31996R2148[1]

A Bizottság 2148/96/EK rendelete (1996. november 8.) a mezőgazdasági termékek intervenciós készleteinek felmérésére és monitoringjára vonatkozó szabályok megállapításáról

A BIZOTTSÁG 2148/96/EK RENDELETE

(1996. november 8.)

a mezőgazdasági termékek intervenciós készleteinek felmérésére és monitoringjára vonatkozó szabályok megállapításáról

AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉGEK BIZOTTSÁGA,

tekintettel az Európai Közösséget létrehozó szerződésre,

tekintettel az intervenciós raktározás formájában megvalósított intervenciós intézkedések Európai Mezőgazdasági Orientációs és Garanciaalap Garanciarészlege által történő finanszírozására vonatkozó éves beszámolókban figyelembe veendő tényezők megállapításáról szóló, 1990. november 27-i 3492/90/EGK tanácsi rendeletre ( 1 ) és különösen annak 8. cikkére,

mivel a 3492/90/EGK rendelet megállapítja az intervenciós mezőgazdasági készletek könyvelésére vonatkozó elveket;

mivel a 3077/92/EGK rendelettel ( 2 ) módosított, az intervenciós raktározásban lévő mezőgazdasági termékek éves leltárának elkészítésére vonatkozó szabályokról szóló, 1990. március 14-i 618/90/EGK bizottsági rendelet ( 3 ) alkalmazása során szerzett tapasztalatok tükrében egyes készletgazdálkodási szabályokat újra meg kell határozni, különös tekintettel az intervenciós mezőgazdasági termékkészletek felmérésének és monitoringjának szabályaira; mivel a 618/90/EGK rendeletet hatályon kívül kell helyezni;

mivel az intervenciós készletekkel való hatékony és eredményes gazdálkodás biztosítása érdekében megfelelő irányítási és monitoring szabályokat kell bevezetni;

mivel az e rendeletben előírt intézkedések összhangban vannak az EMOGA Bizottságának véleményével,

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

1. cikk

(1) Minden természetes és jogi személy, aki, illetve amely az EMOGA Garanciarészlegének szabályai szerint felvásárolt termékeket raktároz, a közösségi és a nemzeti rendelkezéseknek megfelelően nyilvántartást vezet.

(2) Az intervenciós ügynökségek folyamatosan frissített jegyzéket vezetnek azokról a raktárkezelőkről, akikkel, illetve amelyekkel intervenciós raktározási szerződést kötöttek. Ez a jegyzék minden olyan információt tartalmaz - így a kapacitásokat, a raktár-, hűtőház- és silószámokat, a tervrajzokat és diagramokat -, amely valamennyi raktározási pont pontos azonosítását lehetővé teszi. Ez a jegyzék az intervenciós ügynökségek központi hivatalaiban a Bizottság személyzetének és a Bizottság által felhatalmazott személyeknek a rendelkezésére áll.

2. cikk

(1) A raktárkezelő a termékek betárolásának, raktározásának és kitárolásának dokumentált nyilvántartásait, amelyek alapul szolgálnak a 3492/90/EGK rendelet 1. cikkében említett éves beszámolók elkészítéséhez, havonta legalább egyszer megküldi az intervenciós ügynökségnek.

(2) Az intervenciós ügynökség a tárgyhónapot követő hónap tizedik napjáig megkapja az (1) bekezdésben említett nyilvántartásokat. Ezek legalább a következőket tartalmazzák: a raktározás helyét (szükség szerint beleértve a magtár vagy a tároló azonosítását), az előző hónapról áthozott mennyiséget, minden egyes tétel betárolását és kitárolását, valamint az időszak végén meglévő készleteket.

A nyilvántartások lehetővé teszik az adott időpontban raktáron lévő mennyiségek pontos azonosítását, és figyelembe veszik azokat a vásárlásokat és eladásokat, amelyekre megállapodás már létrejött, de amelyekre vonatkozóan a készletek megfelelő betárolása, illetve kitárolása még nem történt meg.

