24/2018. (XI. 30.) LÜ utasítás

az alügyészek, az ügyészségi fogalmazók, a tisztviselők és az írnokok teljesítményértékeléséről

Az ügyészségről szóló 2011. évi CLXIII. törvény 8. § (3) bekezdésében és a legfőbb ügyész, az ügyészek és más ügyészségi alkalmazottak jogállásáról és az ügyészi életpályáról szóló 2011. évi CLXIV. törvény 111/A. § (8) bekezdésében, valamint 131/A. § (8) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján - az ügyészségi érdekképviseleti szervek és az Ügyészségi Alkalmazottak Országos Tanácsa véleményét is figyelembe véve - a következő utasítást adom ki:

1. § (1) A teljesítményértékelés célja az ügyészségi alkalmazott tevékenységének, munkájának, munkahelyi kapcsolatainak rendszeres és formalizált megítélése, a szakmai teljesítményhez kapcsolódó munkáltatói intézkedések indokoltságának alátámasztása, továbbá a minősítés megalapozása, valamint az ügyészség eredményes működésének elősegítése.

(2) Az utasítás hatálya kiterjed a legfőbb ügyész, az ügyészek és más ügyészségi alkalmazottak jogállásáról és az ügyészi életpályáról szóló 2011. évi CLXIV. törvény (a továbbiakban: Üjt.) 1. § (2) bekezdés b)-e) pontjában meghatározott ügyészségi alkalmazottak teljesítményértékelésével kapcsolatos eljárásra.

2. § (1) A munkáltatói jogkör gyakorlója az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazott teljesítményét a Mellékletben meghatározott kompetenciaalapú munkamagatartás értékelő lap (a továbbiakban: értékelő lap) alapján évente, november vagy december hónapban értékeli.

(2) Az értékelés a megelőző év november 1-jétől, illetve a szolgálati viszony létesítésétől a folyó év október 31-éig terjedő időszakra (a továbbiakban: értékelt időszak) vonatkozik.

(3) A (2) bekezdésben foglaltaktól eltérően az értékelt időszak kiterjeszthető az értékelés elkészítéséig. A következő értékelés során azonban ez az időszak nem vehető figyelembe.

(4) Az (1)-(2) bekezdéstől eltérően az Országos Kriminológiai Intézet (a továbbiakban: OKRI) igazgatója december hónapban értékel, és az értékelt időszak a megelőző év december 1-jétől, illetve a szolgálati viszony létesítésétől folyó év november 30-áig tart.

(5)[1] Az (1)-(4) bekezdésben foglaltakról a munkáltatói jogkör gyakorlója, a Legfőbb Ügyészségen a Személyügyi és Továbbképzési Főosztály az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazottat az ügyészségi szolgálati viszony kezdetétől számított tizenöt napon belül írásban tájékoztatja.

3. § Az Üjt. 111/A. § (3) bekezdésében, valamint 131/A. § (3) bekezdésében meghatározott soron kívüli teljesítményértékelés esetén a 2. § (1)-(4) bekezdése szerinti teljesítményértékelésre csak abban az esetben kerülhet sor, ha a soron kívüli teljesítményértékelés elkészítésétől számítva legalább fél év eltelt, vagy a soron kívüli teljesítményértékelés eredményének megváltoztatását megalapozó körülmény merült fel.

4. § (1) A munkáltatói jogkör gyakorlója a teljesítményértékeléssel kapcsolatos munkáltatói jogkörét a magasabb vezető állású vagy vezető állású ügyészségi alkalmazottra átruházhatja.

(2) A munkáltatói jogkör gyakorlója az értékelő vezető személyéről az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazottat a kinevezésétől, illetve a jogkör átruházása esetén, annak megtörténtétől számított tizenöt napon belül írásban tájékoztatja.

(3) Nem lehet a teljesítményértékelést végző vezető az, akinek a munkavégzési és rendelkezésre állási kötelezettsége - a szabadságot kivéve - az értékelt időszakban négy hónapot meghaladóan szünetel.

