Tippek

Pertörténet AI-összegzése

Az AI egy per teljes lefolyását, tehát az ügyben született valamennyi (első-, másodfokú, felülvizsgálati, alkotmánybírósági stb.) határozatot összefoglalja egy rövid, jól strukturált dokumentumban.
Bővebben »

AI-csevegés a jogszabállyal

Szabadszöveges kérdéseket tehetünk fel a jogszabályoknak. A válaszokat a Mesterséges Intelligencia a jogszabály normaszövegét értelmezve fogja megadni.
Bővebben »

Elgépelés kijavítása AI-jal

Ha esetleg elgépelte a keresett kifejezést, kijavítja Önnek az AI!

Bővebben »

AI-szinonimák a keresésben

Kereséskor az "AI-szinonimák kérése" gombra kattintva rokon értelmű fogalmakat kérhet a keresett kifejezésre.

Bővebben »

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

Bővebben »

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. Bővebben »

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). Bővebben »

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

Bővebben »

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

Bővebben »

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

Bővebben »

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

Bővebben »

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

Bővebben »

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. Bővebben »

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

Bővebben »

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

Bővebben »

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

Bővebben »

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

Bővebben »

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

Bővebben »

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

Bővebben »

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

Bővebben »

42/2014. (XII. 18.) ORFK utasítás

az alapvető jogok biztosa és helyettesei, valamint a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság által végzett vizsgálatokkal kapcsolatos eljárásról szóló 29/2013. (VII. 5.) ORFK utasítás módosításáról

A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontjában, valamint a Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvény 6. § (1) bekezdés b) pontjában kapott felhatalmazás alapján az alapvető jogok biztosa és helyettesei, valamint a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság által végzett vizsgálatokkal kapcsolatos eljárásról szóló 29/2013. (VII. 5.) ORFK utasítás módosítására kiadom az alábbi utasítást:

1. Az alapvető jogok biztosa és helyettesei, valamint a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság által végzett vizsgálatokkal kapcsolatos eljárásról szóló 29/2013. (VII. 5.) ORFK utasítás a 10. pontját követően a következő 2/A. alcímmel egészül ki:

"2/A. A nemzeti megelőző mechanizmus körében végrehajtott vizsgálatokkal összefüggő kötelezettségek

10/A. A rendőri szerv vezetője az alapvető jogok biztosa által a nemzeti megelőző mechanizmus feladatainak teljesítésére felhatalmazott munkatársa és a teljesítésben történő közreműködésre eseti vagy állandó jelleggel felhatalmazott egyéb szakértője részére a vizsgálati jogosultság igazolását, valamint az alapvető őrzésbiztonsági követelményekre és körülményekre - különösen a fogvatartottak várható magatartására - kiterjedő tényszerű tájékoztatást követően korlátozás nélkül biztosítja a fogvatartási helyre történő belépést és vizsgálatot.

10/B. Az alapvető őrzésbiztonsági követelményekre és körülményekre történő tájékoztatás során fel kell hívni a figyelmet az emberi élet kioltására, illetve testi sérülés okozására alkalmas tárgy bevitelének tilalmára, ugyanakkor a nemzeti ellenőrző mechanizmus feladatainak ellátásához szükséges eszközök bevitele nem korlátozható.

10/C. A rendőri szerv vezetője a nemzeti megelőző mechanizmus keretében végrehajtott vizsgálatról, ellenőrzésről 3 munkanapon belül írásban jelentést tesz az ORFK rendészeti főigazgatója részére. Amennyiben a vizsgálat alapján azonnali intézkedés megtétele szükséges, a rendőri szerv vezetője erről soron kívül szóban, majd 3 munkanapon belül írásban tesz jelentést az ORFK rendészeti főigazgatója részére.

10/D. Az ORFK Hivatala éves rendszerességgel, minden év január 31-ig tájékoztatást ad az Alapvető Jogok Biztosa OPCAT Iroda (a továbbiakban: OPCAT Iroda) részére a rendőri szervek által működtetett fogvatartási helyek számáról és földrajzi helyéről. Amennyiben a fogvatartási helyek ezen adataiban a korábban adott tájékoztatásban foglaltakhoz képest változás történik, erről a rendőrkapitányságok és a határrendészeti kirendeltségek vezetője az illetékes megyei (fővárosi) rendőr-főkapitányságon keresztül, a megyei (fővárosi) rendőr-főkapitányságok és a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság vezetője közvetlenül jelentést, a Készenléti Rendőrség tájékoztatást terjeszt fel az ORFK Hivatala részére, ami ennek alapján az OPCAT Irodát haladéktalanul tájékoztatja."

2. Ez az utasítás 2015. január 1-jén lép hatályba.

3. Ez az utasítás a hatálybalépését követő napon hatályát veszti.

Papp Károly r. altábornagy s. k.,

országos rendőrfőkapitány