Az iránymutatásként szolgáló űrlapmintát az I. melléklet tartalmazza.

3. cikk

(1) A raktárkezelő a 2. cikkben említett havi kimutatások alapján éves készletkimutatást készít. Az intervenciós ügynökség által e célra kiadott útmutatót az e rendelet hatálybalépését követő hat hónapon belül tájékoztatásul meg kell küldeni a Bizottságnak.

(2) Az éves készletkimutatás, amelynek űrlapmintáját iránymutatásként a II. melléklet tartalmazza, termékre és raktározási helyre lebontva összefoglalja a raktáron lévő mennyiségeket, továbbá minden egyes termékre megadja a raktáron lévő mennyiségeket, a tételek számát (a gabonafélék kivételével), a betárolás évét (a szesz kivételével) és magyarázatot minden észlelt rendellenességre.

4. cikk

(1) Az intervenciós ügynökség felel az 1., 2. és 3. cikk alapján összegyűjtött adatok pontosságáért. E célból az egész év folyamán, lehetőség szerint szabálytalan időközökben és bejelentés nélkül, helyszíni vizsgálatokat végez a raktárakban.

Minden évben legalább egyszer minden egyes raktárban vizsgálatot kell tartani a III. mellékletben szereplő szabályoknak megfelelően; a vizsgálatnak különösen a következőkre kell kiterjednie:

a) a 2. és a 3. cikkben említett adatok gyűjtését szabályozó eljárás;

b) a raktárkezelő által a helyszínen tartott nyilvántartások és az intervenciós ügynökséghez beküldött információk közötti összhang; valamint

c) a raktárkezelő nyilvántartásaiban felsorolt, az általa megadott legutolsó havi kimutatáshoz felhasznált, szemrevételezéssel, illetve kétség vagy vita esetén mérlegeléssel vagy méréssel felbecsült mennyiségek fizikai megléte.

A fizikai meglétet megfelelően reprezentatív, legalább a III. mellékletben megállapított százalékokra kiterjedő fizikai ellenőrzéssel állapítják meg, amelyekből következtetni lehet arra, hogy valóban megvan-e a könyvelésben szereplő teljes mennyiség.

(2) Ha a fizikai vizsgálat folyamán rendellenességet észlelnek, a raktárban lévő mennyiségek további százalékát ugyanazzal a módszerrel kell megvizsgálni. Ha szükséges, a vizsgálat kiterjedhet a tételben vagy a vizsgált raktárban lévő valamennyi termék mérlegelésére.

5. cikk

(1) A vizsgálatot végző szerv vagy annak képviselője minden egyes, a 4. cikknek és a III. mellékletnek megfelelően évente legalább egyszer végrehajtott vizsgálatról jelentést készít.

(2) A jelentés legalább a következő információkat tartalmazza:

a) a raktárkezelő neve, a felkeresett raktár címe és a vizsgált tételek leírása;

b) a vizsgálat megkezdésének és befejezésének időpontja, napban és órában megadva;

c) a vizsgálat helye, továbbá a raktározás, csomagolás és hozzáférés körülményeinek leírása;

d) a vizsgálatot végző személyek pontos személyazonossága, hivatali státuszuk és felhatalmazásuk feltételei;

e) az elvégzett vizsgálati intézkedések és a térfogat megállapításához felhasznált eljárások, így a mérési módszerek, számítások, közbenső és végleges eredmények, valamint a levont következtetések;

f) minden egyes tárolt tételre vagy minőségre vonatkozóan az intervenciós ügynökség könyveiben szereplő mennyiség, a raktár könyveiben lévő mennyiség és a két könyvelés közötti minden eltérés;

g) minden egyes fizikailag ellenőrzött tételre vagy minőségre vonatkozóan az f) pontban említett információ és a helyszínen igazolt mennyiség és minden eltérés, a tétel- vagy minőségszám, a rakodólapok, ládák, silók, tárolók vagy egyéb alkalmazott tartályok és a tömeg (szükség szerint mind a nettó, mind a bruttó) vagy térfogat;

h) amennyiben eltérések vagy különbségek mutatkoznak, a raktárkezelő által készített kimutatások;

i) a hely, időpont és a jelentést készítő személy aláírása, valamint a raktárkezelőnek vagy képviselőjének az aláírása;

j) minden, a rendellenességek esetén végzett bővített vizsgálat, meghatározva a bővített vizsgálat által érintett raktározott mennyiségek százalékát, a megállapított eltéréseket és a magyarázatokat.

