Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

83/2011. (VII. 29.) HM utasítás

a humánszolgálat kialakításával összefüggő egyes feladatokról

A honvédelemről és a Magyar Honvédségről szóló 2004. évi CV. törvény 52. § (1) bekezdés f) pontja alapján az alábbi utasítást adom ki:

1. § Az utasítás hatálya a Honvédelmi Minisztériumra (a továbbiakban: HM), a honvédelmi miniszter alárendeltségébe, közvetlen és fenntartói irányítása alá tartozó szervezetekre, valamint a Magyar Honvédség (a továbbiakban: MH) katonai szervezeteire (a továbbiakban együtt: honvédelmi szervezet) terjed ki.

2. § (1) A humánszolgálat rendeltetése a humánszolgálati szakfeladatok egységes szakmai irányelvek alapján történő keretbe foglalása.

(2) A humánszolgálat létrehozásának célja a rendelkezésre álló humán erőforrás testi, lelki és szociális jólétének elősegítése, valamint az erre vonatkozó parancsnoki döntések előkészítése.

(3) A humánszolgálat tevékenységi köre - az MH hivatásos és szerződéses állományú katonáin kívül - a jogszabályokban és egyéb szabályzókban meghatározott módon és mértékben kiterjed a honvédelmi ágazatban dolgozó kormánytisztviselőkre, közalkalmazottakra, a nyugállományú katonákra, a honvédségi nyugdíjasokra, valamint azok családtagjaira is.

3. § (1) A humánszolgálat a Magyar Honvédség Humánstratégiájában, valamint ezen utasításban meghatározott alapelvek szerint működik, a szakirányítás és a parancsnoki vezetés egyidejű érvényre juttatásával.

(2) A humánszolgálat szakirányítását a HM Szervezeti és Működési Szabályzata szerinti minisztériumi vezető látja el, a humánszolgálati szakfeladatok egyes elemei szakmai felügyeletét a HM Szervezeti és Működési Szabályzatában meghatározottak szerint a szakterületért felelős szervezetek gyakorolják.

(3) A humánszolgálat kiépítésével, működési feltételei megteremtésével és fejlesztésével összefüggő tevékenységet a Honvéd Vezérkar főnöke (a továbbiakban: HVKF) az általa kijelölt honvédelmi szervezet közreműködésével, a jelen utasításban foglaltak figyelembevételével vezeti.

4. § (1) A humánszolgálat tevékenysége során az alábbi szakfeladatokat hajtja végre:

a) A személyi állomány élet- és munkakörülményeinek vizsgálata;

b) általános és missziós családtámogatási feladatok;

c) a katonai szervezet szintjén megjelenő szociális, kegyeleti és érdekvédelmi tevékenység tervezése, szervezése és végzése;

d)[1] a humánszolgálat szakmai tevékenységéhez szükséges alkalmazói igények megfogalmazása a katonai szervezet logisztikai gazdálkodását végző szervezete részére;

e) a személyi állomány tájékoztatásával kapcsolatos belső kommunikációs szakfeladatok végzése;

f) az állomány szellemi és fizikai kondíciója javítása érdekében szabadidős sport tevékenység szervezése;

g) az esélyegyenlőséggel kapcsolatos feladatok;

h) a rekreációval és kultúrával összefüggő feladatok végzése;

i) a rekonverzióval kapcsolatos feladatok végrehajtása;

j) a honvédség szervezeti kultúráját erősítő hagyományőrző tevékenység koordinálása, szervezése, végzése;

k) kapcsolattartás a katonai szervezet érdekében tevékenykedő társadalmi szervezetekkel.

(2)[2] Az MH szintű humán szakanyag gazdálkodási feladatokat az MH központi logisztikai ellátásért felelős szerve végzi a honvédelmi szervezetek által megfogalmazott igények figyelembevételével.

5. § (1) Egyes katonai szervezeteknél a 4. §-ban felsorolt feladatok végrehajtásán kívül, a humánszolgálat a szaktevékenység részeként, szolgáltatás jellegű, integrált ügyfélszolgálati tevékenységet lát el.

(2) Az ügyfélszolgálati tevékenység végrehajtására - a katonai szervezetek létszámviszonyainak, sajátosságainak figyelembe vételével - Integrált Ügyfélszolgálati Irodák (a továbbiakban: Iroda) kerülnek létrehozásra.

(3) Ahol a helyi sajátosságok ezt indokolttá teszik, az Irodák helyőrségi szinten is kialakíthatóak, illetve összevonhatóak. A katonai szervezetek parancsnokai biztosítják az Irodák általános munkarendtől eltérő működésének feltételeit is.

(4) Az Irodák kialakításáról - az állományilletékes parancsnokok szolgálati úton felterjesztett javaslata alapján - a HVKF dönt. Azon katonai szervezeteknél, ahol Iroda nem kerül kialakításra, a humánszolgáltatásokat a hagyományos rend szerint a 4. § szerinti szakfeladatok ellátásával kell biztosítani.

6. § A humánszolgálati beosztásokba tervezett személyi állomány felkészítését, a kinevezett állomány szakmai továbbképzését a Magyar Honvédség központi személyügyi szervének vezetője szervezi meg.

7. § (1) A jelen utasításban foglalt feladatok részletes végrehajtására a HVKF a hatálybalépést követő 30 napon belül intézkedést ad ki. Az intézkedés tartalmazza az Irodák tevékenységi körére, működési rendjére, kialakításuk minimum követelményeinek meghatározására vonatkozó feladatokat is.

(2) A HVKF által kiadott intézkedésben szereplő feladatok végrehajtásához - a térítésmentes ellátáson felül - szükséges költségvetési erőforrások a feladat végrehajtásában érintett szervezet költségvetésében, míg a humánszolgálat személyi állományának juttatásai az állományilletékes szervezet költségvetésében kerülnek tervezésre és elszámolásra.

(3) A humánszolgálat kialakításával kapcsolatos feladatok időarányos végrehajtásáról, a tapasztalatokról a HVKF az utasítás hatálybalépését követő 30 napon belül jelentést tesz.

8. § Ez az utasítás a közzétételét követő 3. napon lép hatályba.

Dr. Hende Csaba s. k.,

honvédelmi miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 32/2014. (IV. 14.) HM utasítás 1. § -a. Hatályos 2014.04.15.

[2] Megállapította a 32/2014. (IV. 14.) HM utasítás 2. § -a. Hatályos 2014.04.15.