Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

12/2009. (VII. 31.) MeHVM utasítás

a Miniszterelnöki Hivatal Oktatási Szabályzatáról szóló 10/2005. MeH KÁ utasítás módosításáról

A Miniszterelnöki Hivatal Oktatási Szabályzatáról szóló 10/2005. MeH KA utasítást (a továbbiakban: Szabályzat) az alábbiak szerint módosítom:

1. §

A Szabályzat 2. § (1) bekezdés a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép: [(1) Iskolarendszeren kívüli továbbképzés:]

"a) a közigazgatási alap- és szakvizsgára, ügykezelői alapvizsgára, valamint titkos ügykezelői vizsgára felkészítés"

2. §

A Szabályzat 3. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A Bizottság

elnöke: az igazgatási szakállamtitkár

tagjai:

a Személyügyi, Jogi Képviseleti és Biztonsági Főosztály vezetője,

a Pénzügyi és Számviteli Főosztály vezetője,

a Személyügyi, Jogi Képviseleti és Biztonsági Főosztály Jogi Képviseleti Osztályának vezetője, valamint

a Személyügyi, Jogi Képviseleti és Biztonsági Főosztály Oktatási és Szociális Osztályának (a továbbiakban: Oktatási és Szociális Osztály) vezetője.

A Bizottság elnökét, illetve tagját az általa kijelölt köztisztviselő helyettesítheti."

3. §

A Szabályzat 5. § (3) bekezdés b) pontjának első mondata helyébe a következő rendelkezés lép: [A munkatársak rendszeren belüli szerepkörei:]

"b) A Hivatal vezetői megbízással rendelkező munkatársai - a hallgatói szerepkörön túl - a vezetői funkció használatával jogosultak a munkatársak képzéseiről statisztikai adatokat lekérdezni."

4. §

(1) A Szabályzat 6. § (1) bekezdése, és ennek c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A Hivatal támogatja a munkatársak közigazgatási alap- és szakvizsgára, ügykezelői alapvizsgára, valamint titkos ügykezelői vizsgára való felkészülését. Ennek keretében:

...

c) biztosítja a felkészüléshez szükséges tankönyveket,"

(2) A Szabályzat 6. § (2)-(4) bekezdései helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(2) A közigazgatási alap- és szakvizsgára, ügykezelői alapvizsgára, valamint a titkos ügykezelői vizsgára kizárólag az Oktatási és Szociális Osztályon lehet jelentkezni.

(3) A közigazgatási alapvizsga, az ügykezelői alapvizsga, a közigazgatási szakvizsga, valamint a titkos ügykezelői vizsga, illetve az azokat megelőző felkészítő előadások elhalasztásának szándékát az előadások első napja, illetőleg a vizsgaidőpont előtt legalább nyolc munkanappal az Oktatási és Szociális Osztálynak kell írásban bejelenteni. Az a munkatárs, aki a felkészítő előadásról, illetve a vizsgáról - kellő időben tett - előzetes bejelentés nélkül távol marad, a felkészítő előadás, illetve vizsga mindenkori díját köteles megtéríteni a Hivatalnak.

(4) A közigazgatási alap-, illetve szakvizsgát, valamint ügykezelői alapvizsgát tett köztisztviselő a vizsga letételéről szóló bizonyítvány másolatát köteles a vizsgát követő napon megküldeni az Oktatási és Szociális Osztály részére."

(3) A Szabályzat 6. §-a az alábbi (5)-(6) bekezdésekkel egészül ki:

"(5) A Hivatal viseli a vizsga és a felkészítő tanfolyam - kivéve a javítóvizsga, valamint az ismételt felkészítő tanfolyam - költségeit.

(6) A titkos ügykezelői vizsga letételéről szóló eredeti bizonyítványt közvetlenül az Oktatási és Szociális Osztály kapja meg, majd küldi el a munkatársak részére."

5. §

(1) A Szabályzat 7. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(5) A szervezeti egység vezetőjének javaslata alapján, a munkatárs iskolarendszeren kívüli képzésre való kötelező kijelöléséről a Személyügyi, Jogi Képviseleti és Biztonsági Főosztály vezetőjéhez benyújtott, munkáltatói jogkört gyakorló vezető által jóváhagyott kérelem alapján az Oktatási Bizottság dönt."

(2) A Szabályzat 7. § (6) bekezdés c) pontja helyébe a következő rendelkezések lépnek:

[(6) A képzés jellegétől függően a Hivatal a munkatársat a következő támogatásban részesítheti:]

"c) az oktatáson, képzésen, valamint a vizsgákon való részvétel céljából - az oktatási, képzési szerv által igazolt mértékű -fizetett szabadidőt biztosít."

(3) A Szabályzat 7. § (7) bekezdése a következő mondattal egészül ki:

"Az ismételt vizsgára tanulmányi szabadság nem illeti meg a munkatársat."