(3) A jelentéseket azonnal meg kell küldeni az intervenciós ügynökség részére. Közvetlenül a jelentés kézhezvétele után az észlelt hiányosságok és különbözetek figyelembevételével helyesbíteni kell az intervenciós ügynökség elszámolásait, és ezeket a 3492/90/EGK rendelet 3. és 4. cikkének megfelelően be kell jelenteni az EMOGA-nak.

(4) A jelentéseket az intervenciós ügynökség központi hivatalában kell tartani, a jelentések a Bizottság személyzetének és a Bizottság által felhatalmazott személyeknek a rendelkezésére állnak.

(5) Az elvégzett vizsgálatokat, az ellenőrzött mennyiségeket, valamint a havi és éves kimutatásokkal kapcsolatban észlelt rendellenességeket felsoroló összefoglaló jelentést, a 729/70/EGK tanácsi rendelet ( 4 ) 5. cikkének (1) bekezdésében említett éves beszámolókkal egyidejűleg, meg kell küldeni a Bizottságnak.

6. cikk

(1) A raktárkezelő felel minden olyan különbözetért, amelyet a raktári mennyiségek és az intervenciós ügynökségnek küldött készletkimutatásokban szereplő adatok között észleltek.

(2) Ha a hiányzó mennyiségek meghaladják a vonatkozó tűréshatár alapján megengedetteket, nem azonosítható veszteségként az egész hiányt a raktárkezelőnek kell megtérítenie. Ha a raktárkezelő vitatja a hiányzó mennyiségeket, kérheti a termék mérlegelését vagy mérését, és ebben az esetben ő viseli a művelet költségeit, amennyiben ki nem derül, hogy a megadott mennyiségek valóban megvannak, vagy a különbözet nem lépi túl az alkalmazható tűréshatárt, amely esetben a mérlegelési és mérési költségek a vizsgálatot végző szervet terhelik.

(3) A III. mellékletben meghatározott tűréshatárokat, amelyek felsorolását a 147/91/EGK bizottsági rendelet ( 5 ) tartalmazza, a különböző termékekre vonatkozó rendeletekben megállapított tűréshatárok sérelme nélkül kell alkalmazni.

7. cikk

(1) Az intervenciós ügynökségek központosított leltárt vezetnek, amely kiterjed minden raktározási helyre, termékre, valamint termékmennyiségre és -minőségre, kimutatva minden egyes termék tekintetében a tömeget (szükség szerint mind a nettó, mind a bruttó tömeget) vagy a térfogatot.

(2) Minden, e rendelet szerint készített könyvelési nyilvántartás és beszámoló, mind a raktárakban, mind az intervenciós ügynökségnél, mindenkor az intervenciós ügynökség tisztviselőinek, továbbá a 729/70/EGK rendelettel és különösen annak 9. cikkével összhangban, a Bizottság által felhatalmazott tisztviselőknek is a rendelkezésre áll.

8. cikk

(1) Az intervenciós ügynökségek biztosítják, hogy a raktárkezelők az intervenciós készletekről számítógépes nyilvántartásokat vezessenek. Az ilyen tartalmú rendelkezéseket a raktárkezelőkkel megkötésre kerülő raktározási szerződésekbe kell foglalni.