(4) A (3) bekezdésben meghatározott esetben vagy ha az értékelt időszak során az értékelő vezető munkaköre az értékelésre kihatóan módosul, illetve ügyészségi szolgálati viszonya megszűnik, a munkáltatói jogkör gyakorlója új értékelő vezetőt jelöl ki, és erről az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazottat írásban tájékoztatja.

5. § (1) Teljesítményértékelésre - a soron kívüli teljesítményértékelés, az értékelő vezető személyének 4. § (4) bekezdésében meghatározott változása, valamint a (2) bekezdésben foglaltak kivételével - csak akkor kerülhet sor, ha az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazott az értékelt időszakban legalább négy hónapot ténylegesen az értékelő vezető irányítása vagy vezetése alatt dolgozott.

(2) Ha az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazott tartós távolléte előrelátható, és nem ér véget a soron következő teljesítményértékelésig, teljesítményértékelését a tartós távollét megkezdéséig akkor is el kell végezni, ha kevesebb, mint négy, de legalább két hónapig dolgozott ténylegesen az értékelő vezetőjének az irányítása vagy vezetése alatt.

(3) Ha az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazott munkaköre, illetve szolgálati helye az értékelt időszak során módosul, és ennek következtében az értékelő személye is változik, a korábbi munkakörében, illetve szolgálati helyén a korábbi munkakör, szolgálati hely tekintetében illetékes értékelő vezető soron kívül elvégzi a teljesítményértékelését, amennyiben az értékelt időszakból legalább négy hónapot ténylegesen az értékelő vezető irányítása vagy vezetése alatt dolgozott.

(4) Amennyiben az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazott tekintetében ugyanazon értékelt időszakról több teljesítményértékelés készül, úgy a teljesítményértékeléseket egyként - együttesen értékelve - kell kezelni.

(5) E § alkalmazásában a "ténylegesen dolgozott" kifejezésen az olyan időszakot kell érteni, amely alatt az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazott munkavégzési és rendelkezésre állási kötelezettsége fennállt.

6. § (1)[2] A teljesítményértékelésre vonatkozó kötelezettségét az értékelő vezető az értékelő lap informatikai rendszer útján, ennek elérhetetlensége esetén papíralapon történő kitöltésével teljesíti.

(2) A teljesítményt az értékelő lap szerinti 0-100%-ig terjedő, öt teljesítményfokozatra bontott mérőskálán kell értékelni. Az értékelési szempontoknál megállapított százalékos értékek - egész számra kerekített - számtani átlaga adja a teljesítményszintet, ami a teljesítményértékelés eredménye.

(3) Az értékelő lap II/13. pontja szerinti értékelési szempontot súlyozottan kell figyelembe venni: az itt megállapított százalékos értéket háromszor kell számítani a (2) bekezdés szerinti számtani átlag megállapításakor.

(4) A százalékos értéksávokhoz kapcsolódó teljesítményszintek a következők:

a) 90-100%: kimagasló,

b) 80-89%: kiválóan megfelelt,

c) 50-79%: megfelelt,

d) 40-49%: átlag alatti,

e) 0-39%: elfogadhatatlan.

(5) Az értékelő vezető az értékelő lapon szöveges értékelést is tehet, és meghatározhatja a kívánt változtatás fő irányát.

7. § (1) Az értékelő lap egy példányát az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazott számára át kell adni. Az értékelő lap átadásának és - az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazott általi - megismerésének tényét, valamint azok idejét rögzíteni kell. Az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazott a teljesítményértékelésre - az értékelő lap átvételétől számított három munkanapon belül - pótlapon észrevételt tehet.

(2) Amennyiben az értékelő vezető a pótlapon tett észrevétellel részben vagy egészben egyetért, a teljesítményértékelést az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazott általi megismerését követő tizenöt napon belül új értékelő lap kitöltésével megváltoztathatja. További észrevétel kizárólag a teljesítményértékelésnek az észrevételtől eltérően módosított részével szemben tehető.

