BH 1985.1.1 A társadalmi vagyon sérelmére elkövetett bűncselekménnyel együtt a személyi tulajdont sértő lopást bűnhalmazatban kell megállapítani [Btk. 12. § (1) bek., 316. § (4) bek. b/1. pont].
A megyei bíróság a vádlottat különböző vagyon elleni bűntettek miatt halmazati büntetésül 8 évi - börtönben végrehajtandó - szabadságvesztésre, valamint a közügyektől 7 évi eltiltásra ítélte, és elrendelte a kényszergyógyítását. Emellett az első fokú bíróság huszonegy jogi személy sértett részére összesen 471 147 forint összegű kártérítés és az azután járó eljárási illeték megfizetésére kötelezte.
Az alkoholista életmódot folytató vádlott mintegy másfél éven át különböző vállalatok, intézmények, szövetkezetek és néhány magánszemély sérelmére rendszeres haszonszerzés céljából, áltálában az éjszakai órákban, dolog elleni erőszakkal vagyon elleni bűncselekményeket követett el, és összesen 1 015 289 forint kárt okozott, amelyből lefoglalás útján 460 650 forint térült meg.
A vádlott talált egy személyi igazolványt, és abba a saját fényképét ragasztotta be, majd az igazolványt magánál tartotta azzal a szándékkal, hogy tettenérés vagy igazoltatás esetén azt felhasználja. Amikor a vádlott a korábban lopott vásárlási utalványokat kísérelte meg beváltani, az igazoltatása alkalmával a hamisított személyi igazolványt felhasználta.
A Legfelsőbb Bíróság az egyébként megalapozott tényállást úgy helyesbítette, hogy a Z-i irodaházból eltulajdonított zsebrádió az ott dolgozó Sz. Z-né személyi tulajdona volt;
a vendéglátóipari vállalat irodahelyiségéből eltulajdonított táskarádió és az egyik számológép pedig T. P-né, míg a másik számológép R. Gy. tulajdona volt.
A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!
Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!