(2) Az ilyen számítógépes nyilvántartásoknak e rendelet hatálybalépése után legkésőbb két éven belül teljes mértékben működniük kell. Állandó leltárt képeznek, amely közvetlenül és azonnal hozzáférhető az intervenciós ügynökség tisztviselői és a Bizottság, valamint minden általuk felhatalmazott személy számára.

9. cikk

(1) A tagállamok megteszik azokat az intézkedéseket, amelyek e rendelet végrehajtásához és az érintetteknek az e rendelet rendelkezései megszegéséből következő szankciókról történő tájékoztatásához szükségesek. A megtett intézkedésekről tájékoztatják a Bizottságot.

(2) A tagállamok a raktározási szerződésekbe belefoglalják a raktárkezelők által elkövetett esetleges szerződésszegések nyomán bekövetkező és azokkal arányos pénzügyi következményekre vonatkozó rendelkezéseket, amelyek szándékos szabálytalanságok vagy súlyos gondatlanságból származó szabálytalanságok esetén lehetővé teszik a szerződés felbontását.

10. cikk

A 618/90/EGK bizottsági rendelete hatályát veszti.

11. cikk

Ez a rendelet az Európai Közösségek Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő harmadik napon lép hatályba.

Ezt a rendeletet 1996. október 1-jétől kell alkalmazni.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

I. MELLÉKLET

KÉP HIÁNYZIK

II. MELLÉKLET

KÉP HIÁNYZIK

III. MELLÉKLET

FIZIKAI VIZSGÁLAT ELJÁRÁSRENDJE

(a 4. cikk szerinti vizsgálatokhoz)

I. VAJ

1.

Az intervenciós raktározásban lévő összmennyiség legalább 5 %-át kitevő tételek kiválasztása. A vizsgálandó tételeket a raktár felkeresése előtt az intervenciós ügynökség nyilvántartásai alapján választják ki, de a raktárkezelőt nem tájékoztatják.

2.

A kiválasztott tételek meglétének és összetételüknek helyszíni vizsgálata:

- a tételek és ládák ellenőrző számainak azonosítása az adásvétel vagy a betárolás dokumentumai alapján,

- a rakodólapok (10-ből egy) és a ládák (rakodólaponként egy) mérlegelése,

- egy láda tartalmának (öt rakodólapról egy) szemrevételezéssel történő vizsgálata,

- a csomagolás állapota.

3.

A fizikailag megvizsgált tételek és az észlelt eltérések/hiányosságok leírása a leltározási jelentésben.

II. SOVÁNY TEJPOR

1.

Az intervenciós raktározásban lévő összmennyiség legalább 5 %-át kitevő tételek kiválasztása. A vizsgálandó tételeket a raktár felkeresése előtt az intervenciós ügynökség nyilvántartásai alapján választják ki, de a raktárkezelőt nem tájékoztatják.

2.

A kiválasztott tételek meglétének és összetételüknek helyszíni vizsgálata:

- a tételek és zsákok ellenőrző számainak azonosítása az adásvétel vagy a betárolás dokumentumai alapján,

- a rakodólapok (10-ből egy) és a zsákok (10-ből egy) mérlegelése,

- egy zsák tartalmának (öt rakodólapról egy) szemrevételezéssel történő vizsgálata,

- a csomagolás állapota.

3.

A fizikailag megvizsgált tételek és az észlelt eltérések/hiányosságok leírása a leltározási jelentésben.

III. GABONAFÉLÉK ÉS RIZS

A. A fizikai vizsgálat eljárásrendje

1.

A vizsgálandó, intervenciós raktárban lévő teljes gabona- és rizsmennyiség legalább 5 %-át kitevő magtárak, illetve raktárhelyiségek kiválasztása.

A kiválasztás alapját az ügynökség készletnyilvántartásai képezik, de a raktárkezelőt nem tájékoztatják.

2.