(3) Az értékelő lap egy példányát, ahhoz csatolva az esetleges észrevételt és - ha van ilyen - a (2) bekezdés szerinti értékelő lapot a munkaügyi iratgyűjtőben kell elhelyezni, valamint az értékelés eredményét és időpontját a számítógépes személyügyi nyilvántartásban rögzíteni kell. Az 5. § (4) bekezdése esetében valamennyi értékelés eredményét és időpontját rögzíteni kell.

7/A. §[3] (1) Az értékelő lap 6. § (1) bekezdése szerinti informatikai rendszer útján történő kitöltésére és további elektronikus kezelésére az ügyészségi Teljesítményértékelési Informatikai Rendszert (a továbbiakban: TIR) kell használni.

(2) A TIR működtetéséért és az ahhoz való hozzáférés biztosításáért a Legfőbb Ügyészség Informatikai Főosztályának vezetője a felelős.

(3) A TIR használatára a munkáltatói jogkör gyakorlója, valamint az általa erre kijelölt ügyészségi alkalmazott jogosult.

8. §[4] Felhatalmazom az Informatikai Főosztály vezetőjét, hogy körlevélben szabályozza a TIR használatának rendjét.

9. § Ez az utasítás 2019. január 1-jén lép hatályba.

10. § Az utasítás hatálybalépésekor ügyészségi szolgálati viszonyban álló értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazottat a munkáltatói jogkör gyakorlója tizenöt napon belül értesíti az értékelő vezető személyéről, és arról, hogy az utasítás alapján első alkalommal 2019. november vagy december hónapban kell őt értékelni a 2019. január 1-jétől 2019. október 31-éig terjedő időszak vonatkozásában. Ettől eltérően az OKRI igazgatója első alkalommal 2019. december hónapban értékel a 2019. január 1-jétől 2019. november 30-áig terjedő időszak vonatkozásában.

