3/2015. (X. 15.) Miniszterelnökség KÁT utasítás
a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettséget érintő egyes szabályokról
A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (5) bekezdés f) pontja alapján, az egyes vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségekről szóló 2007. évi CLII. törvény 11. § (6) bekezdésében, illetve a 14. § (3) bekezdésében meghatározott feladatkörömben eljárva - a Magyar Kormánytisztviselői Kar elnökével egyeztetve - a következő utasítást adom ki:
1. § A Miniszterelnökség Vagyonnyilatkozat-tételi Eljárási Szabályzatát jelen utasítás 1. melléklete tartalmazza.
2. § Ez az utasítás a közzétételét követő tizenötödik napon lép hatályba, rendelkezéseit a folyamatban lévő vagyonnyilatkozat-tételi eljárásokra is alkalmazni kell.
Dr. Vidoven Árpád s. k.,
közigazgatási államtitkár
1. melléklet a 3/2015. (X. 15.) Miniszterelnökség KÁT utasításhoz
"A Miniszterelnökség Vagyonnyilatkozat-tételi Eljárási Szabályzata
I. Fejezet
Általános rendelkezések
1. A Szabályzat célja és hatálya
1. § (1) Jelen Vagyonnyilatkozat-tételi Eljárási Szabályzat (a továbbiakban: Szabályzat) célja, hogy a Miniszterelnökség hivatali szervezetében a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettséggel kapcsolatos eljárási rendet, valamint a vagyonnyilatkozattétellel összefüggő iratok kezelésével, őrzésével, továbbá az azokban foglalt személyes adatok védelmével kapcsolatos legfontosabb szabályokat megállapítsa.
(2) A Szabályzatot az egyes vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségekről szóló 2007. évi CLII. törvény (a továbbiakban: Vnyt.) rendelkezéseivel összhangban kell alkalmazni.
(3) A Szabályzat hatálya - a (4) bekezdésben foglalt kivétellel - kiterjed
a) a Vnyt. alapján és ezzel összefüggésben a Miniszterelnökség Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 1/2014. (VII. 23.) MvM utasítás (a továbbiakban: SzMSz) 5. függelékében vagyonnyilatkozat-tételre kötelezett személyekre (a továbbiakban: kötelezett), valamint
b) a Miniszterelnökségen a vagyonnyilatkozatok kezelését végző önálló szervezeti egységekre.
(4) A Szabályzat hatálya nem terjed ki az országgyűlési képviselői megbízatással rendelkező politikai vezetőkre.
(5) A Szabályzatban foglaltakat az országgyűlési képviselői megbízatással nem rendelkező politikai vezetők vagyonnyilatkozat-tételi eljárására a központi államigazgatási szervekről, valamint a Kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló 2010. évi XLIII. törvényben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.
(6) A Szabályzat rendelkezéseit megfelelően alkalmazni kell azon kötelezettek vagyonnyilatkozat-tételi eljárására, akik felett a miniszterelnök, illetve a Miniszterelnökséget vezető miniszter (a továbbiakban: miniszter) munkáltatói jogot gyakorol, vagy jogszabály a vagyonnyilatkozatuk őrzését a miniszter feladatkörébe utalja.
2. A vagyonnyilatkozatok kezelése
2. § (1) A vagyonnyilatkozat-tétellel összefüggésben keletkezett iratok - ideértve a vagyoni helyzetre tett bejelentéseket, valamint a vagyongyarapodási vizsgálatot megelőző meghallgatás iratait - kezelését és nyilvántartását
a) az országgyűlési képviselői megbízatással nem rendelkező politikai vezetők, a Miniszterelnökség szakmai vezetői és miniszteri biztosai, a kormánybiztosok, a miniszterelnöki biztosok, a miniszterelnöki megbízottak, továbbá az SzMSz 4. függelékében felsorolt költségvetési szervek vezetői, alapítványok és közalapítványok kezelő szervének tagjai és a gazdasági társaságok vezetői, igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjai tekintetében az Állami Vezetői Főosztály,
b) az a) pontba nem tartozó személyek esetében a Humánpolitikai Főosztály
[az a)-b) pontban foglalt szervezeti egységek a továbbiakban együtt: személyügyekért felelős főosztály] végzi.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott iratok kezelésével és nyilvántartásával kapcsolatos feladatokat a személyügyekért felelős főosztály vezetője által megbízott kormánytisztviselő (a továbbiakban: őrzéssel megbízott) végezheti. Ezt a tényt az őrzéssel megbízott munkaköri leírásában fel kell tüntetni.
