BH 1996.11.567 I. Az elévülést kizárólag a büntetőeljárás előrevitelét szolgáló intézkedés (vádirat benyújtása, tárgyalás kitűzése, megtartása, érdemi határozat meghozatala stb.) szakítja félbe [Btk. 33. § (1) bek. b) pont, Be. 137. § (5) bek.].
II. Az eljárásnak tárgyaláson történő felfüggesztése esetén is kizárólag olyan eljárási cselekmények végezhetők, amelyek nem a terhelt személyével kapcsolatosak [Be. 182. § (2) bek., 137. § (5) bek.].
Az elsőfokú bíróság a vádlott ellen a lopás vétsége miatt indult eljárást elévülés címén megszüntette. Az irányadó tényállás szerint az eljárás felfüggesztésére a Be. 170. §-a (1) bekezdésének c) pontja alapján 1991. február 26-án azért került sor, mert a vádlott ismeretlen helyen tartózkodott, egyben a bíróság a vádlott előkerítése végett tartós lakcímfigyelőt bocsátott ki. Az 1993. szeptember 28-án kelt végzésével az elsőfokú bíróság az eljárást megszüntette, majd 1994. február 28-án kelt végzésével újabb eljárást megszüntető határozatot hozott.
A másodfokú bíróság az elsőfokú bíróság mindkét végzését felülbírálva azokat hatályon kívül helyezte, és az elsőfokú bíróságot az eljárás folytatására utasította.
A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!
Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!