Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

BH 2003.11.459 Annak eldöntésénél, hogy a lajstromozni kért megjelölés és az oltalom alatt álló védjegy az összetéveszthetőségig hasonló-e, általában annak van jelentősége, hogy melyek a védjegy illetve megjelölés domináns elemei és azok hasonlítanak-e egymáshoz. A domináns elemek hasonlósága esetén azt kell vizsgálni, hogy az egyéb elemek nem biztosítanak-e kellő megkülönböztetést az átlagos fogyasztó számára [1997. évi XI. tv. 4. § (1) bek. b) pont].

A kérelmező az 1998. szeptember 14-i bejelentésében a "WWW" ábrás megjelölés védjegykénti lajstromozását kérte a 25. áruosztályba sorolt különböző ruházati termékekre.

A Magyar Szabadalmi Hivatal (MSZH) az 1997. évi XI. tv. (Vt.) 4. §-a (1) bekezdésének b) pontja alapján a védjegybejelentést elutasította, mert álláspontja szerint a bejelentés az összetéveszthetőségig hasonlít a G. E. S. A. jogosult, 1995. szeptember 27-i elsőbbségű "WWW what we wear" védjegyéhez, amely ugyancsak a 25. áruosztályba sorolt termékekre biztosít oltalmat.

Az elsőfokú bíróság a kérelmezőnek a határozat megváltoztatása iránti kérelmét végzésével elutasította.

Álláspontja szerint a kért megjelölés a Vt. 4. §-a (1) bekezdésének b) pontja értelmében nem részesíthető oltalomban. A lajstromozni kért megjelölés és a védjegy nagymértékben hasonlít egymásra, mindkét megjelölésben a három "W" betű az uralkodó, domináns elem. Az oltalom alatt álló megjelölésben hangsúlyozottan szerepel a három "W" betű, amikor két nyomtatott betű zár közre egy írott alakú "W" betűt. A betűelemek alatt elhelyezett "what we wear" felirat jelentéktelen, csak alaposabb elemzés esetén érzékelhető. A bejegyezni kért megjelölésben szabályosan, hosszanti irányban futó és egymással hegyes szöget bezáró alakzatból három egymásba fonódó "W" betű ismerhető fel, ezért az átlagos fogyasztó számára az említett szimbolika a többszörözött "W" betűt jeleníti meg. Az áruk közös rendeltetése és értékesítési jellemzői alapján a vásárló okkal következtethet arra, hogy ugyanazon cég termékeiről van szó. Álláspontja szerint megállapítható, hogy azonos illetve hasonló áruk tekintetében az összetéveszthetőségig hasonlít a lajstromozni kért bejelentés a korábbi védjegyhez, ezért a megjelölés védjegyoltalomban nem részesíthető.

Az elsőfokú bíróság végzésének - a Magyar Szabadalmi Hivatal határozatára kiterjedő - megváltoztatása, és a bejelentés lajstromozásának elrendelése érdekében a kérelmező nyújtott be fellebbezést. Álláspontja szerint tévesen jutott az elsőfokú bíróság arra a következtetésre, hogy a két megjelölés összetéveszthető. Az a megfogalmazás, mely szerint a bejelentésben meghatározott megjelölésből három "W" betű vehető ki, azt jelzi, hogy alaposabb vizsgálat, hosszabb vizsgálódás alapján jutott az elsőfokú bíróság arra a következtetésre, hogy a megjelölés három "w" betűt tartalmaz.

Álláspontja szerint a védjegyben a három "W" betű alatt feltüntetett "what we wear" szövegrész megfelelő elhatárolást jelent, mert azok a vásárolók, akik olvasni tudnak, ezt a szövegrészt is látják, és felismerik. Téves az elsőfokú bíróságnak az az indokolásában kifejtett álláspontja, hogy a vásárolók figyelme futólagos, ezért tévesen következtetett arra, hogy a vásárló az alaposabb elemzést mellőzi. Alaposabb elemzés esetén pedig a két megjelölés összetéveszthetősége kizárt.

A fellebbezés nem alapos.

A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!

Jogkódex ikon

Jogkódex

Az igényeinek megfelelő Jogkódex előfizetés kiválasztása

A legfrissebb szakcikkek eléréséhez a Szakcikk Adatbázis Plusz előfizetés szükséges

Meglévő Jogkódex előfizetés bővítése szükséges.

Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!