(3) A Vnyt. és az SzMSz rendelkezéseinek figyelembevételével az önálló szervezeti egység vezetője a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség keletkezésével, változásával és megszűnésével kapcsolatos szervezeti, munkaköri, illetve személyi adatokat a szükséges intézkedések megtétele érdekében soron kívül írásban közli a személyügyekért felelős főosztály vezetőjével.
II. Fejezet
A vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség teljesítésének eljárási szabályai
3. Eljárás foglalkoztatási jogviszony létesítése esetén
3. § (1) A kötelezett foglalkoztatási jogviszonya létesítésekor a munkáltatói jogkör gyakorlója megállapítja a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettséget, továbbá annak jogalapját és gyakoriságát.
(2) A személyügyekért felelős főosztály ügyintézője, egyéb esetben az őrzéssel megbízott személyesen átadja, vagy elektronikusan, illetve postai úton megküldi a kötelezett részére a Vnyt. melléklete szerinti vagyonnyilatkozatnyomtatványt és a kitöltési útmutatót, valamint a vagyonnyilatkozat-tételre szóló felhívást. Az átvétel tényét az ügyintéző - a kötelezett átvételi nyilatkozata vagy elektronikus tértivevény, illetve postai tértivevény formájában -dokumentálja. A 2. § (1) bekezdés b) pontja szerinti kötelezettek esetében a vagyonnyilatkozat-nyomtatvány és a kitöltési útmutató elhelyezhető a Miniszterelnökség intranetes felületén is, ebben az esetben csak a vagyonnyilatkozattételre szóló felhívást és a dokumentumok elérési útvonalát kell átadni vagy megküldeni a kötelezettnek.
(3) A kötelezett a két példányban kitöltött vagyonnyilatkozati nyomtatványra rávezeti az őrzéssel megbízott által megadott nyilvántartási számot, és oldalanként aláírja, valamint az első oldalon a kitöltés dátumát is feltünteti. Ezt követően borítékba helyezi a nyilatkozat példányait, és az általa lezárt borítékokat átadja az őrzéssel megbízottnak. Ha a kötelezett külön törvény alapján már vagyonnyilatkozatot tett, az arról szóló igazolást adja át az őrzéssel megbízottnak, melyet az őrzéssel megbízott nyilvántartásba vesz.
(4) Az őrzéssel megbízott a zárt borítékokra rávezeti a vagyonnyilatkozat nyilvántartási számát, valamint az átvétel időpontját. A kötelezett és az őrzéssel megbízott a lezárás helyét aláírásával ellátja, majd - illetéktelen felnyitás megakadályozása érdekében - az őrzéssel megbízott öntapadó, átlátszó ragasztószalaggal leragasztja.
(5) Az átadott vagyonnyilatkozatról a kötelezett az 1. függelék szerinti igazolást kap. Az igazolás egy példányát a vagyonnyilatkozatot tartalmazó borítékkal együtt kell tárolni.
4. Eljárás áthelyezéssel történő foglalkoztatási jogviszony-létesítés esetén
4. § (1) Ha a kötelezettség az áthelyezés időpontjában keletkezik, akkor a Vnyt. és a Szabályzat foglalkoztatási jogviszonylétesítés esetére irányadó szabályai szerint kell eljárni.
(2) Ha a kötelezettség már az áthelyezést megelőzően is fennállt, az áthelyezéssel egyidejűleg a Vnyt. 12. § (2) bekezdésére hivatkozással az őrzésért felelős kezdeményezi a kötelezettet korábban foglalkoztató szervnél a kötelezett vagyonnyilatkozatának átadását. A vagyonnyilatkozat átadó szervnél őrzött példányának átadás-átvételét jegyzőkönyv felvételével rögzíteni kell.
5. Eljárás beosztás, munka- vagy feladatkör-változás esetén
5. § Ha a kötelezettséget beosztás, munka- vagy feladatkör változása keletkezteti, a 3-4. §-ban foglalt rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni azzal, hogy foglalkoztatási jogviszony létesítésén a beosztás, munkakör, illetve a feladatkör változását kell érteni.