Fizikai vizsgálat:

- a gabonafélék és a rizs meglétének vizsgálata a kiválasztott magtárakban, illetve raktárhelyiségekben,

- a gabonafélék és a rizs azonosítása,

- a raktározási feltételek ellenőrzése, valamint a raktározás helyének, továbbá a gabonafélék és a rizs azonosságának az összehasonlítása a raktári nyilvántartásokkal,

- a raktározott mennyiségek felmérése az intervenciós ügynökség által előzetesen jóváhagyott módszerrel, amelynek a leírását az ügynökség központi hivatalában kell elhelyezni.

3.

A raktár tervrajzának és az egyes silók, illetve raktárhelyiségek méreteinek minden egyes raktározási helyen rendelkezésre kell állniuk.

A gabonaféléket és a rizst úgy kell tárolni, hogy térfogatuk ellenőrizhető legyen.

B. Eljárás eltérések esetén

A térfogat ellenőrzésekor bizonyos tűréshatár megengedett.

E rendelet 6. cikkét kell alkalmazni abban az esetben, ha a raktározott termékeknek a fizikai vizsgálat során nyilvántartásba vett tömege a silókban való raktározás vagy a padlón történő raktározás esetén gabonafélék esetében 5 %-kal vagy annál nagyobb mértékben, rizs esetében pedig 6 %-kal vagy annál nagyobb mértékben eltér a könyv szerinti tömegtől.

Ha a gabonaféléket és a rizst vámraktárban tárolják, a betároláskor mérlegelt mennyiségek vehetők nyilvántartásba a térfogatbecslés során megállapított mennyiségek helyett, ha ez utóbbi nem biztosít elfogadható pontosságot, és a két számadat közötti különbség nem túlzott mértékű.

Az intervenciós ügynökség eseti alapon és saját felelősségére, a körülmények által indokolt esetben él ezzel a lehetőséggel. Jelentésében erre utalnia kell.

KÉP HIÁNYZIK

IV. SZESZ

1.

Az intervenciós raktározásban lévő összmennyiség legalább 5 %-át kitevő tartályok kiválasztása. A vizsgálandó tartályokat az intervenciós raktár felkeresése előtt az intervenciós ügynökség nyilvántartási adatai alapján választják ki, de a raktárkezelőt nem tájékoztatják.

2.

A vámólomzárak ellenőrzése, amennyiben a nemzeti szabályozás ilyenekről rendelkezik.

3.

A tartályok meglétének és tartalmuknak a helyszíni vizsgálata:

- a tartályok számuk szerinti azonosítása és a szeszfajta azonosítása,

- a tartályok azonosságának és tartalmának összehasonlítása a raktár készletnyilvántartásaival és az intervenciós ügynökség könyveivel,

- a szesz meglétének, fajtájának és a tartályokban lévő mennyiségének érzékszervi vizsgálata,

- a raktározási feltételek vizsgálata más tartályok szemrevételezése révén.

4.

A fizikailag megvizsgált tartályok és az észlelt eltérések/hiányok leírása a leltározási jelentésben.

V. MARHAHÚS

1.

Az intervenciós raktározásban lévő összmennyiség legalább 5 %-át kitevő tételek kiválasztása. A vizsgálandó tételeket a raktár felkeresése előtt az intervenciós ügynökség nyilvántartásai alapján választják ki, de a raktárkezelőt nem tájékoztatják.

2.

A kiválasztott tételek meglétének és összetételüknek helyszíni vizsgálata. A vizsgálat magában foglalja:

- csontos hús esetében: -

- a tételek azonosítását és a darabszámok ellenőrzését,

- minden egyes darabolt húsféleség és/vagy minőség tekintetében a darabok 20 %-a tömegének ellenőrzését,

- a csomagolás állapotának szemrevételezéssel történő vizsgálatát;

- kicsontozott hús esetében: -

- a tételek azonosítását és a ládák számának ellenőrzését,

- a rakodólapok, illetve tartályok 10 %-a tömegének lemérését,

- minden egyes lemért rakodólapról a ládák 10 %-a tömegének lemérését,

- a ládák tartalmának és minden egyes ládában a csomagolás állapotának szemrevételezéssel történő vizsgálatát.