Dr. Polt Péter

legfőbb ügyész helyett

Dr. Belovics Ervin s. k.,

legfőbb ügyész helyettes

Melléklet a 24/2018. (XI. 30.) LÜ utasításhoz

Értékelt neve, beosztása, szolgálati helye:
Értékelő vezető neve, beosztása:
Értékelt időszak:
A kompetenciaalapú munkamagatartás értékelő lap
I.ÁLTALÁNOS ÉRTÉKELÉSI SZEMPONTOK (valamennyi értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazottnál ki kell tölteni)
1.Feladatellátás (annak jellemzése, hogy az
értékelt mennyire figyel oda feladatai
végrehajtására, mennyire szakszerűen végzi
munkáját)
feladatait mindig vagy szinte
mindig nagy odafigyeléssel,
kellő alapossággal végzi,
soha vagy szinte soha nem
merül fel munkájával
kapcsolatban szakszerűségi
kifogás
feladatait általában nagy
odafigyeléssel, kellő
alapossággal végzi,
általában nem merül fel
munkájával kapcsolatban
szakszerűségi kifogás
többször előfordul, hogy
feladatai elvégzésére nem
figyel oda eléggé, vagy
munkájával kapcsolatban
szakszerűségi kifogás merül
fel
feladatait általában kevés
odafigyeléssel és
alapossággal végzi,
általános, hogy munkájával
kapcsolatban szakszerűségi
kifogás merül fel
soha vagy szinte soha nem
figyel eléggé feladatai
végrehajtására, nem alapos,
mindig vagy szinte mindig
felmerül szakszerűségi
kifogás munkájával
kapcsolatban
az értékelő vezető értékelése100% - 0%
2.Határidők betartása (annak jellemzése,
hogy az értékelt mennyire tartja be az
egyes feladatokhoz rendelt határidőket)
mindig vagy szinte mindig
tartja a feladat
végrehajtására megadott
határidőket
általában tartja a feladat
végrehajtására megadott
határidőket
többször előfordul, hogy
nem tartja a feladat
végrehajtására megadott
határidőket
általában nem tartja
a feladat végrehajtására
megadott határidőket
soha vagy szinte soha nem
tartja a feladat
végrehajtására megadott
határidőket
az értékelő vezető értékelése100% - 0%
3.A fejlődés igénye és üteme (annak
jellemzése, hogy az értékelt mennyit
foglalkozik a munkájához szükséges
általános és szakmai ismeretek
elsajátításával, azokat milyen gyorsan tudja
magáévá tenni, továbbá mennyire tartja
fontosnak a szakmai feladatellátásához
szükséges elméleti és gyakorlati tudásának
fejlesztését, illetve önfejlesztését, milyen
ütemű a tanulási, következtetési, megértési
és alkalmazási képessége)
kifejezetten sokat foglalkozik
a munkavégzéséhez
szükséges általános és
szakmai, elméleti és
gyakorlati ismeretek lehető
leggyorsabb elsajátításával
az átlagnál többet
foglalkozik
a munkavégzéséhez
szükséges általános és
szakmai, elméleti és
gyakorlati ismeretek gyors
elsajátításával
az átlagnak megfelelő
mértékben foglalkozik
a munkavégzéséhez
szükséges általános és
szakmai, elméleti és
gyakorlati ismeretek átlagos
tempójú elsajátításával
az átlagnál kevesebbet
foglalkozik
a munkavégzéséhez
szükséges általános és
szakmai, elméleti és
gyakorlati ismeretek
elsajátításával, melyeket az
átlagosnál lassabb ütemben
tesz a magáévá
egyáltalán nem foglalkozik
a munkavégzéséhez
szükséges általános és
szakmai, elméleti és
gyakorlati ismeretek
elsajátításával, továbbá
a fejlődése ütemét sem lehet
érdemben értékelni
az értékelő vezető értékelése100% - 0%
4.Az elvégzett feladatok ellenőrzése (annak
jellemzése, hogy az értékelt mennyire
ellenőrzi munkáját és hogyan javítja ki
azokat)
elvégzett feladatait mindig
vagy szinte mindig ellenőrzi,
tévedéseit önállóan
korrigálja
elvégzett feladatait
általában ellenőrzi,
tévedéseit részben önállóan
korrigálja
többször előfordul, hogy
elvégzett feladatait nem
ellenőrzi, tévedéseit
önállóan nem korrigálja
elvégzett feladatait
általában nem ellenőrzi,
tévedéseit figyelmeztetésre
korrigálja
elvégzett feladatait szinte
soha nem ellenőrzi,
tévedéseit figyelmeztetésre
