Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

ÍH 2013.79 ELTILTÁS ALKALMAZÁSA 2012. MÁRCIUS 1. UTÁN INDULT ELJÁRÁSOKBAN - KÉNYSZERTÖRLÉS

Az egyedüli vagy legalább többségi befolyással rendelkező tag, valamint a vezető tisztségviselő eltiltására vonatkozó rendelkezés a 2012. március 1. napja után indult, kényszertörléshez vezető eljárás esetén alkalmazandó.

[Magyarország Alaptörvénye 28. cikk, 2006. évi V. tv. 87. § (3) bek., 118. § (1), (7), (9) bek., 2006. évi IV. tv. 5. § (10) bek., 23. § (3) bek., 336/D. § (1) bek., 2010. évi CXXX. tv. 2. § (2), (3) bek.]

Az F. Megyei Bíróság mint Cégbíróság a 2011. no­vember 25. napján kelt Cgt.07-11-001855/2. számú végzésével a K. Kft.-t eltiltotta a további működéstől, egyben megszűntnek nyilvánította és elrendelte a kényszer-végelszámolását. A végelszámolási eljárás lefolytatására végelszámolóként az A. Szolgáltató Zártkörűen Működő Részvénytársaságot rendelte ki. Rögzítette, hogy a végzés jogerőre emelkedésével egy időben a bíróság hivatalból elrendeli a végelszámolás cégjegyzékbe való bejegyzését és a hitelezőknek szóló felhívással együtt a Cégközlönyben történő közzétételét.

Határozata indokolása szerint 2011. november 17. napján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal értesítette a bíróságot, hogy a 2003. évi XCII. törvény 174/A. §-a, valamint a 2006. évi V. törvény (Ctv.) 84. § (2) bekezdése és 87. § (1) bekezdése szerint a cég nem tett eleget a beszámoló letétbe helyezési, valamint közzétételi kötelezettségének. Erre tekintettel a cég mulasztását megállapította és a Ctv. 87. § (2) bekezdése alapján határozott a cég megszűntnek nyilvánításáról.

Az elsőfokú bíróság a 2012. január 17. napján kelt 3. sorszámú végzésével megállapította, hogy a 2. sorszámú végzés 2012. január 3. napján jogerőre emelkedett.

Az Sz.-i Törvényszék Cégbírósága a 2012. június 22. napján kelt Cgt.07-12-000843/2. számú végzésével a kényszer-végelszámolási eljárást megszüntette és megindította a kényszertörlési eljárást. A végelszámoló díját 100 000 Ft-ban állapította meg, annak megfizetésére T. Gyula G. V. u. 17. szám alatti lakost kötelezte.

Határozata indokolásában rögzítette, hogy a kirendelt végelszámoló a Ctv. 131/A. § (1) és (2) bekezdése alapján egy éven belül kezdeményezte a kényszertörlési eljárás megindítását.

A végzés 2012. július 30. napján jogerőre emelkedett.

Az Sz.-i Törvényszék Cégbírósága a 2012. október 15. napján kelt Cgt.07-12-001145/5. számú végzésével elrendelte a cég törlését. T. Gyula vezető tisztségviselőt eltiltotta a végzés jogerőre emelkedésétől számított 5 évig attól, hogy más gazdasági társaság kizárólagos vagy többségi befolyást biztosító részesedéssel rendelkező tagja, valamint közkereseti társaság tagja és betéti társaság beltagja, valamint gazdasági társaság vezető tisztségviselője legyen.

Határozata indokolása szerint a K. Kft. kényszertörlését a bíróság a 2012. június 2. napján meghozott határozatával rendelte el. Az eljárás alatt a céggel szemben követelés bejelentésére került sor, a cég vagyonára vonatkozóan nem merült fel adat, a Cégközlönyben közzétett felhívásra bejelentés nem érkezett, a cég vagyona előreláthatóan nem fedezi a felszámolási költséget, illetve vagyon nem lelhető fel. Minderre tekintettel a cég kényszertörléséről a Ctv. 118. § (7) bekezdése, míg a vezető tisztségviselő eltiltásáról a 2006. évi IV. törvény (Gt.) 5. § (10) bekezdése és 23. § (3) bekezdése, valamint a Ctv. 118. § (7) bekezdése alapján rendelkezett.