6. Eljárás ismételt vagyonnyilatkozat-tétel esetén
6. § (1) Az első vagyonnyilatkozat-tételt követően a Vnyt. 5. § (1) bekezdés c) pontjában meghatározott időtartamok elteltével szükséges ismételt vagyonnyilatkozatot tenni. Az ismételt vagyonnyilatkozat-tétel esedékességének időpontjáról a személyügyekért felelős főosztály vezetője a Vnyt. 8. § (4) bekezdésben foglalt határidő betartásával tájékoztatja a kötelezettet.
(2) Ha a kötelezett új vagyonnyilatkozatot tett, az őrzéssel megbízott az előző vagyonnyilatkozat Miniszterelnökségnél őrzött példányát a kötelezettnek a 2. függelék szerinti igazolás kiállításával együtt visszaadja.
(3) A vagyonnyilatkozat visszaadását - annak időpontja megjelölésével - a személyügyekért felelős főosztály nyilvántartásába be kell jegyezni.
7. Eljárás vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség megszűnése esetén
7. § (1) Ha a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettséget megalapozó jogviszony, beosztás, munkakör, feladatkör megszűnik, a Vnyt. 5. § (1) bekezdés b) pontja alapján tett vagyonnyilatkozat leadásáról a kötelezett a 3. függelék szerinti igazolást kap. Az igazolás egy példányát a vagyonnyilatkozatot tartalmazó borítékkal együtt kell tárolni.
(2) A Vnyt. 12. § (3) bekezdésében foglalt őrzési kötelezettség lejártát követően a vagyonnyilatkozatokat az őrzéssel megbízott a kötelezettnek visszaadja, kivéve ha a kötelezett írásban úgy nyilatkozott, hogy vagyonnyilatkozata az őrzési kötelezettség lejártát követően megsemmisíthető.
(3) A kötelezett elhalálozása esetén a tudomásszerzést követően haladéktalanul, valamint a visszaadás meghiúsulása vagy a kötelezett megsemmisítés iránti kérelme esetén a vagyonnyilatkozatot az őrzéssel megbízott - a személyügyekért felelős főosztály további két kormánytisztviselője jelenlétében - a 4. függelék szerintijegyzőkönyv felvételével, a zárt boríték felnyitása nélkül megsemmisíti.
(4) A Vnyt. 5. § (4) bekezdése szerinti áthelyezéssel történő jogviszony-megszüntetés esetén a személyügyekért felelős főosztály vezetője a vagyonnyilatkozatot az áthelyezéssel egyidejűleg - személyesen vagy az őrzéssel megbízott által vagy kézbesítő útján -, jegyzőkönyv felvételével adja át az őrzésért továbbiakban felelős részére.
8. Eljárás a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség megszegése esetén
8. § (1) Ha a kötelezett az esedékesség időpontjának elteltéig nem tesz vagyonnyilatkozatot, a Vnyt. 10. § (1) bekezdése szerinti írásbeli felszólítást a személyügyekért felelős főosztály vezetője küldi meg a kötelezett részére dokumentált módon.
(2) A kötelezett a Vnyt. 10. § (2) bekezdése szerinti akadályoztatás tényéről az őrzésért felelőst a személyügyekért felelős főosztály vezetőjén keresztül írásban tájékoztatja. Ennek hiányában a Vnyt. 10. § (2) bekezdése szerint kell minősíteni a vagyonnyilatkozat-tétel elmaradását.
III. Fejezet
A vagyongyarapodási vizsgálatot megelőző ellenőrzési eljárás
9. Bejelentés a vagyongyarapodásról
9. § (1) A vagyongyarapodási vizsgálat Vnyt. 14. § (1) bekezdése alapján történő kezdeményezésével összefüggő, a kötelezett vagyoni helyzetére tett bejelentéssel kapcsolatos iratok kezelését és nyilvántartását, valamint a meghallgatással kapcsolatos adminisztratív teendőket a személyügyekért felelős főosztály látja el. Ha a vagyonnyilatkozattal kapcsolatban tett bejelentés, irat más szervezeti egységhez érkezik, azt haladéktalanul meg kell küldeni a személyügyekért felelős főosztály vezetője részére további ügyintézés céljából.
(2) A kötelezett vagyoni helyzetére vonatkozó bejelentés befogadhatóságát a kézhezvételtől számított három munkanapon belül a személyügyekért felelős főosztály vezetője véleményezi, és a bejelentést véleményével együtt megküldi az őrzésért felelősnek.
