Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

A Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság K.31607/2018/13. számú határozata. Bíró: Réthy Edit

A Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság a törvényes képviselő ügyvezető által képviselt felperes neve (cím felperesnek, dr. Lengyel Csilla Brigitta jogtanácsos által képviselt Magyar Államkincstár (cím alperes ellen közigazgatási jogvita (KINCSTK/3916-4/2018.) elbírálása iránt indított egyszerűsített perében meghozta a következő

Í t é l e t e t

A bíróság a felperes keresetét elutasítja.

Az ítélet ellen fellebbezésnek nincs helye.

I n d o k o l á s

A ... (a továbbiakban: elsőfokú hatóság) előtt az óvoda-fenntartóként vizsgált felperest érintő több közigazgatási eljárás is folyamatban volt, amely idő alatt a cégnyilvántartás adatai szerint a felperes székhelye többször változott. A cégalapítástól kezdve a .... volt a felperesi székhely 2017. január 10-éig, amely ezt követően 2018. május 16-áig a .... címre, majd a .... címre módosult.

Az első székhelyváltozást megelőzően a felperesi Kft. képviselőjeként eljáró ügyvezető 2016. május 3-án kérelmet terjesztett elő az Államkincstár felé azért, hogy az általa megjelölt intézmények és cég postáját a ... szám alatti - a közigazgatási eljárás iratai szerint az ügyvezető ... szám alatti lakcímének szomszédságában lévő - címre kézbesítsék.

Az elsőfokú hatóság a 2016. augusztus 26-án kelt, .... számú átiratában tájékoztatta a felperest arról, hogy a kérelmét tudomásul vette, a megjelölt címre fogja küldeni az iratokat, valamint jelezte, hogy a levelezési cím az eljáró hatóság nyilvántartásában, és a ... nevű adatbázisban is rögzítésre került.

Az eljáró hatóság a 2017. április 10-én kelt, .... számú határozatával a felperes terhére összesen 4.278.700,- Ft finanszírozási különbözetet állapított meg. E határozatot a felperes ügyvezetője az általa megjelölt levelezési címen vette át személyesen 2017. április 24-én annak ellenére, hogy az a felperesi cég 2017. január 10-étől bejelentett ... utcai és korábbi székhelyére is megküldésre került.

A döntés ellen a felperes törvényes határidőn belül - 2017. május 8-i postára adással - a ... utcai címének feltüntetésével terjesztett elő fellebbezést, azonban a másodfokú hatóságként eljárt alperes a 2017. július 24-én kelt, .... számú határozatával az elsőfokú határozatot helybenhagyta. Utóbbi döntés a felperes levelezési címére került megküldésre a 7. számú alperesi végzéssel együtt, azonban a küldemény tértivevénye "nem kereste" jelzéssel érkezett vissza az alpereshez.

A felperes - értesülve a döntésről - 2018. január 22-én kézbesítési vélelem megdöntése iránti kérelmet nyújtott be a másodfokú határozattal szemben arra hivatkozva, hogy a részére 2018. január 19-én faxon továbbított irat tértivevényén nem szerepel az 5. számú végzés ügyszáma, csak a 7. számú kísérőlevélé, továbbá mert a kézbesítés megkísérlésekor betegállományban volt.

A felperesi ügyvezető 2018. január 23-án az alperes hivatali helyiségében betekintett az ügy irataiba átvéve az alpereshez visszaérkezett eredeti végzéseket. Az iratbetekintésről készült jegyzőkönyvben rögzítették, hogy a 7. számú kísérlőlevél küldeménye az 5. számú végzést is tartalmazta. Hasonlóképpen rögzítésre került a felperes azon sérelme, miszerint a ... címet csak a kézbesítés után közölte az elsőfokú hatóság az alperessel.

Az alperes a 2018. február 23-án kelt, .... számú határozatával elutasította a kézbesítési vélelem megdöntése iránti kérelmet arra hivatkozva, hogy a kézbesítési vélelem a másodfokú határozat második kézbesítésének megkísérlését követő 5. munkanapon, 2017. augusztus 9-én a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény (a továbbiakban: Ket.) 79. § (2) bekezdés a) pontja alapján beállt, a felperes pedig nem igazolta, hogy szabálytalan kézbesítésre került volna sor.

