Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

A Pécsi Törvényszék B.257/2010/8. számú határozata vesztegetés vétsége tárgyában. [1978. évi IV. törvény (Btk.) 2. §, 12. §, 44. §, 85. §, 89. §, 254. §, 1998. évi XIX. törvény (Be.) 338. §, 339. §] Bírók: Herczeg Lilla Judit, Kovács Attila, Kovács Imréné

Kapcsolódó határozatok:

*Pécsi Törvényszék B.257/2010/8.*, Pécsi Ítélőtábla Bf.35/2011/3., Kúria Bfv.1395/2011/5. (EH 2012.11.B28)

***********

A Magyar Köztársaság nevében!

A Baranya Megyei Bíróság Pécsett, a 2010. november 3-án, 2011. január 12-én megtartott nyilvános tárgyalás alapján meghozta a következő

í t é l e t e t:

A vádlott (személyi adatai)

bűnös 3 rendbeli vesztegetés vétségében (Btk. 254. § (1) bekezdése).

Ezért a bíróság a vádlottat - halmazati büntetésül - 6 (hat) hónap fogházra ítéli, melynek végrehajtását 2 (kettő) év próbaidőre felfüggeszti.

Kötelezi a bíróság a vádlottat, hogy fizessen meg az államnak - külön felhívásra - a felmerült, összesen 28.245 (huszonnyolcezer-kettőszáznegyvenöt) forint bűnügyi költségből 11.424 (tizenegyezer-négyszázhuszonnégy) forintot.

A fennmaradó 16.821 (tizenhatezer-nyolcszázhuszonegy) forint bűnügyi költséget az állam viseli.

I n d o k o l á s:

A Baranya Megyei Főügyészség a M.I.B.2590/2009/11. számú vádiratában a vádlottat 3 rendbeli, a Btk. 254. § (1) bekezdésébe ütköző vesztegetés "bűntettével" vádolta.

Az ügyész a 2010. november 3-án megtartott tárgyaláson a vádirati minősítést annyiban pontosította, hogy - a Büntető törvénykönyv rendelkezésének megfelelően - a vád tárgyává tett bűncselekmények helyesen vesztegetés vétségének minősülnek.

A vádlott személyi körülményeire a bíróság által megállapított tények:

A vádlott nőtlen családi állapotú, kiskorú gyermeke, illetve más eltartásra szoruló hozzátartozója nincs. Iskolai végzettsége gimnázium. Kereskedelmi eladó szakképesítéssel rendelkezik. Jelenleg a ............................Kft.1 (Település 1-i székhelyű cég) alkalmazásában ügyintéző. Havi jövedelme 120.000 forint. A vádlott jövedelmét összesen 800.000 forint összegű kölcsöntartozás terheli. Vagyonát képezi egy Renault Laguna típusú személygépkocsi. Büntetlen előéletű.

A lefolytatott bizonyítási eljárás alapján a bíróság az alábbi tényállást állapította meg:

tanú 4, tanú 1, tanú 2 a 2009. évben valamennyien szerződéses kapcsolatban álltak a .............................Biztonsági Szolgáltatások Magyarországi Kft. (..............................Kft.2) vagyonvédelmi társas vállalkozással.

E személyek közül tanú 4 2009. április 8-án kötött vagyonvédelmi, megbízási szerződést a fenti társasággal, mint egyéni vállalkozói engedéllyel rendelkező vagyonőr. A szerződés 9. pontja tartalmazza, hogy az egyéni megbízottat a szakmai törvényben előírt esetekben nem csak üzleti, hanem a munkája során szerzett információkkal kapcsolatos, adatvédelmi titoktartás kötelezettsége is terheli. A szerződésben rögzített szakmai törvény, a Személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenység szabályairól szóló 2005. évi CXXXIII. törvény.

A ..............................Kft.2 és tanú 1 egyéni vállalkozói engedéllyel rendelkező vagyonőr között, 2009. április 10-én jött létre vagyonvédelmi megbízási szerződés.

A szerződés 5. pontja értelmében a vagyonvédelmi tevékenység magába foglalja az őrzési, az információs, illetve recepciós tevékenységet, az áruszállítási ellenőrzést, a vagyon elleni bűncselekmény gyanújának adatokkal történő alátámasztását, illetve a vagyonvédelemmel kapcsolatos információszolgáltatást.

