Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

2/2006. OIT szabályzat

a "Bíróságok fejezet" felügyelete alá tartozó intézmények által lefolytatott közbeszerzésekről

Az Országos Igazságszolgáltatási Tanács (a továbbiakban: OIT) a közbeszerzésekről szóló 2003. évi CXXIX törvény (a továbbiakban: Kbt.) rendelkezéseinek a "Bíróságok fejezet" hatálya alá tartozó intézményeknél történő egységes alkalmazása, a közbeszerzési eljárások lebonyolítása és a felelősségi rendszer legfontosabb szabályainak kialakítása érdekében, a bíróságok szervezetéről és igazgatásáról szóló 1997. évi LXVI. (a továbbiakban: Bsz.) 39. § q/ pontjában foglalt felhatalmazás alapján a következő szabályzatot alkotja:

A szabályzat hatálya

1. § A szabályzat hatálya a Legfelsőbb Bíróság, az ítélőtáblák, a megyei (Fővárosi) bíróságok (továbbiakban: bíróságok) és az OIT Hivatala által a Kbt. alapján lefolytatott közbeszerzési eljárásokra, és az azok eredményeként megkötött szerződésekre terjed ki.

Az ajánlatkérők, azok jogai és kötelezettségei

2. § (1) E szabályzat alkalmazásában ajánlatkérők: a bíróságok és az OIT Hivatala. A Kbt. által, az ott meghatározott ajánlatkérő szervezetek vonatkozásában előírt valamennyi kötelezettséggel kapcsolatban a felelősség az ajánlatkérőt terheli.

(2) A bíróság által végzett, a Kbt. hatálya alá tartozó árubeszerzés, építési beruházás, építési koncesszió, szolgáltatás megrendelés és szolgáltatási koncesszió esetében ajánlatkérő a bíróság.

(3) Az OIT Hivatala által végzett, a Kbt. hatálya alá tartozó árubeszerzés, építési beruházás, építési koncesszió, szolgáltatás megrendelés és szolgáltatási koncesszió esetében ajánlatkérő az OIT Hivatala.

(4) A központi keretből történő egységes beruházás, valamint a bírósági szervezet egészét érintő közbeszerzés esetében - az OIT döntése alapján - ajánlatkérő az OIT Hivatala. A lefolytatott közbeszerzési eljárás eredményeként az OIT Hivatala köt szerződést a nyertes ajánlattevővel, majd az ennek eredményeként megvalósított építési beruházást, beszerzett árut, vagy teljesített szolgáltatást a bíróságok részére átadja.

3. § (1) Az ajánlatkérő a közbeszerzési eljárások előkészítésének, lefolytatásának, belső ellenőrzésének felelősségi rendjét, a nevében eljáró, illetőleg az eljárásba bevont személyek, szervezetek felelősségi körét, az eljárás során hozott döntésekért felelős személyeket, illetőleg testületeket, és a közbeszerzési eljárás dokumentálási rendjét közbeszerzési szabályzatban köteles meghatározni.

(2) Az ajánlatkérő bíróság a Kbt. 5. § (1) bekezdés szerinti éves összesített közbeszerzési tervét, az ott írt határidőig köteles elkészíteni, és annak másolatát - tájékoztatás céljából - az OIT Hivatalának megküldeni.

(3) Amennyiben a bíróság a Kbt. 42. §-ának (1) bekezdése szerint előzetes összesített tájékoztatót készít, akkor azt, az elkészítését követő 15 napon belül - tájékoztatás céljából - köteles az OIT Hivatalának megküldeni.

(4) Az ajánlatkérő bíróság a Kbt. 16. § (1) bekezdése szerinti éves statisztikai összegzést az ott írt határidőig köteles elkészíteni, és annak másolatát - tájékoztatás céljából - az OIT Hivatalának megküldeni.

(5) Az OIT Hivatala a (2) és (4) bekezdés szerinti iratok összegzése alapján tájékozatót készít, amit 15 napon belül az OIT elé terjeszt.

A közbeszerzési eljárások ellenőrzésének rendje

4. § (1) Amennyiben az ajánlatkérő az OIT Hivatala, a közbeszerzési eljárás pénzügyi-gazdasági ellenőrzését - annak különböző szakaszaiban - az OIT Hivatalának belső ellenőre, szakmai felügyeletét pedig a közbeszerzési referens látja el. A közbeszerzési referens feladatait részletesen az OIT Hivatalának Közbeszerzési Szabályzata határozza meg.

(2) Amennyiben az ajánlatkérő valamely bíróság, a pénzügyi-gazdasági ellenőrzést - az OIT döntése alapján - az OIT Hivatalának Pénzügyi Ellenőrzési Önálló Főosztálya végzi, nem érintve a bíróság függetlenített belső ellenőrének a külön jogszabályban meghatározott feladatait.