(3) A személyügyekért felelős főosztály vezetője írásban, indoklással ellátva jelzi az őrzésért felelősnek, ha a Vnyt. 14. § (2) bekezdésében foglalt valamely ok miatt a bejelentéssel kapcsolatban nem lehet meghallgatást kezdeményezni. Ez esetben a személyügyekért felelős főosztály vezetője javaslatot tesz a bejelentés érdemi vizsgálat nélküli elutasítására.
10. § (1) Az őrzésért felelős a 9. § (2)-(3) bekezdése szerinti vélemény kézhezvételétől számított öt munkanapon belül - a bejelentés megküldésével - tájékoztatja a kötelezettet a bejelentés tartalmáról.
(2) A kötelezett a bejelentésben foglaltakra a tájékoztatástól számított öt munkanapon belül írásban - vagy szóban, jegyzőkönyv felvétele mellett - észrevételt tehet.
(3) Az őrzésért felelős abban az esetben is közli a bejelentést a kötelezettel, ha azt érdemi vizsgálat nélkül elutasítja.
11. § (1) Az őrzésért felelős a 10. § (2) bekezdése szerinti észrevételezési határidő lejártát követő öt munkanapon belül dönt a meghallgatás elrendeléséről. Az őrzésért felelős akkor is meghallgatást kezdeményez, ha a bejelentés szerinti vagyongyarapodás a kötelezettel egy háztartásban élő hozzátartozónál áll fenn.
(2) A vagyongyarapodási ellenőrzési eljárást megelőző meghallgatás céljáról, időpontjáról, módjáról, módszeréről a kötelezettet a meghallgatás előtt legalább öt munkanappal írásban kell értesíteni.
10. Meghallgatási eljárás
12. § (1) Az őrzésért felelős a 11. § (1) bekezdése szerinti döntést követő tíz munkanapon belül meghallgatja a kötelezettet. A meghallgatáson a kötelezett kérelmére lehetővé kell tenni a kötelezett jogi képviselőjének, illetve a Miniszterelnökségen működő érdekképviselet képviselőjének, valamint a jegyzőkönyv vezetése céljából az őrzéssel megbízottnak a jelenlétét.
(2) A kötelezett vagyonnyilatkozatát tartalmazó boríték felbontására csak az őrzésért felelős, az őrzéssel megbízott és a kötelezett jelenlétében kerülhet sor.
(3) A meghallgatásról az őrzéssel megbízott jegyzőkönyvet készít két eredeti példányban, amelynek egy példányát a kötelezettnek át kell adni, a másik példányát pedig a személyügyekért felelős főosztály a vagyonnyilatkozattal kapcsolatos iratok között helyezi el.
(4) A vagyongyarapodással kapcsolatos meghallgatás eredményéről - ha jogszabály másként nem rendelkezik -a bejelentést tevőt az őrzésért felelős írásban tájékoztatja. A tájékoztatás csak arra terjedhet ki, hogy a meghallgatás eredményeként az őrzésért felelős kezdeményezte-e az állami adóhatóságnál a vagyongyarapodás vizsgálatát, vagy az eljárás vagyongyarapodási vizsgálat nélkül zárult le.
(5) Ha a Vnyt. 14. §-a szerinti ellenőrzési eljárás során sor került a vagyonnyilatkozatot tartalmazó boríték felbontására, akkor azt a meghallgatást követően a 3. § (3) bekezdésében foglaltaknak megfelelően ismét le kell zárni, és az őrzés helyén kell elhelyezni. A borítékon fel kell tüntetni, hogy annak felnyitására mikor, milyen eljárás keretében került sor.
11. Vagyongyarapodási vizsgálat
13. § (1) Az őrzésért felelős a meghallgatást követő öt munkanapon belül dönt a vagyongyarapodási vizsgálat kezdeményezéséről.
(2) Az őrzésért felelős a Vnyt. 14. § (4) vagy (5) bekezdése alapján - az állami adóhatóságnál a kötelezett vagyonnyilatkozatának megküldésével kezdeményezett vagyongyarapodási vizsgálatról - a kezdeményezéssel egyidejűleg értesíti a kötelezettet.
(3) Az őrzéssel megbízott a vagyongyarapodási vizsgálat kezdeményezésének tényét bejegyzi, illetve a kezdeményezésről szóló okirat egy példányát elhelyezi a vagyonnyilatkozati nyilvántartásba.
