Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

A Gyulai Törvényszék P.20277/2011/4. számú határozata személyiségi jog megsértése tárgyában. [1959. évi IV. törvény (Ptk.) 75. §, 78. §, 84. §, 339. §, 6/1986. (VI. 26.) IM rendelet (Kmr.) 13. §] Bíró: Mucsi Erika

Gyulai Törvényszék

12.P.20.277/2011/4. szám

A Gyulai Törvényszék dr. Harangi László ügyvéd által képviselt felperesnek - dr. Kvasz Tibor ügyvéd által képviselt alperes ellen személyiségi jog megsértése miatt indított perében meghozta a következő

í t é l e t e t .

A törvényszék a keresetet elutasítja.

Kötelezi a felperest, hogy 15 nap alatt fizessen meg az alperesnek 26.400 (huszonhatezer-négyszáz) forint perköltséget.

Kötelezi a felperest arra is, hogy fizessen meg az államnak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Békés Megyei Adóigazgatósága (5601 Békéscsaba, Pf. 13.) felhívására 31.650 (harmincegyezer-hatszázötven) forint illetéket.

Az ítélet ellen a kézbesítéstől számított 15 nap alatt van helye fellebbezésnek, melyet a Szegedi Ítélőtáblához címezve 3 példányban a Gyulai Törvényszéknél lehet benyújtani.

Az ítélet ellen irányuló fellebbezést a másodfokú bíróság tárgyaláson kívül bírálhatja el, ha

a./ a fellebbezés csak a perköltség összegére, vagy viselésére, az állam által előlegezett költségre vonatkozik,

b./ a fellebbezés csak a teljesítési határidővel, részletfizetés engedélyezésével kapcsolatos,

c./ a fellebbezés csak az ítélet indokolása ellen irányul,

d./ a felek ezt kérték.

A felek a./ c./ pont esetén is kérhetik tárgyalás tartását.

Indokolás:

A törvényszék a tárgyalás adatai alapján az alábbi tényállást állapítja meg:

2011. január 4-én az alperes a ...-i Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztályán feljelentést tett H.V. rendőr törzszászlós jelenlétében. A feljelentés szerint 2010. augusztusa óta valaki napi rendszerességgel hívogatja őket telefonon. Az illető nem szokott beleszólni a telefonba, de az állandó hívogatást már tűrhetetlennek érzik. Elmondta, hogy a fiának az élettársával, a felperessel 2010. nyarán megromlott a kapcsolata és augusztus 1-jén külön is költözött tőle. Ezután kezdődtek a .... vezetékes számra érkező telefonhívások rendszertelen időpontokban, nappal és éjszaka is. Éjszaka nem szólt bele senki, de hallatszott, hogy valaki van a vonal végén, majd letette a telefont. A feljelentés szerint nappal sokszor hívja az alperest felperes, aki mindennek lehordja a fiát, és mostanában őt is.

Közölte az alperes, hogy nem akar vádolni senkit semmivel, de elképzelhetőnek tartja, hogy a fia volt élettársa van a dolog mögött, mert a mai napig nagyon rossz a viszony közöttük, jelenleg is a vagyonmegosztás miatt perben állnak. Az alperes a sérelmére elkövetett zaklatás miatt ismeretlen tettes ellen magánindítványt terjesztett elő, és kérte a rendőrhatóságot, hogy a tettest kutassák fel és vonják felelősségre. Közölte azt is, hogy a cselekmény elkövetésével gyanúsítani senkit nem tud, illetve olyan személyt sem tud megnevezni, aki az elkövető kilétére vonatkozóan érdemleges adattal rendelkezne.

2011. február 21-én a rendőrkapitányság az alperest tanúként hallgatta ki, aki úgy nyilatkozott, hogy a feljelentési jegyzőkönyvben általa elmondottakat maradéktalanul fenntartja és a következőkkel egészítette ki: előfordult, hogy a felperessel, ha az hívta őt telefonon, beszélgetett. Ez alkalommal arra kérte a felperest, aki csak a sérelmeit tudta rázúdítani, hogy hagyja őt békén. Ezután azonban a felperes őt tovább hívogatta, hol a vezetékes telefonján, hol pedig a mobilkészüléken. Többször volt olyan, hogy amikor látta, hogy a felperes keresi, már fel sem vette a telefont. Ezt követően érkeztek szám nélküli hívások is, melyeket feltételezése szerint ugyancsak a felperes indított a mobiljára és a vezetékes készülékére. Ezek a hívások, amelyek szinte napi rendszerességűek voltak, már annyira zavarták, hogy a mobiltelefonját kikapcsolta. Éjjel is szokta hallani, hogy a vezetékes telefon csörög, jóllehet azt időközben átállították fax fogadásra.