A szerződés 9. pontja értelmében az egyéni megbízottat a szakmai törvényben előírt esetekben nem csak üzleti, hanem a munkája során szerzett információkkal kapcsolatos adatvédelmi titoktartás kötelezettsége is terheli.

tanú 2 és a ..............................Kft.2 között 2009. február 4-én jött létre munkaszerződés, mely alapján a ..............................Kft.2, mint munkáltató, tanú 2 t, mint munkavállalót személy- és vagyonőr, ezen belül járatkísérő, vagyonőr, üzemrendész, testőr, portás, éjjeliőr, telepőr és egyéb hasonló jellegű, egyszerű foglalkozások munkakörben alkalmazta.

A munkaszerződés 18. pontja szerint, a munkavállaló köteles a munkája során tudomására jutott, a tevékenységére vonatkozó alapvető fontosságú információkat megőrizni. Ezen túlmenően sem közölhet illetéktelen személlyel olyan adatot, mely munkaköre betöltésével összefüggésben jutott tudomására, és amelynek közlése a munkáltatóra, a munkáltatóval szerződéses jogviszonyban lévő ügyfélre, vagy más személyre hátrányos következményekkel járna. A titoktartás részletes szabályozását a munkaszerződés mellékletét képező "titoktartási nyilatkozat" tartalmazza.

tanú 4, tanú 1 és tanú 2 2009. szeptemberében az ................................Kft.3., Település 2, .............utca ......szám alatti üzemében dolgoztak, vagyonőrként.

A vádlott 2007. június 25-től 2009. február 15-ig a Település 3, .......................... utca ... szám alatt található ..........................................Rt., míg 2009. július 1. és 2009. július 13. között a ...............................Vagyonvédelmi és Szolgáltató Kft. (Kft.4.)alkalmazásában állt.

A vádlott korábban nem ismerte tanú 4 t, tanú 1 et, illetve tanú 2 t.

Az ................................Kft.3-nél szolgálatot teljesítő biztonsági őrök, az ott folyó gyártási tevékenységre, az alkatrészek és késztermékek belső mozgatásával, a ki- és beszállítással kapcsolatban rendelkezhettek releváns információkkal. Ezen túlmenően - értelemszerűen - az általuk ellátott őrszolgálattal összefüggő információkkal is rendelkeztek. A ..............................Kft.2 külön vagyonvédelmi utasítást készített az ................................Kft.3. objektumának őrzési követelményeire vonatkozóan. Ezen utasítás tartalmazza, hogy a megbízó (................................Kft.3.) vagyonának őrzése során a személy- és vagyonőrt titoktartási kötelezettség terheli, a foglalkoztatásának időszakában tudomására jutott üzleti, üzemi, magánéleti titok és magánéleti körülmények vonatkozásában. Titoktartási kötelezettsége a foglalkoztatási jogviszonya megszűnését követően is fennmarad. A személy és vagyonőr, a vagyonvédelemre kötött megbízási szerződésben meghatározott őrzési- és védelmi feladatok végrehajtásához a vagyonvédelmi utasításban meghatározottak teljesítéséhez szükséges mértékben ismerhet és kezel személyes adatokat.

2009. szeptemberétől a ..............................Kft.2 képviseletvezetője tanú 3 volt, aki szeptembertől kizárólag a Település 2, .................. utca ...... szám alatti üzemrészen dolgozott, mint a vagyonőrök "szolgálati elöljárója".

1.

tanú 2 vagyonőr 2007. október 15-e óta dolgozott az ................................Kft.3. Település 2, ................ utca ......... szám alatti telepén. Biztonsági őrként alapvető feladata volt a külső portai részeken a belépési jogosultságok ellenőrzése, vendégek kísérése a recepcióra, valamint az üzem területéről távozó dolgozók ellenőrzése, szükség esetén "kézi detektorral".

A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!

Jogkódex ikon

Jogkódex

Az igényeinek megfelelő Jogkódex előfizetés kiválasztása

A legfrissebb szakcikkek eléréséhez a Szakcikk Adatbázis Plusz előfizetés szükséges

Meglévő Jogkódex előfizetés bővítése szükséges.

Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!