sem
korrigálja
az értékelő vezető értékelése100% <- 0%
5.Felelősségvállalás az elkövetett hibákért
(annak jellemzése, hogy az értékelt
mennyire vállal felelősséget saját hibáiért)
mindig vagy szinte mindig
vállalja a felelősséget saját
hibáiért
az esetek többségében
vállalja a felelősséget saját
hibáiért
többször nem vállalja
a felelősséget saját hibáiért
általában nem vállalja
a felelősséget saját hibáiért
szinte soha nem vállalja
a felelősséget saját hibáiért
az értékelő vezető értékelése100% <- 0%
6.Az ügyészségi feladatokból és a szervezeti
kultúrából fakadó magatartási, viselkedési,
öltözködési szabályok, valamint
a munkakörnyezet rendezettsége (annak
jellemzése, hogy az értékelt mennyire tartja
be az ügyészségen dolgozóktól elvárható
általános magatartási, viselkedési és
öltözködési szabályokat, valamint annak
jellemzése, hogy az értékelt mennyire figyel
munkakörnyezetének rendezettségére,
tisztaságára)
mindig vagy szinte mindig
betartja az ügyészségen
elfogadott, a szervezeti
kultúrából fakadó
magatartási, viselkedési,
öltözködési szabályokat,
munkakörnyezete mindig
vagy szinte mindig
rendezett
általában betartja az
ügyészségen elfogadott,
a szervezeti kultúrából
fakadó magatartási,
viselkedési, öltözködési
szabályokat,
munkakörnyezete általában
rendezett
többször előfordul, hogy
nem tartja be az
ügyészségen elfogadott,
a szervezeti kultúrából
fakadó magatartási,
viselkedési, öltözködési
szabályokat, többször
előfordul, hogy
munkakörnyezete
rendezetlen
általában nem tartja be az
ügyészségen elfogadott,
a szervezeti kultúrából
fakadó magatartási,
viselkedési, öltözködési
szabályokat,
munkakörnyezete általában
rendezetlen
soha vagy szinte soha nem
tartja be az ügyészségen
elfogadott, a szervezeti
kultúrából fakadó
magatartási, viselkedési,
öltözködési szabályokat,
munkakörnyezete mindig
vagy szinte mindig
rendezetlen
az értékelő vezető értékelése100% <- 0%
7.Munkatempó és feladatvállalás (annak
jellemzése, hogy az értékelt milyen gyorsan
végzi el feladatait, továbbá, hogy mennyi
feladatot vállal, mennyire szorgalmas)
feladatait a lehető
leggyorsabban végzi el,
mindig vagy szinte mindig
többet vállal, mint az átlag
feladatait általában az
átlagosnál gyorsabban végzi
el, általában többet vállal,
mint az átlag
feladatait elfogadható
ütemben végzi el,
legtöbbször annyit vállal,
mint az átlag
feladatait általában lassan
végzi el, és legtöbbször
kevesebbet is vállal, mint az
átlag
feladatait elfogadhatatlanul
lassan végzi el, és soha vagy
szinte soha nem vállal
többletfeladatokat
az értékelő vezető értékelése100% <- 0%
8.Stressztűrés és pszichés terhelhetőség
(annak jellemzése, hogy az értékelt
mennyire bírja a munkájából adódó stresszt
és pszichés terhelést)
a munkával járó stresszt és
pszichés terhelést kitűnően
bírja
a munkával járó stresszt és
pszichés terhelést jól bírja
a munkával járó stresszt és
pszichés terhelést az
átlagnak megfelelően bírja
a munkával járó stresszt és
pszichés terhelést az
átlagnál kevésbé bírja
a munkával járó stresszt és
pszichés terhelést
elfogadhatatlanul rosszul
bírja
az értékelő vezető értékelése100% <- 0%
9.A munkaidő kihasználása (annak
jellemzése, hogy az értékelt mennyire tartja
be a pontos munkakezdést és
a munkabefejezést, valamint hogyan osztja
be munkaidejét)
mindig vagy szinte mindig
időben érkezik, illetve
távozik, mindig vagy szinte
mindig optimálisan osztja
be munkaidejét
általában időben érkezik,
illetve távozik, általában
optimálisan osztja be
munkaidejét
többször előfordul, hogy
késik, illetve a munkaidő
befejezése előtt távozik,
többször rosszul osztja be
munkaidejét
nagyon gyakran előfordul,
hogy késik, illetve
a munkaidő befejezése előtt
távozik, nagyon gyakran