A végzés ellen a cég jogorvoslati kérelmet nyújtott be, amelyben a társaság törlését elrendelő végzés hatályon kívül helyezését kérte, mivel a törvényes működés helyreállt, külön sérelmezve a vezető tisztségviselő eltiltására vonatkozó rendelkezést.

Arra hivatkozott, hogy a K. Kft. másik tagja K. Sándor 2010. június 21. napján elhunyt. Törvényes leszármazó hiányában a megmaradó tagnak sokáig nem volt tudomása arról, hogy ki az örökös. Hónapokon keresztül keresték az elhunyt tag különélő házastársát, így csak 2011. december 6. napján tudta benyújtani az ügyvezető a változáshoz szükséges iratokat. A cég tevékenysége is leállt ekkor már több mint két éve. A könyvelővel az elhunyt tag tartotta a kapcsolatot, a másik tagnak ezért nem volt tudomása arról, hogy a cég 2010 óta nem tesz eleget a beszámoló leadási kötelezettségének. A cégbírósági végzéseket az ügyvezető élettársa vette át, aki - miután úgy vélte, hogy a cégügyek már elintéződtek - nem adta át azt a részére. Csak az iratok átvizsgálása után szerzett arról tudomást, hogy 2012. január 3-án az adóhatóság kényszer-végelszámolást kért és ennek eredményeként került sor a cég törlésére. Mindezek észlelve, pótlólag eleget tett a 2010. és 2011. évekre vonatkozó beszámolási kötelezettségnek, a mérlegek 2012. november 9. napján történt közzétételét igazolta.

Végül előadta, hogy rendkívül hátrányosan érintené az eltiltó rendelkezés helybenhagyása, mivel ezáltal a megélhetése lehetetlenné válna.

A fellebbezés részben, az alábbiak szerint megalapozott.

Elsődlegesen rögzíti a Fővárosi Ítélőtábla, hogy a céget a további működéstől eltiltó és egyben megszűntnek nyilvánító Cgt.07-11-001855/2. számú végzés 2012. január 3. napján jogerőre emelkedett. Erre tekintettel ez a határozat nem képezhette a felülvizsgálat tárgyát, ezért jelen másodfokú eljárásban nem lehetett értékelni, hogy a társaság a beszámoló letétbe helyezési és közzétételi kötelezettségének utóbb eleget tett.

Az elsőfokú bíróság az akkor hatályos Ctv. rendelkezései alapján a cég kényszer-végelszámolását rendelte el. A végelszámoló a Gt. 131/A. § (1) bekezdés b) pontja alapján kezdeményezte a kényszertörlési eljárás megindítását, melyet a cégbíróság a Cgt.07-12-000843/2. számú végzésével elrendelt.

A 2012. október 15. napján kelt Cgt.07-12-001145/5. számú végzés ellen benyújtott jogorvoslati kérelem alapján a Fővárosi Ítélőtábla kizárólag abban a kérdésben foglalhatott állást, hogy jelen ügyben helye van-e a Ctv. 118. § (1) és (7) bekezdése alapján a kft. kényszertörlési eljárást követő cégjegyzékből való törlésének, illetve az eltiltásra vonatkozó rendelkezés alkalmazásának.

A Ctv. 118. § (1) bekezdése szerint, amennyiben a cégbíróság azt állapítja meg, hogy

a) a céggel szemben követelés bejelentésére nem került sor, valamint

A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!

Jogkódex ikon

Jogkódex

Az igényeinek megfelelő Jogkódex előfizetés kiválasztása

A legfrissebb szakcikkek eléréséhez a Szakcikk Adatbázis Plusz előfizetés szükséges

Meglévő Jogkódex előfizetés bővítése szükséges.

Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!