(4) Ha a kötelezett jogviszonyának megszüntetésére a Vnyt. 9. §-a vagy 16. §-a alapján kerül sor, akkor ennek tényét, valamint a Vnyt. 9. § (1) bekezdése és a 16. § (3) bekezdése szerinti tilalmi idő kezdetét - a személyügyekért felelős főosztály vezetőjének kezdeményezése alapján - a kötelezett részére kiállított munkáltatói igazoláson fel kell tüntetni.
IV. Fejezet
A vagyonnyilatkozatok kezelése, adatvédelem
14. § (1) Az őrzéssel megbízott a vagyonnyilatkozat Miniszterelnökségnél maradó példányát - annak átvételét követően haladéktalanul - megfelelő technikai védelemmel ellátott, zárt helyiségben vagy lemezszekrényben helyezi el.
(2) Az egyes kötelezettek vagyonnyilatkozataival összefüggő iratokat külön iratgyűjtőben kell elhelyezni. Az iratgyűjtőt az őrzéssel megbízott személy kezeli, aki az iratgyűjtőben elhelyezi
a) a vagyonnyilatkozatba történő betekintést dokumentáló lapot,
b) a vagyonnyilatkozatot tartalmazó aláírt, zárt borítékot,
c) a vagyonnyilatkozat átvételéről szóló igazolás(oka)t,
d) a külön törvény alapján tett vagyonnyilatkozatról szóló igazolást, valamint
e) a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség esedékességéről szóló értesítő levél, illetve tértivevény, visszaigazolás másolatát.
(3) Ha vagyongyarapodási vizsgálat válik szükségessé, az iratgyűjtőben el kell helyezni
a) a vagyongyarapodási vizsgálatot kezdeményező levél másolatát,
b) a kötelezett meghallgatásáról, illetve a vagyongyarapodási vizsgálat kezdeményezéséről felvett jegyzőkönyv másodpéldányát,
c) a vagyongyarapodási vizsgálat kezdeményezése tárgyában tett javaslat másolatát, valamint
d) a kötelezett részére szóló munkáltatói intézkedés másolatát arról, hogy jogviszonya a törvény erejénél fogva megszűnt.
(4) A személyügyekért felelős főosztály vezetője és az őrzéssel megbízott köteles gondoskodni arról, hogy a vagyonnyilatkozattal kapcsolatos iratokhoz, illetve az azok kezelése során keletkezett adatokhoz illetéktelen személy ne férhessen hozzá.
15. § (1) Az őrzésért felelős és a személyügyekért felelős főosztály vezetője gondoskodik az adatok védelméről, különösen a jogosulatlan hozzáférés, megváltoztatás, nyilvánosságra hozatal, törlés vagy megsemmisítés, valamint a véletlen megsemmisülés és sérülés megakadályozásáról.
(2) A vagyonnyilatkozatban foglaltak megismerésére kizárólag a következők jogosultak:
a) a vagyonnyilatkozat-tételre kötelezett a vagyonnyilatkozata tekintetében, valamint
b) meghallgatás elrendelése esetén az őrzésért felelős.
(3) A vagyonnyilatkozatokba történő betekintést az őrzéssel megbízott a vagyonnyilatkozathoz csatolt, 5. függelék szerinti Betekintő lapon dokumentálja a betekintés időpontjának, jogcímének, a betekintő nevének és beosztásának feltüntetésével, valamint a betekintésre jogosult saját kezű aláírásával.
V. Fejezet
A nyilvántartás szabályai
16. § (1) A Szabályzat hatálya alá tartozó kötelezettek vagyonnyilatkozatát egyedi azonosítóval (vagyonnyilatkozat-nyilvántartási szám) kell ellátni. Az azonosítókat a következők szerint kell képezni:
a) a Humánpolitikai Főosztály által őrzött vagyonnyilatkozatok esetében: MV[négyjegyű, 0001 és 9999 közötti, folyamatosan növekvő számsorozat];
b) az Állami Vezetői Főosztály által őrzött vagyonnyilatkozatok esetében:
ba) ÁV[négyjegyű, 0001 és 9999 közötti, folyamatosan növekvő számsorozat];
bb) T[ötjegyű, 00001 és 99999 közötti, folyamatosan növekvő számsorozat];
bc) i[ötjegyű, 00001 és 99999 közötti, folyamatosan növekvő számsorozat].
(2) Az egyedi azonosítót úgy kell képezni, hogy az őrzési idő alatt nem lehet ugyanazon számkombinációval több kötelezettet azonosítani.