5. § (1) Az ellenőrzést végző a közbeszerezési eljárás során rendelkezésre álló iratokat tételes iratjegyzék kíséretében veszi át az OIT Hivatalának Pénzügyi Főosztályától, illetőleg a Bíróság Gazdasági Hivatalától.

(2) Az ellenőrzés, az eljárás különböző szakaszaiban elsősorban az alábbiakra terjed ki:

a) a közbeszerzés hatálya alá tartozó gazdasági események során a jogszabályok előírásaiban, az OIT határozataiban és a belső szabályzatokban foglaltak maradéktalanul érvényesültek-e,

b) a kötelezettségvállalás, ellenjegyzés, érvényesítés és utalványozás rendben megtörtént-e,

c) az adott szakaszban rendelkezésre álló forrás felhasználása a szerződésben foglaltak szerint valósult-e meg.

(3) Az OIT Hivatalának Pénzügyi Ellenőrzési Önálló Főosztálya által végzett ellenőrzést követően, az eljárással kapcsolatos megállapításokról előterjesztés készül az OIT részére.

A közbeszerzés tárgya szerinti eljárásokra vonatkozó rendelkezések

6. § Az árubeszerzések és szolgáltatások körében a Bsz. 39. § h, és n/ pontjaiban írt kötelezettségek teljesítése érdekében (központi oktatási feladatok ellátása, a bíróságok informatikai fejlesztésének irányítása) felmerült beszerzések tárgyában lefolytatott közbeszerzési eljárásokban ajánlatkérő az OIT Hivatala.

7. § (1) Az informatikai fejlesztések körében, a nemzeti értékhatár alatti közbeszerzéseknél ajánlatkérő a bíróság is lehet. A beszerzett eszközöknek azonban meg kell felelniük a bírósági országos informatikai rendszer által meghatározott követelményeknek és előírásoknak.

(2) Az (1) bekezdés szerinti esetekben az eljárás megindításához és a beszerzés tárgyának meghatározásához az OIT Hivatalával történt előzetes egyeztetés szükséges.

8. §. (1) Amennyiben a közbeszerzés tárgya a nemzeti értékhatárt elérő és azt meghaladó értékű építési beruházás, annak előkészítését az OIT Hivatala végzi. Ennek keretében felméri az igényeket, a meglevő épületek állapotát, és a bíróság elnökével történő egyeztetés alapján elkészíti a tervezési programot, meghatározza a várható kiadásokat, és a beruházásra vonatkozó döntésre előterjesztést készít az OIT részére.

(2) A beruházás tárgyában meghozott OIT határozatot követően a közbeszerzési eljárást az intézmény bonyolítja le. Az eljárásba - közreműködőként - be kell vonni az OIT Hivatalát.

(3) Az ajánlatkérőt és a közreműködőt az eljárás során együttműködési kötelezettség terheli. Az ajánlatkérő köteles a közreműködőnek a kért információkat megadni, a szükséges dokumentációkat a rendelkezésére bocsátani és az eljárását elősegíteni.

(4) A közreműködő részt vesz a felhívás és a dokumentáció előkészítésében, jelen van az ajánlatok felbontásánál, tagja az ajánlatokat elbíráló bizottságnak, folyamatosan ellenőrzi a beruházás folyamatát, részt vesz a beruházás eredményeként létrehozott építmény átadás-átvételi eljárásában. A kivitelező teljesítményigazolással ellátott számláját szakmailag ellenőrzi, ennek során a teljesítési határidő figyelembe vételével összeveti a számlán feltüntetett és ténylegesen elvégzett teljesítést, az ellenőrzött számlát ellenjegyzi. A kivitelező számlájának kiegyenlítésére csak ennek megtörténtét követően kerülhet sor.

(5) Amennyiben a beruházás során az OIT által engedélyezett költségkeret 5 %-ot meghaladó mértékű túllépésének veszélye merül fel, a túllépést okozó változások megrendelése előtt az OIT Hivatala a vonatkozó költségvetés szakmai ellenőrzését követően a várható változásokról és azok költségkihatásairól az OIT részére, döntés meghozatala céljából előterjesztést készít.

Az OIT döntéséig ezen munkákra közbeszerzési eljárás eredményeképpen szerződést kötni, meglévő szerződést módosítani, vagy a terhére megrendelést kiadni, teljesítést igazolni, kifizetést teljesíteni nem lehet.

Záró rendelkezések

9. § (1) A jelen szabályzat 2006. március 15. napján lép hatályba. Rendelkezéseit a hatálybalépést követően indult közbeszerzési eljárásokban kell alkalmazni.

(2) A hatálybalépéssel egyidejűleg az Országos Igazságszolgáltatási Tanács 2004. évi 3. számú, a gazdálkodásról szóló szabályzatának 56. §-a az alábbiak szerint módosul: "A Hivatal döntés céljából köteles előterjesztéssel az OIT-hoz fordulni, ha a jóváhagyott költségkeret jelentős (5%-ot meghaladó) túllépésének veszélye forog fenn."

Tartalomjegyzék