A rakodólapok kiválasztása a raktárban lévő, különböző darabolt húsok figyelembevételével történik.

3.

A fizikailag megvizsgált tételek és az észlelt eltérések/hiányosságok leírása a leltározási jelentésben.

VI. OLÍVAOLAJ

1.

Az intervenciós raktározásban lévő összmennyiség legalább 5 %-át kitevő tartályok kiválasztása. A vizsgálandó tartályokat az intervenciós raktár felkeresése előtt az intervenciós ügynökség nyilvántartási adatai alapján választják ki, de a raktárkezelőt nem tájékoztatják.

2.

A tartályok meglétének és tartalmuknak a helyszíni vizsgálata:

- a tartályok azonosítása számuk szerint, valamint az olívaolaj fajtája szerint,

- a tartályok azonosságának összehasonlítása az intervenciós raktár készletnyilvántartásaival és az intervenciós ügynökség könyveivel,

- az olívaolaj meglétének, fajtájának és a tartályokban lévő mennyiségének érzékszervi vizsgálata,

- a raktározási feltételek vizsgálata más tartályok szemrevételezése révén.

3.

A fizikailag megvizsgált tartályok és az észlelt eltérések/hiányosságok leírása a leltározási jelentésben.

VII - ÖMLESZTETT CUKOR ( 6 )

A. Az intervenciós cukorraktárak fizikai vizsgálatának eljárásrendje a 2006/2007-es gazdasági évtől kezdődően:

1. A vizsgálandó silók, tartályok, illetve raktárhelyiségek kiválasztása, amelyek legalább az intervenciós raktárakban lévő ömlesztett cukor teljes mennyiségének 5 %-át teszik ki.

A kiválasztás alapját az intervenciós ügynökség készletnyilvántartásai képezik, de a raktárkezelőt előzetesen nem értesítik.

2. Fizikai vizsgálat:

- a kiválasztott silókban, tartályokban, illetve raktárhelyiségekben az ömlesztett cukor meglétének vizsgálata,

- a raktárkezelő és az intervenciós ügynökség nyilvántartásainak egyeztetése,

- az ömlesztett cukor azonosítása,

- a raktározási feltételek monitoringja, valamint a raktározás helyének és az ömlesztett cukor azonosságának összehasonlítása a raktári nyilvántartásokkal,

- a raktározott mennyiségek felmérése az intervenciós ügynökség által előzetesen jóváhagyott módszerrel, amelynek részletes leírását az ügynökség központi hivatalában kell elhelyezni.

3. A raktár tervrajzának és az egyes silók, illetve raktárhelyiségek méreteinek minden egyes raktározási helyen rendelkezésre kell állniuk.

Az ömlesztett cukrot úgy kell tárolni, hogy térfogata ellenőrizhető legyen.

B. Az intervenciós cukorraktárak fizikai vizsgálatának eljárása a 2004/2005-ös és a 2005/2006-os gazdasági év vonatkozásában:

1. Abban az esetben, ha a fenti A. pontban leírt leltáreljárások elvégzése nem lehetséges, az intervenciós hivatal hivatalosan lepecsétel minden ki- és bejárati pontot a silóban/raktárban. A pecsétek érintetlenségének biztosítása érdekében az intervenciós hivatal havi rendszerességgel ellenőrzi azok épségét. Ezekről az ellenőrzésekről jelentést kell készíteni. A raktárakhoz nem lehet hozzáférést biztosítani az intervenciós hivatal ellenőrének távollétében.

A tagállam biztosítja, hogy a pecséteket illető eljárásrend kellő biztonságot nyújt a raktározott intervenciós termékek érintetlensége tekintetében.

2. A raktározási körülmények és a termék megfelelő állapotban történő megőrzésének vizsgálására évente legalább egyszer ellenőrzést kell végezni.

C. Eljárás eltérések esetén

A térfogat ellenőrzésekor bizonyos tűréshatár megengedett.