17. § (1) Az őrzéssel megbízott a kötelezettekről, illetve a kötelezettség teljesítéséről nyilvántartást vezet, amely tartalmazza
1. a kötelezett nevét,
2. a kötelezett vagyonnyilatkozatának nyilvántartási számát,
3. a kötelezett munkakörét (tisztségét),
4. a kötelezettet foglalkoztató szervezet megnevezését,
5. a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség jogalapját,
6. a kötelezettség teljesítésének időpontját,
7. igazolás csatolása esetén annak ügyiratszámát és a kiállítás időpontját,
8. a kötelezettség következő esedékességének időpontját,
9. a kötelezettség megszűnésének időpontját, a Vnyt. 5. § (1) bekezdés b) pontja szerinti vagyonnyilatkozat-tétel határidejét,
10. a vagyonnyilatkozat visszaadásának időpontját,
11. a vagyongyarapodási vizsgálattal kapcsolatos bejelentés időpontját,
12. a vagyongyarapodási vizsgálattal kapcsolatos meghallgatás időpontját,
13. a vagyongyarapodási vizsgálat kezdeményezésének időpontját,
14. más szervnek történő átadás esetén az átvevő szerv megnevezését és az átadás időpontját,
15. a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség elmulasztása esetén a felszólítás megküldésének időpontját, valamint
16. az arra vonatkozó utalást, hogy a kötelezett kérte-e, hogy a Vnyt. 12. § (3) bekezdése szerinti őrzési időt követően megsemmisítsék a vagyonnyilatkozatát.
(2) Az (1) bekezdés szerinti nyilvántartásból a kötelezett a saját magára vonatkozó adatokról tájékoztatást kérhet.
1. függelék a 3/2015. (X. 15.) Miniszterelnökség KÁT utasításhoz
MINISZTERELNÖKSÉG ...........................Főosztály | |
IGAZOLÁS vagyonnyilatkozat átvételéről | |
Igazolom, hogy | |
Kötelezett neve: ................................................................................................................................................................. Születési helye, ideje*: ...................................................................................................................................................... Anyja neve*:...................................................................................................................................................................... Szervezet/szervezeti egység megnevezése:.......................................................................................................................... Szervezetben betöltött tisztség (munkakör):....................................................................................................................... Vagyonnyilatkozat-nyilvántartási szám: ............................................................................................................................ | |
által az egyes vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségekről szóló 2007. évi CLII. törvény ... § (...) bekezdése alapján tett vagyonnyilatkozat egy példányát zárt borítékban átvettem. | |
Budapest, 20.... év ................... hó ... nap | |
P. H. | |
………………………….. őrzéssel megbízott | |
Az igazolás 1 példányát és a fenti vagyonnyilatkozat 1 példányát lezárt borítékban átvettem: | |
Budapest, 20......év.....................hó......nap | |
……………………………………….. kötelezett vagy meghatalmazottja | |
Kapják: 1. kötelezett (Az igazolást kérjük gondosan megőrizni!) 2. őrzésért felelős szervezeti egység irattára | |
__________________ * Csak a Miniszterelnökséggel kormányzati szolgálati jogviszonyban, munkaviszonyban állók esetében kötelező a kitöltése. |
2. függelék a 3/2015. (X. 15.) Miniszterelnökség KÁT utasításhoz
MINISZTERELNÖKSÉG ..............................Főosztály | ||
IGAZOLÁS vagyonnyilatkozat visszaadásáról | ||
Igazolom, hogy | ||
Kötelezett neve: ......................................................................................................................................................... Születési helye, ideje*: .............................................................................................................................................. Anyja neve*:.............................................................................................................................................................. Szervezet/szervezeti egység megnevezése:.................................................................................................................. Szervezetben betöltött tisztség (munkakör):............................................................................................................... | ||
által az egyes vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségekről szóló 2007. évi CLII. törvény ... § (...) bekezdése alapján 20... év ..................... hó ... napján tett, .............................................. nyilvántartási számú vagyonnyilatkozatának Miniszterelnökségen őrzött egy példányát zárt borítékban visszaadtam. | ||
Budapest, 20......év........................hó......nap | ||