(4) A Szabályzat 7. § (8) bekezdés első mondata az alábbiak szerint módosul:

"(8) A képzéseken való részvétel -ha a munkatárs kijelölésre került, vagy jelentkezési kérelmét az Oktatási és Szociális Osztály visszaigazolta - kötelező."

6. §

(1) A Szabályzat 9. § (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(6) Áthelyezéssel a Hivatal állományába kerülő munkatárs - más munkáltatóval fennálló - tanulmányi szerződéséből eredő kötelezettségét a Hivatal háromoldalú megállapodás keretében átvállalhatja. A kötelezettségvállalás mértéke a mindenkori köztisztviselői illetményalap húszszorosát csak az Oktatási Bizottság egyetértése esetén haladhatja meg."

(2) A Szabályzat 9. § (10) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(10) A Hivatal iskolarendszeren kívüli, nem kötelező jellegű képzésre munkatárssal tanulmányi szerződést kizárólag nyelvi képzésre, jogi szakvizsga megszerzésére, ECDL-képzésre, valamint munkaköri leírásban rögzített munkakörhöz kapcsolódó Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) szereplő képzésekre, tanfolyamokra köt."

(3) A Szabályzat 9. § (11) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(11) A munkatársnak tanulmányi szerződés megkötése iránti - a szervezeti egység vezetőjének javaslatával és a munkáltatói jogkört gyakorló vezető jóváhagyásával ellátott - kérelmét a Személyügyi, Jogi Képviseleti és Biztonsági Főosztály vezetőjének kell benyújtani. A kérelemhez csatolni kell az 1. számú melléklet alapján felépített írásbeli indokolást, valamint a 2. számú melléklet szerinti, a felettes vezető és a munkáltatói jogkört gyakorló vezető által aláírt nyilatkozatot."

7. §

(1) A Szabályzat 10. § (1) bekezdés c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[A Hivatal az iskolarendszerű képzésekre vonatkozó tanulmányi szerződés keretében biztosítja:] "c) a diplomamunka (szak- és évfolyamdolgozat) elkészítéséhez az Mt. 115. § (4) bekezdése szerint 10 munkanap szabadidőt;"

(2) A Szabályzat 10. § (2) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép: [A költségtérítés támogatásának mértéke:]

"b) belföldi iskolarendszeren kívüli képzés esetén a képzési díj 100%-a, de legfeljebb félévente a mindenkori köztisztviselői illetményalap kétszerese;"

8. §

(1) A Szabályzat 11. § (1) bekezdés e) pontja helyébe a következő rendelkezés lép: [A tanulmányi szerződés alapján a munkatárs köteles:]

"e) a Hivatallal fennálló közszolgálati jogviszonya, valamint munkaviszonya fenntartására a képzés időtartama alatt, illetve annak befejezésétől számítottan az alábbi részletezés szerint:

- iskolarendszerű képzésre vonatkozó tanulmányi szerződés alapján a munkatárs által a Hivatalnál kötelezően letöltendő idő tartama azonos a tanulmányok Hivatal által támogatott tartamával,

- iskolarendszeren kívüli továbbképzésre irányuló tanulmányi szerződés alapján a Hivatalnál kötelezően eltöltendő idő tartamát úgy kell meghatározni, hogy a mindenkori köztisztviselői illetményalapnak megfelelő összeg kéthavi letöltendő időnek felel meg oly módon, hogy a letöltendő időtartam hat hónapnál rövidebb és öt évnél hosszabb nem lehet,

- abban az esetben, ha a támogatás csak a munkaidő-kedvezményre vonatkozik, az előírt letöltendő idő azonos a támogatott időszak tartamával, azzal, hogy hat hónapnál rövidebb és öt évnél hosszabb nem lehet."

(2) A Szabályzat 11. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Ha a munkatárs neki fel nem róható okból nem tudja teljesíteni a tanulmányi szerződésben vállalt kötelezettségeit (pl. betegség, külföldi tartózkodás, munkahelyi kötelezettség, vagy egyéb más ok miatt), az indokok megjelölésével az igazgatási szakállamtitkártól kérelmezheti a tanulmányi szerződés módosítását. A szerződés két alkalommal, alkalmanként legfeljebb egy évvel meghosszabbítható. Gyermekszülés, hat hónapnál hosszabb keresőképtelen állapot, vagy hat hónapnál hosszabb külföldi tartózkodás esetén a szerződésben vállalt kötelezettség teljesítésének határideje a távollét időtartamával meghosszabbodik. A meghosszabbítás idejére tanulmányi támogatás nem jár. Indokolt esetben a meghosszabbítás idejére támogatás kérelmezhető, ez esetben a letöltendő idő a pótlólagos támogatás idejével azonos mértékben nő."

