Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

A Fővárosi Törvényszék P.23924/2018/10. számú határozata személyiségi jog tárgyában. [2013. évi V. törvény (Ptk.) 2:45. §, 2:51. §, 2:52. §, 2:54. §, 2016. évi CXXX. törvény (Pp.) 342. §, (1) bek., 507. §, (2) bek., Magyarország Alaptörvénye (Alaptörvény) IX. cikk] Bíró: Bene Lajos

Fővárosi Törvényszék

...P..../2018/10.

A Fővárosi Törvényszék

dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd (ügyvéd címe.) által képviselt

I.r. felperes neve (I.r. felperes címe.) I. r. felperesnek,

II.r. felperes címe (II.r. felperes címe.) II. r. felperesnek,

Nehéz-Posony Ügyvédi Iroda, dr. Nehéz-Posony Márton eljáró ügyvéd (ügyvéd címe.) által képviselt

alperes neve (alperes címe.) alperes ellen

közösséghez tartozással összefüggő személyiségi jog érvényesítése iránt indított perében meghozta a következő

ítéletet:

Megállapítja a bíróság, hogy az alperes megsértette az I. és a II. rendű felperesek emberi méltóságát azzal a magatartásával, hogy az általa üzemeltetett portál internet oldalon 2018. november 08. napján megjelentetett "cikk címe" című cikkében alábbi, a magyar nemzet méltóságát sértő kijelentéseket közölte:

"büdös magyar migránsok"

"magyar banditák".

Kötelezi a bíróság az alperest, hogy 15 napon belül távolítsa el a cikkből az "büdös magyar migránsok" valamint "magyar banditák" kifejezéseket.

Kötelezi a bíróság az alperest, hogy 15 napon belül jelentesse meg a portál internet oldalon az alábbi közleményt:

"A alperes neve Zrt. elnézést kér azért, mert a portál internet oldalon 2018. november 8. napján "cikk címe" című cikkben a magyar nemzet méltóságát sértő kijelentéseket közölt."

Kötelezi a bíróság az alperest, hogy 15 napon belül fizessen meg az egyetemlegesen jogosult I. és II. rendű felpereseknek 400.000,- (négyszázezer) forint sérelemdíjat, valamint ezután 2018. november 08. napjától a kifizetés napjáig a késedelemmel érintett naptári félév első napján érvényes jegybanki alapkamattal egyező mértékű késedelmi kamatot.

Kötelezi a bíróság az alperest, hogy 15 napon belül fizessen meg az I. és a II. rendű felpereseknek fejenként 76.200,- (hetvenhatezer-kétszáz) forint perköltséget.

Kötelezi a bíróság az alperest, hogy külön felhívásra fizessen meg a Magyar Államnak 24.000,- (huszonnégyezer) forint illetéket.

Az ítélet ellen a kézbesítéstől számított tizenöt napon belül fellebbezésnek van helye, melyet a Fővárosi Ítélőtáblának címezve a Fővárosi Törvényszéken lehet benyújtani.

A másodfokú eljárásban a jogi képviselet kötelező. Ha a fellebbezést benyújtó fél jogi képviselővel nem rendelkezik, a fellebbezést a bíróság hiánypótlási felhívás kiadása nélkül visszautasítja. A fellebbezést benyújtó fél pártfogó ügyvédi képviselet biztosítása iránti esetleges kérelmét a jogi segítségnyújtó szolgálatnál terjesztheti elő.

A másodfokú bíróság a fellebbezést tárgyaláson kívül bírálja el, kivéve, ha a felek bármelyike tárgyalás tartását kéri, a bíróság azt indokoltnak tartja, vagy tárgyaláson foganatosítható bizonyítást kell lefolytatni. A fellebbező félnek a tárgyalás tartására irányuló kérelmét a fellebbezésében kell előterjesztenie. A fellebbező fél ellenfele a fellebbezés kézbesítésétől számított tizenöt napon belül tárgyalás tartását kérheti.

A felek kérelme alapján sem kell tárgyalást tartani, ha az elsőfokú bíróság ítéletét a 379. és 380. §-ban meghatározott okból kell hatályon kívül helyezni, a fellebbezés csak a perköltség viselésére vagy összegére, illetve a meg nem fizetett illeték vagy az állam által előlegezett költség megfizetésére vonatkozik, a fellebbezés csak a teljesítési határidővel vagy a részletfizetés engedélyezésével, illetve az előzetes végrehajthatósággal kapcsolatos, vagy a fellebbezés csak az ítélet indokolása ellen irányul.

Indokolás:

A felperesek a magyar nemzet közösségéhez tartoznak.

Az alperes üzemelteti a portál oldalt, amelyen 2018. november 08. napján "cikk címe" címmel az alábbi cikk jelent meg:

"Bűnüldözés hiányában miért is ne tenné.

Megszüntette a nyomozást a rendőrség az 1-es személy saját lába után maradt mintegy 13 milliárdos hiány ügyében. További tájékoztatást nem adnak <https://portál link> arról sem, kihallgatták-e egyáltalán legalább a nyilvánvaló bűnösöket.

Izgalmas kérdés, hogy vajon az uniós Csalás Elleni Hivatal meg a Bunkóelhárítás felé is ilyen lakonikus tömörséggel jelzik az eredményt, vagy nekik részletes magyarázatot küldenek arról, hogy 2-es személyt sose találták otthon, a telefonja ki volt kapcsolva, a felesége napok óta nem látta, és nem is akarja. Viszont a magyar törvények szerint teljesen helyénvaló, hogy előre megnyert minden pályázatot.

Valahogy csak meg kell indokolni, mégis miért nem bűncselekmény az, amit az cég neve csinált.

Ebben az esetben elvárom az illetékes uniós hivataloktól, hogy ezeket a szövegeket azonnal tegyék közzé. Apró, de előremutató és elegáns lépés lenne, ugyanis az 1-es személy-család szabadrablása mellett pontosan erről szól a rendszer. Arról, hogy ha a magyar állampolgárokat érdekli, mégis hova lett az a tizenhárom milliárd, a saját intézményeink foghegyről annyit köpnek az arcunkba: közöd?

Ezt nem azzal lehet megtörni, hogy az Európai Parlament megállapítja, hogy csúnya dolog. Hanem például azzal, hogy ha nekik többet elárul a magyar állam, azt azonnal közzéteszik. És lehetőleg nem az 2-es portál.eu valamelyik aloldalán, hanem legalább néhány plakáton. Esetleg ajánlhatom a hetilap hirdetési felületeit is jó szívvel és árengedménnyel, egyebek mellett.

Mindez egy napon történt azzal, hogy a párt aláírta az 2-es párt direkt neki fogalmazott igazgatói intőjét, majd röhögve elmondta, hogy ők ezekkel az elvekkel tökéletesen egyetértenek, sőt eddig is ennek szellemében kormányoztak.

A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!

Jogkódex ikon

Jogkódex

Az igényeinek megfelelő Jogkódex előfizetés kiválasztása

A legfrissebb szakcikkek eléréséhez a Szakcikk Adatbázis Plusz előfizetés szükséges

Meglévő Jogkódex előfizetés bővítése szükséges.

Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!