P. H. | ||
………………………….. őrzéssel megbízott | ||
Az igazolás 1 példányát és a fenti vagyonnyilatkozatot sértetlen, lezárt borítékban átvettem: | ||
Budapest, 20......év.....................hó......nap | ||
…………..………………………….. kötelezett vagy meghatalmazottja | ||
Kapják: 1. kötelezett (Az igazolást kérjük gondosan megőrizni!) 2. őrzésért felelős szervezeti egység irattára | ||
________________ * Csak a Miniszterelnökséggel kormányzati szolgálati jogviszonyban, munkaviszonyban állók esetében kötelező a kitöltése. |
3. függelék a 3/2015. (X. 15.) Miniszterelnökség KÁT utasításhoz
MINISZTERELNÖKSÉG ...............................Főosztály | ||
IGAZOLÁS záró vagyonnyilatkozat átvételéről | ||
Igazolom, hogy | ||
Kötelezett neve: ......................................................................................................................................................... Születési helye, ideje*: .............................................................................................................................................. Anyja neve*:.............................................................................................................................................................. Szervezet/szervezeti egység megnevezése: ................................................................................................................. Szervezetben betöltött tisztség (munkakör):................................................................................................................ Vagyonnyilatkozat-nyilvántartási száma: ................................................................................................................... | ||
által az egyes vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségekről szóló 2007. évi CLII. törvény 5. § (1) bekezdés b) pontja szerint tett vagyonnyilatkozata egy példányát 3 év megőrzésre átvettem. | ||
Budapest, 20......év.....................hó......nap | ||
P. H. | ||
………………………….. őrzéssel megbízott | ||
A kötelezett nyilatkozata | ||
Az igazolás 1 példányát és a fenti vagyonnyilatkozat 1 példányát lezárt borítékban átvettem. | ||
Nyilatkozom, hogy a fentiek szerint leadott és a Miniszterelnökség által őrzött vagyonnyilatkozatomat/ vagyonnyilatkozataimat a Vnyt. 12. § (3) bekezdése szerinti 3 éves őrzési időt követően - a Miniszterelnökség megsemmisítheti,** - személyesen át kívánom venni (értesítési címem:....................................).** | ||
Budapest, 20......év.....................hó......nap | ||
…………………….………………….. kötelezett vagy meghatalmazottja | ||
Kapják: 1. kötelezett (Az igazolást kérjük gondosan megőrizni!) 2. őrzésért, nyilvántartásért felelős szervezeti egység irattára | ||
________________ * Csak a Miniszterelnökséggel kormányzati szolgálati jogviszonyban, munkaviszonyban állók esetében kötelező a kitöltése. ** A megfelelő rész aláhúzandó! (Amennyiben a személyes átvételt választja, és az értesítés nem jár eredménnyel, a Miniszterelnökség a vagyonnyilatkozatot megsemmisíti.) |
4. függelék a 3/2015. (X. 15.) Miniszterelnökség KÁT utasításhoz
MINISZTERELNÖKSÉG ...........................Főosztály | |||||
Ügyiratszám:..................... | |||||
JEGYZŐKÖNYV vagyonnyilatkozat(ok) megsemmisítéséről | |||||
Készült: a Miniszterelnökség ..................... sz. helyiségében 20......év.....................hó......napján. | |||||
Tárgy: vagyonnyilatkozat(ok) megsemmisítése | |||||
A Miniszterelnökség részéről jelen vannak: ...................................................................................................................... | |||||
A megsemmisítésre kerülő vagyonnyilatkozat(ok): | |||||
Vagyonnyilatkozat nyilvántartási száma | Vagyonnyilatkozatok száma | ||||
A feltüntetett ...... darab vagyonnyilatkozat megsemmisítése a mai napon megtörtént. | |||||
Megjegyzés, észrevétel: .................................................................................................................................................... | |||||
K. m. f. | |||||
A Miniszterelnökség részéről: | |||||
………………………….. név | ………………………….. név | ………………………….. név | |||
………………………….. aláírás | ………………………….. aláírás | ………………………….. aláírás | |||
5. függelék a 3/2015. (X. 15.) Miniszterelnökség KÁT utasításhoz
MINISZTERELNÖKSÉG ........................Főosztály | |||
BETEKINTŐ LAP | |||
Kötelezett neve: ................................................................................................................................................................. | |||
Vagyonnyilatkozat-nyilvántartási szám: ............................................................................................................................ | |||
A betekintés időpontja | A betekintő neve, beosztása | A betekintés jogcíme | A betekintésre jogosult saját kezű aláírása |
"