Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

A Fővárosi Törvényszék P.20434/2016/4. számú határozata sajtó-helyreigazítás tárgyában. [1952. évi III. törvény (Pp.) 78. §, 342. §, 343. §, 2010. évi CIV. törvény (Smtv.) 12. §] Bíró: Kovaliczky Ágota

Fővárosi Törvényszék

...P..../2016/4.

A Fővárosi Törvényszék

a dr. Bodolai László (ügyvéd címe) ügyvéd által képviselt

felperes neve (felperes címe.) felperesnek,

a dr. Nehéz-Posony Márton (ügyvéd címe.) ügyvéd által képviselt

alperes neve (alperes címe.) alperes ellen

sajtóhelyreigazítás iránt indított perében meghozta a következő

í t é l e t e t

A bíróság a felperes keresetét elutasítja.

Kötelezi a felperest, hogy fizessen meg az alperesnek 15 napon belül 10 000.- (tízezer) Ft + áfa, összesen 12 700.- (tizenkétezer-hétszáz) Ft ügyvédi munkadíjat.

A le nem rótt 36 000.- (harminchatezer) Ft illetéket a felperes köteles az államnak külön felhívásra megfizetni.

Az ítélet ellen a kézbesítéstől számított 15 napon belül van helye fellebbezésnek, amelyet ennél a bíróságnál lehet 3 példányban benyújtani.

A fellebbezési határidő lejárta előtt a peres felek kérhetik, hogy a fellebbezést a másodfokú bíróság tárgyaláson kívül bírálja el.

Tájékoztatja a bíróság a feleket, hogy a másodfokú bíróság az ítélet elleni fellebbezést tárgyaláson kívül bírálhatja el, ha a fellebbezés csak a perköltség viselésére, vagy összegére vonatkozik, csupán az ítélet indokolása ellen irányul, vagy ha azt a felek közösen kérik.

Indokolás

A felperes 2015. december 28-án rendkívüli közgyűlést tartott. Annak összehívásáról 2015. november 25-én hirdetményt tett közzé. E szerint annak az Egyebek mellett egy napirendi pontja volt, mégpedig az Igazgatóság felhatalmazása alapján a Társaság alaptőkéjének felemelése. A levezető elnök 1-es személy, a felperes vezető jogtanácsosa volt, akit az Alapszabály rendelkezései alapján erre a posztra az Igazgatóság jelölt ki.

A 2015. december 28-án tartott közgyűlésen 89,061% igen, 10,939 % nem szavazat mellett elfogadták azt a határozatot, amely alapján a Társaság 10/2014. (04.28.) számú határozatát úgy módosították, hogy "...az Igazgatóság a Társaság alaptőkéjét a Társaság - az Igazgatóság alaptőke felemelését elhatározó döntése időpontjában fennálló - alaptőkéjének 67,5%-ával egyenlő összeggel, de - névértéken - maximum 4 450 000 000.-Ft összeggel emelheti fel.". Mindennek jogi alapjait a Ptk. 3:294 § és az Alapszabály 7.3. pontja adta.

Az alperes szerkesztésében megjelenő www.portál <http://www.portál/>. Internetes hírportálon 2016. január 10-én "cikk címe" címmel jelent meg egy írás, amelyet csak előzetes regisztrációt követően lehet az internetes felületlen elolvasni. A mindenki számára megismerhető lead szerint: "Újabb, a párto n belüli hatalmi ütközet terepe lehet az felperes, amelyben - habár a tőzsdén jegyzik - fontos részletek közlése nélkül hajtottak végre jelentős tőkeemelést. A múlt év végén 30,5 milliárd forintot toltak be a bankba, amiről a alperes információi szerint a legfelsőbb szinten egyeztettek, utasítva a résztvevőket, melyikük mennyi pénzt tegyen be." A cikk szerint a közgyűlési határozatot az cég neve Zrt mint részvényes megtámadta, mert kívül rekedt a zárt körű tőkeemelésen, amelyre a perbeli részvényesi gyűlés hatalmazta fel az igazgatóságot. Leszavazták azt a javaslatát ugyanis, hogy állítsák vissza az eddigi részvényesek jegyzési elsőbbségét, így az új részvények jegyzésében kizárólag a 1-es bank és harminc 2-es bank vehetett részt. Az írás szerint ezzel az akcióval - figyelemmel a 717.-Ft-os részvényenkénti árra, összesen 30,5 milliárdot toltak a bankba. "A pénzintézet immár megfelel a tőkepótlást számára tavaly októberben sürgősséggel előíró Magyar Nemzeti Bank elvárásainak is." A cikk érthetetlennek tartja, miért akarna az cég neve pénzt költeni ilyen célokra, mikor korábban a jobban működő 3-as bank pakettjét is aukciózta arra hivatkozva, hogy állami beruházásokra kell a pénz. Ennek ellenére ragaszkodik elsőbbségi jegyzési jogához. A cikk a továbbiakban belharcot sejt a háttérben. "A legfelsőbb szinten egyeztették az eseményeket, a résztvevőket utasították melyikük, mennyi pénzt tegyen be - súgták meg a alperes-nek bennfentesek, amiből az is következik, hogy súlyos belharc dúlhat a háttérben." A továbbiakban azt fejtegeti, hogy a kormányfő szívügye a 2-es banki vidékbank kiépítése, melynek nyár óta tagja a felperes. Ebből az üzletből egyenlőre azonban nem a 2-es bankok, hanem a felperes profitál, mert a friss tőkét a 2-es bankok adták össze. Kérdés, hogy honnan volt erre pénzük. Azt feltételezi ennek az lehet a háttere, hogy velük szemben az MNB nem támaszt olyan magas követelményeket, mint a felperessel szemben. A továbbiakban azt fejtegeti, hogy az 3-as bank-nak kellemetlen egy konkurens bankbirodalom megjelenése, illetve azt, hogy a vagyonkezelőt felügyelő miniszternek is fáj az cég neve kiszorulása az felperes-ből.

A felperes 2016. január 15-én e-mailen helyreigazítási kérelmet juttatott el az alpereshez. Ebben kérte az alperes tegye közzé az alábbi közleményt:

"Valótlan tényként közöltük, hogy a legfelsőbb szinten egyeztették az eseményeket, a résztvevőket pedig utasították melyikük mennyi pénzt tegyen be, a magyar nemzeti bank tőkepótlást írt elő a pénzintézetnek októberben.

A valóság ezzel szemben az, hogy az felperes tőkeemelésében résztvevőket nem utasította senki és a magyar Nemzeti Bank nem írt elő tőkepótlást az felperes-nek októberben."

A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!

Jogkódex ikon

Jogkódex

Az igényeinek megfelelő Jogkódex előfizetés kiválasztása

A legfrissebb szakcikkek eléréséhez a Szakcikk Adatbázis Plusz előfizetés szükséges

Meglévő Jogkódex előfizetés bővítése szükséges.

Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!