(3) A Szabályzat 11. § (5) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép: [A munkatárs szerződésszegésének minősül, ha:]

"b) közszolgálati jogviszonya vagy munkaviszonya a tanulmányok ideje alatt, vagy annak befejezését követően saját elhatározásból (lemondás, közös megegyezés kezdeményezése), a szerződésben kikötött idő előtt megszűnik, vagy"

9. §

(1) A Szabályzat 12. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A Hivatal támogatja a munkatársak munkaköréhez tartozó idegen nyelvi ismeretek megszerzését és továbbfejlesztését. Ennek keretében a Hivatal a munkatárs kérelmére a 9. § (1) bekezdés b) pontja alapján tanulmányi szerződést köthet angol, német vagy francia nyelvi képzés elvégzésére. Indokolt esetben - amennyiben a munkatárs munkaköri feladataihoz szorosan kapcsolódik - kérelmezhető egyéb nyelvek támogatására is szerződés megkötése. A kérelmet az Oktatási Bizottság javaslata alapján az igazgatási szakállamtitkár engedélyezheti."

(2) A Szabályzat 12. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(5) A Hivatal állami vezetői angol, francia vagy német nyelvekből - a Hivatal költségén - napi egy óra, a Hivatallal szerződésben álló nyelviskola nyelvtanárának közreműködésével történő egyéni idegen nyelvi képzésre, valamint ennek céljára napi egy óra munkaidő-kedvezményre jogosultak."

(3) A Szabályzat 12. §-a az alábbi (8) bekezdéssel egészül ki:

"(8) Egyéni nyelvi szerződést kétéves időtartamra lehet kötni. A szerződés hosszabbításával kapcsolatban a 11. § (2) bekezdése az irányadó."

10. §

A Szabályzat 1-2. számú mellékletei helyébe az utasítás 1-2. számú mellékletei lépnek.

11. §

(1) Jelen utasítás az aláírást követő hónap első napján lép hatályba, közzététele a Hivatalos Értesítőben és a Miniszterelnöki Hivatal belső számítógépes hálózatán történik.

(2) Jelen utasítás hatálybalépésével a Szabályzat 9. § (8) bekezdés b) pontja, 11. § (3) bekezdése, 7. § (2) bekezdésében "-a (4) bekezdésben írtak alapján -" szövegrész, 7. § (4) bekezdése, valamint a 14. § (4) bekezdésében a "döntése alapján" szövegrész hatályát veszti.

(3) A továbbiakban ahol a Szabályzat "közigazgatási államtitkárt" említ, ott "minisztert", ahol "társadalom- és humánpolitikai helyettes államtitkárt" említ, ott "igazgatási szakállamtitkárt", ahol "Humánpolitikai és Jogi Főosztályt" említ, ott "Személyügyi, Jogi Képviseleti és Biztonsági Főosztályt" , és ahol "Oktatási Osztályt" említ, ott "Oktatási és Szociális Osztályt" kell érteni.

(4) A Szabályzat II. fejezetének alcíme kiegészül az alábbiak szerint: "A közigazgatási alap- és szakvizsga, ügykezelői vizsga és titkos ügykezelői vizsga"

Budapest, 2009. július 27.

Dr. Molnár Csaba s. k.,

a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter

1. számú melléklet a 12/2009. (VII. 31.) MeHVM utasításhoz

Tanulmányi szerződés iránti kérelem felépítése

1. bemutatkozás

- kérelmező neve, munkaköre, a foglalkoztató szervezeti egység megnevezése

- jogviszonya a Miniszterelnöki Hivatalban (köztisztviselő/munkavállaló; határozatlan/határozott idejű, jogviszony keletkezésének ideje)

- főbb munkaköri feladatai

2. képzés bemutatása

- iskola, kar, szak megnevezése

- tanulmányok ideje, diploma megszerzésének várható ideje

- első vagy másoddiploma

- féléves tandíj összege

3. kérelem indoklása

- mennyiben növelik a tanulmányok a munkakörében végzett munka hatékonyságát és eredményességét, hogyan tudja hasznosítani a megszerzett ismereteket

2. számú melléklet a 12/2009. (VII. 31.) MeHVM utasításhoz

Nyilatkozat

Alulírott.....................(vezetőneve), a....................................................................(szervezeti egység) vezetője kijelentem,
hogy a .............................. (felsőfokú intézmény neve, szaka) megszerezhető ............................................... (végzettség)
végzettség nagymértékben növeli...................................(név) a Miniszterelnöki Hivatalban jelenleg betöltött munkaköre
ellátásának eredményességét, ezért nevezett tanulmányi szerződése iránti kérelme teljesítését javaslom.
Budapest, 200............................
...................................
vezető aláírása
Támogatom:
-...............................................
munkáltatói jogkör gyakorlója

Tartalomjegyzék