rosszul osztja be
munkaidejét
soha vagy szinte soha nem
érkezik időben, mindig vagy
szinte mindig a munkaidő
befejezése előtt távozik,
mindig vagy szinte mindig
rosszul osztja be
munkaidejét
az értékelő vezető értékelése100% <- 0%
10.Kommunikáció (annak jellemzése, hogy az
értékeltnek milyen a verbális és
a nonverbális kommunikációja, mennyire
képes a mások által leírtakat,
elmondottakat megérteni, a kapott
információkat másokkal megosztani,
referálni és ráhangolódni mások
gondolkodására)
soha vagy szinte soha nem
merül fel kommunikációjával
kapcsolatos probléma,
hiányosság
általában nem merül fel
kommunikációjával
kapcsolatban probléma,
hiányosság
többször előfordul, hogy
kommunikációjával, illetve
annak bizonyos területeivel
kapcsolatban problémák,
hiányosságok mutatkoznak
általános, hogy
kommunikációjával, illetve
annak bizonyos területeivel
kapcsolatban problémák,
hiányosságok vannak
mindig vagy szinte mindig
felmerül, hogy
kommunikációja, illetve
annak bizonyos területei
nem érik el a kívánt szintet
az értékelő vezető értékelése100% <- 0%
11.Csapatmunka, együttműködés (annak
jellemzése, hogy az értékelt munkavégzése
során hogyan képes másokkal
együttműködni, velük a feladatokat, illetve
a felelősséget úgy megosztani, hogy
közben az elérendő cél és az eredmény ne
kerüljön veszélybe, továbbá hajlandó-e
magától segítséget felajánlani, ötleteket és
információkat átadni másoknak)
soha vagy szinte soha nem
merül fel csapatmunkájával
és együttműködésével
kapcsolatos probléma,
hiányosság
általában nem merül fel
csapatmunkájával,
együttműködésével
kapcsolatban probléma,
hiányosság
többször előfordul, hogy
csapatmunkájában és
együttműködésében
problémák, hiányosságok
mutatkoznak
általános, hogy
csapatmunkájával,
együttműködésével
problémák, hiányosságok
vannak
mindig vagy szinte mindig
felmerül, hogy
csapatmunkája és
együttműködési készsége
nem éri el a kívánt szintet
az értékelő vezető értékelése100% <- 0%
12.Problémamegoldás (annak jellemzése,
hogy az értékelt mennyire képes
a munkavégzés során felmerülő
problémákkal szembenézni, keresni azok
okait és megoldási lehetőségeit, továbbá
a megoldás lehetséges következményeit is)
soha vagy szinte soha nem
merül fel
problémamegoldásával
kapcsolatos nehézség,
hiányosság
általában nem merül fel
problémamegoldásával
kapcsolatban nehézség,
hiányosság
többször előfordul, hogy
problémamegoldásában
nehézségek, hiányosságok
mutatkoznak
általános, hogy
problémamegoldásával
kapcsolatban nehézségek,
hiányosságok vannak
mindig vagy szinte mindig
felmerül, hogy
problémamegoldási
készsége nem éri el a kívánt
szintet
az értékelő vezető értékelése100% <- 0%
II.A VEZETÉS KÜLÖN ÉRTÉKELÉSI SZEMPONTJAI (csak a vezető beosztásban dolgozónál kell kitölteni)
13.Vezetési technikák hatékony alkalmazása
(annak jellemzése, hogy az értékelt vezető
képes-e mások munkájának
a megtervezésére, időrendbe állítására,
a feladatok hatékony elosztására,
a megfelelő döntések meghozatalára,
megfelelő követelménytámasztásra,
a munkaerő optimális kihasználására,
megfelelő kontroll alkalmazására)
képes a vezetése alá tartozó
szervezeti egységet
hatékonyan és sikeresen
működtetni, vezetői és
emberi magatartásával
példát mutat
a sikeres munkavégzés
érdekében a vezetési
technikákat átlagot
meghaladó szinten
alkalmazza
a sikeres munkavégzés
érdekében a vezetési
technikákat megfelelően
alkalmazza
többségében nem képes az
irányítása alatt álló kollégák
munkájának
megszervezésére,
munkatársait nem vonja be
a problémák megoldásába,
nem törekszik az emberi
erőforrások optimális
kihasználására
nem képes az irányítása alatt
álló kollégák munkájának
összehangolására, utasításai
gyakran nem egyértelműek,
a rendelkezésre álló emberi