A 6. cikket kell alkalmazni abban az esetben, ha a raktározott termékeknek a fizikai vizsgálat (térfogatmérés) során nyilvántartásba vett tömege az ömlesztett cukor silókban való raktározás vagy a padlón történő raktározása esetén 5 %-kal vagy annál nagyobb mértékben eltér a könyv szerinti súlytól.

Ha az ömlesztett cukrot silóban/vámraktárban tárolják, a betároláskor mérlegelt mennyiségek vehetők nyilvántartásba a térfogatbecslés során megállapított mennyiségek helyett, ha ez utóbbi nem biztosít megfelelőnek tekinthető pontosságot, és a két számadat közötti különbség nem túlzott mértékű.

Az intervenciós ügynökség eseti alapon és saját felelősségére, a körülmények által indokolt esetben él a (3) bekezdés nyújtotta lehetőséggel. Jelentésében erre utalnia kell.

VIII - CSOMAGOLT CUKOR (6)

A. Az intervenciós cukorraktárak fizikai vizsgálatának eljárása a 2006/2007-es gazdasági évtől kezdődően:

1. Az intervenciós raktározásban lévő összmennyiség legalább 5 %-át kitevő tételek kiválasztása. A vizsgálandó tételeket a raktárban tett látogatás előtt az intervenciós ügynökség nyilvántartása alapján választják ki, de a raktárkezelőt nem tájékoztatják.

2. A kiválasztott tételek meglétének és összetételüknek helyszíni vizsgálata:

- a tételek és zsákok ellenőrző számainak azonosítása az adásvétel vagy a betárolás dokumentumai alapján,

- a raktárkezelő és az intervenciós ügynökség nyilvántartásainak egyeztetése,

- a csomagolás állapota.

Az 50 kg-os zsákokban tárolt cukor esetében:

- a rakodólapok (20-ből egy) és a zsákok (1 rakodólapról egy) mérlegelése,

- tíz mérlegelt rakodólapról egy zsák tartalmának szemrevételezéssel történő vizsgálata.

A "nagy zsákokban" tárolt cukor esetében:

- 20 zsákból egy mérlegelése,

- 20 mérlegelt nagy zsákból 1 tartalmának vizuális ellenőrzése.

3. A fizikailag megvizsgált tételek és az észlelt eltérések/hiányosságok leírása a leltározási jelentésben.

B. Az intervenciós cukorraktárak fizikai vizsgálatának eljárása a 2004/2005-ös és a 2005/2006-os gazdasági év vonatkozásában:

1. Abban az esetben, ha a fenti A. pontban leírt leltáreljárások elvégzése nem lehetséges, az intervenciós hivatal hivatalosan lepecsétel minden ki- és bejárati pontot a raktárban. A pecsétek érintetlenségének biztosítása érdekében az intervenciós hivatal havi rendszerességgel ellenőrzi azok épségét. Ezekről az ellenőrzésekről jelentést kell készíteni. A raktárakhoz nem lehet hozzáférést biztosítani az intervenciós hivatal ellenőrének távollétében.

A tagállam biztosítja, hogy a pecséteket illető eljárásrend kellő biztonságot nyújt a raktározott intervenciós termékek érintetlensége tekintetében.

2. A raktározási körülmények és a termék megfelelő állapotban történő megőrzésének vizsgálására évente legalább egyszer ellenőrzést kell végezni.

( 1 ) HL L 337., 1990.12.4., 3. o.

( 2 ) HL L 310., 1992.10.27., 19. o.

( 3 ) HL L 67., 1990.3.15., 21. o.

( 4 ) HL L 94., 1970.4.28., 13. o.

( 5 ) HL L 17., 1991.1.23., 9. o.

( 6 ) A leltározást a tárolási szerződés tárgyát képező raktárakban végzik el.

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 31996R2148 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:31996R2148&locale=hu Utolsó elérhető, magyar nyelvű konszolidált változat CELEX: 01996R2148-20060629 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:01996R2148-20060629&locale=hu

Tartalomjegyzék