Tanúként hallgatta ki a rendőrség 2011. február 21-én Sz.S.-t, aki elmondta, hogy az alperes vezetékes illetőleg mobil hívószámú készülékét ismeretlen személy rendszertelen időpontokban hívogatja, és a telefonba nem szól bele. A rendőr kérdésére elmondta, hogy véleménye szerint e zaklató hívások kezdeményezője volt élettársa, a felperes, akivel a kapcsolata a szakításukat követően megromlott, és aki rendszeresen hívogatta az édesanyját a telefonszámokon, és őróla mindent összehordott, illetve tett olyan kijelentést, hogy kikészíti a családját és őt magát is.

2011. június 27-én tanúként hallgatta ki a rendőrség Sz.B.-t, aki a felperes testvére, és aki elmondta, hogy a .... telefonszám az ő tulajdonában és használatában volt 2010-ben. 2010. október, november és december hónapokban ő maga hívta az alperest, mivel csak a vezetékes számát ismerte, így azt hívta. Elismerte, hogy az éjszakai órákban is ő indította a hívásokat, de hangsúlyozta, hogy nem a zaklatás volt a szándéka. Bántotta a testvére és Sz.S. kapcsolatának a megromlása, és pusztán azért kereste az alperest, mert szerette volna tudni, hogy mire utalt azzal az alperes, hogy úgymond: "messzire ér el a keze". Az esti, éjszakai hívásokat azzal magyarázta, hogy napközben dolgozik autószerelőként, illetőleg három gyermeke van, és így nappal nem tud telefonálni, illetve éjszaka nem tudott aludni, mert nagyon bántották a testvérével történtek.

A felperes .... készülékéről az alperes .... készülékére 2010. augusztus 1-jén egy, 2010. augusztus 2-án egy, 2010. szeptember 29-én egy, 2010. szeptember 30-án egy, 2010. október 2-án illetve 2010. október 29-én egy-egy hívás, 2010. november 28-án 20:17 és 20:28 között összesen hét hívás, 2010. november 29-én 10:31 és 10:50 között három hívás, 2010. december 1-jén 14:28-20:37 között összesen öt hívás, 2010. december 5-én 10:42 és 11:39 között öt hívás, 2010. december 6-án, 7-én és 18-án egy-egy hívás, 2010. december 26-án két hívás, december 31-én öt hívás, 2011. január 2-án egy illetőleg 2011. január 5-én egy hívás volt mentve. Az alperes tulajdonában álló vezetékes készülékre a felperes tulajdonát képező ... készülékről 2010. augusztus 5-én egy, 2010. augusztus 14-én kettő, 2010. augusztus 29-én egy, 2010. szeptember 10-én, 13-án és 19-én egy-egy, 2010. október 8-án, 22-én, 24-én és 31-én egy-egy, 2010. november 2-án, 9-én egy-egy hívás, 2010. december 1-jén 20:08 és 20:32 között három, 2011. január 2-án 11:12 és 12:23 között három, 2011. január 5-én és január 16-án egy-egy telefonhívás ment be.

A felperes szülői házából a ... hívószámú készülékről ...., ... u. ... szám alól 2010. augusztus 2-án hét, augusztus 24-én kettő, szeptember 24-én négy, szeptember 29-én kettő, szeptember 30-án egy, október 2-án négy, október 3-án kettő, október 12-én, 16-án, november 14-én egy-egy, november 28-án három hívás, november 29-én három, december 5-én négy, december 17-én egy-egy, december 18-án három, december 19-én egy, december 26-án kettő, december 27-én egy, és 2011. január 2-án három hívás érkezett.

A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!

Jogkódex ikon

Jogkódex

Az igényeinek megfelelő Jogkódex előfizetés kiválasztása

A legfrissebb szakcikkek eléréséhez a Szakcikk Adatbázis Plusz előfizetés szükséges

Meglévő Jogkódex előfizetés bővítése szükséges.

Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!