erőforrásokkal rosszul
gazdálkodik, nem osztja el
megfelelően a feladatokat
az értékelő vezető értékelése100% <- 0%
III.ALÜGYÉSZ, ÜGYÉSZSÉGI FOGALMAZÓ ÉS ÜGYÉSZSÉGI MEGBÍZOTT KÜLÖN ÉRTÉKELÉSI SZEMPONTJAI (csak alügyésznél, ügyészségi fogalmazónál vagy ügyészségi megbízottnál kell kitölteni)
14.Jogszabályok és irányító intézkedések
ismerete (annak jellemzése, hogy az
értékelt a munkája során mennyiben képes
alkalmazni a jogszabályokat, irányító
intézkedéseket, figyelemmel kíséri-e
a szabályozási környezet változásait)
a munkájához szükséges
elméleti és gyakorlati
ismereteket kiválóan
elsajátította, szinte kivétel
nélkül képes azokat
a gyakorlatban alkalmazni,
a változó jogszabályi
környezetet folyamatosan
figyelemmel kíséri
mind a munkájához
szükséges elméleti és
gyakorlati ismeretek
elsajátítása, mind pedig azok
gyakorlatban történő
alkalmazása során az átlagot
meghaladó szinten teljesít,
a változó jogszabályi
környezetet folyamatosan
figyelemmel kíséri
a munkájához szükséges
elméleti és gyakorlati
ismereteket többségében
elsajátította, a változó
jogszabályi környezetet nem
mindig kíséri figyelemmel
általános, hogy nem
rendelkezik a munkája
ellátásához szükséges
elméleti és/vagy gyakorlati
ismeretekkel, a változó
jogszabályi környezetet
többségében nem kíséri
figyelemmel
nem rendelkezik a munkája
ellátásához szükséges
elméleti és gyakorlati
ismeretekkel,
a jogszabályváltozásokat
egyáltalán nem követi
az értékelő vezető értékelése100% <- 0%
15.Határozottság, döntésképesség (annak
jellemzése, hogy az értékelt képes-e
határozott szakmai álláspontot kialakítani)
mindig vagy szinte mindig
kellő határozottsággal
alakítja ki szakmai
álláspontját
általában kellő
határozottsággal alakítja ki
szakmai álláspontját
többször előfordul, hogy
nem kellő határozottsággal
alakítja ki szakmai
álláspontját
általános, hogy határozatlan
és bizonytalan szakmai
álláspontjának
kialakításában
mindig határozatlan és
bizonytalan szakmai
álláspontjának
kialakításában
az értékelő vezető értékelése100% <- 0%
ÉRTÉKELÉS ÖSSZESEN:
a kompetenciaalapú munkamagatartás
értékelésének eredménye
"kimagasló"
teljesítményszint
100-90%
"kiválóan megfelelt"
teljesítményszint
89-80%
"megfelelt" teljesítményszint
79-50%
"átlag alatti"
teljesítményszint
49-40%
"elfogadhatatlan"
teljesítményszint
39-0%
100% <-0%
100
-
99
98
-
97
96
-
95
94
-
93
92
-
90
89
-
88
87
-
86
85
-
84
83
-
82
81
-
80
79
-
75
74
-
69
68
-
63
62
-
57
56
-
50
49
-
48
47
-
46
45
-
44
43
-
42
41
-
40
39
-
33
32
-
25
24
-
17
16
-
9
8
-
0
Szöveges értékelés:
Kelt: .............................., ............... év .................. hó ...... nap……………………………………….
értékelő vezető aláírása
Az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazott a teljesítményértékelésre - az értékelő lap átvételétől számított 3 munkanapon belül - pótlapon észrevételt tehet. Az észrevétel alapján
megváltoztatott teljesítményértékelés esetén kizárólag az észrevételtől eltérően módosított résszel szemben tehető további észrevétel. Az értékeléssel érintett ügyészségi alkalmazott
a teljesítményértékelés hibás vagy valótlan ténymegállapításának, illetve a személyiségi jogát sértő megállapításának a megsemmisítése iránt - ha azt az értékelő vezető az ismertetéstől
számított 15 napon belül nem változtatja meg, az ezt követő 30 napon belül - bírósághoz fordulhat.

Lábjegyzetek:

[1] Módosította a 6/2022. (VI. 17.) LÜ utasítás 70. §-a. Hatályos 2022.07.08.

[2] Megállapította a 9/2022. (X. 13.) LÜ utasítás 1. §-a. Hatályos 2022.11.01.

[3] Beiktatta a 9/2022. (X. 13.) LÜ utasítás 2. §-a. Hatályos 2022.11.01.

[4] Megállapította a 9/2022. (X. 13.) LÜ utasítás 3. §-a. Hatályos 2022.11.01.

Tartalomjegyzék