A felperes a kézbesítési vélelem megdöntését elutasító határozat ellen 2018. március 29-én elektronikus úton keresetet nyújtott be, amelyben előadta, hogy a .... számú határozat kézbesítése nem volt szabályszerű, mert cége hivatalos címe a .... volt már 2017. január óta, így a kézbesítés a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról szóló 2006. évi V. törvény (a továbbiakban: Ctv.) 7. § (1) bekezdésébe, a Ket. 86. § (1) és (1a) bekezdéseibe, valamint a Ket. 79. § (2) bekezdésébe ütközően történt. A felperes kiemelte, hogy az eljárás során egyetlen kivételtől eltekintve az eljáró hatóságok nem a felperesi székhelyre küldték meg a hivatalos iratokat. A felperes keresetében tárgyalás tartását is kérte.

Az alperes az érdemi ellenkérelmet tartalmazó védiratában a felperesi kérelem elutasítását és a felperes perköltségben marasztalását kérte a határozatában foglalt helyes indokok alapján.

A felperes ügyvezetője a 2018. augusztus 17-én bíróságra érkezett, 7. szám alatti beadványában úgy nyilatkozott, hogy a ... egy másik önálló jogi személy címe, ahol csak ott tartózkodása esetén tudja átvenni a küldeményeket. Előadta, hogy az első kézbesítéskor nem volt a ... utcai címen, a második kézbesítés idejéről pedig nincs tudomása. A felperes ehhez kapcsolódóan csatolta a 2017. január 1-jén kelt, Államkincstárnak címzett e-mailjét, amelyben jelezte, hogy a betegsége okán csak e-mailben történő kapcsolattartásra képes a hatósággal. Az e-mail-váltások kapcsán viszont sérelmezte azt is, hogy azok során az alperes nem jelezte a másodfokú határozat meghozatalát.

Hivatkozott beadványában arra is, hogy a Posta Zrt. nem tudja bizonyítani az értesítő felperesi postaládában történt elhelyezését. A felperes által csatolt, a Posta Zrt. ügyfélszolgálati ügyintézőjének 2018. február 2-án kelt levele szerint azonban a postai kézbesítő megfelelő értesítőket hagyott.

A felperes kifogásolta, hogy a nyilvántartásban szereplő levelezési cím ellenére az elsőfokú határozat és a másodfokú eljárásban az eljárást meghosszabbító végzés a ... utcai korábbi székhelyre, míg más, 2017. második felében készült irat a ... utcai székhelyre került megküldésre. Fenntartotta, hogy a 2017 tavaszán az Államkincstár felé tett, a székhely címének módosulásáról szóló jelzés okán szabálytalan módon került kézbesítésre az alperesi határozat. Vitatta továbbá, hogy a másodfokú szervnek tudomása lehetett a levelezési cím 2016. évi bejelentéséről, amely álláspontja szerint az alperes rosszhiszemű eljárását támasztotta alá.

A bíróság a 2018. július 13-án kelt, .... szám alatti végzésével tájékoztatta a felperest arról, hogy a kézbesítési vélelmet elutasító határozat olyan járulékos cselekmény, amelyre a közigazgatási perrendtartásról szóló 2017. évi I. törvény (a továbbiakban: Kp.) egyszerűsített perre vonatkozó szabályai (Kp. 124. §) vonatkoznak, ezért tárgyaláson kívül fogja a bíróság a keresetet elbírálni. A felperes 2018. október 2-án kelt beadványában foglalt kifogásnak részben helyt adva azonban 2018. november 15-én tárgyalást tartott. E tárgyaláson a felperes nem jelent meg, míg az alperes a védiratában tett nyilatkozatát fenntartotta.

A kereset nem alapos.

A bíróság a Kp. 124. § (5) bekezdése alapján egyszerűsített perben vizsgálta felül a kereseti kérelemmel támadott döntést.

A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!

Jogkódex ikon

Jogkódex

Az igényeinek megfelelő Jogkódex előfizetés kiválasztása

A legfrissebb szakcikkek eléréséhez a Szakcikk Adatbázis Plusz előfizetés szükséges

Meglévő Jogkódex előfizetés bővítése szükséges.

Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!