A Városi Bíróság ítéletét közel négy év elteltével, 2009. szeptember 4-én hozta meg. A felperest (a büntető ügyben vádlottat) mint többszörös visszaesőt - halmazati büntetésül - 2 év 6 hónap börtönbüntetésre, mellékbüntetésül 3 év közügyektől eltiltásra ítélte. A városi bíróság a büntetés kiszabása során a jelentős időmúlást a felperes javára enyhítő körülményként értékelte. A Megyei Bíróság, mint másodfokú bíróság 2010. január 28-án megtartott nyilvános ülésen meghozott ítéletével az elsőfokú bíróság ítéletét a kiszabott büntetés tekintetében helybenhagyta.
A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!
Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!