Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

4210/1947. (IV. 12.) ME rendelet

a "MASZOVOL" Magyar Szovjet Nyersolaj Rt adó- és illetékkedvezménye tárgyában

A Minisztérium az 1946: XVI. tc. 1. §-ában foglalt és az 1947: VIII. törvénycikkel meghosszabbitott felhatalmazás alapján a következőket rendeli:

1. § A Magyar Köztársaság Kormánya és a Szocialista Szovjet Köztársaságok Szövetségének Kormánya között az 1946. évi április hó 8. napján létrejött egyezmény alapján létesített "MASZOVOL" Magyar Szovjet Nyersolaj Rt., valamint leányvállalatai az egyezmény hatályba lépése napjától, 1946. évi április hó 8-tól számított 15 évig terjedő időre az alábbi adó-és illetékkedvezményben részesülnek:

1. Teljes mentesség a társulati adó, a vagyonadó (társulati vagyonadó) és vagyontöbbletadó alól, illetőleg együttes kereseti és jövedelemadó kötelezettség esetében az együttes kereseti és jövedelemadó alól - az útalapot, illetőleg Budapesten a Fővárosi Közmunkák Tanácsát megillető részesedést kivéve.

2. Teljes mentesség az államot és a községet illető ingatlanvagyonátruházási illeték alól oly ingatlanok megszerzése esetében, amelyek az üzem céljaira szolgálnak, továbbá a haszonbérleti és bérleti szerződés illetéke alól, amennyiben a fentemlített ingatlanok csak haszonbérbe, illetőleg bérbe vétetnek. Ezek a mentességek kiterjednek a fentemlített illetékekre, oly gépek és felszerelések megszerzése, illetőleg haszonbérbe vétele, vagy bérbevétele esetére, amelyek az ingatlanokkal együtt ruháztattak át, illetőleg vétettek haszonbérbe, vagy bérbe. Ezeknek a mentesítő határozmányoknak alkalmazásában az üzem céljára szolgálóknak kell tekinteni az irodai és raktárépületeket, továbbá egyéb olyan ingatlanokat is, amelyek a vállalatok személyzeti tagjai részére lakásokul vagy társadalmi, művelődési, vagy jóléti berendezések céljára szolgálnak, amennyiben mindezek az ingatlanok, terjedelmüket tekintve az üzemekkel megfelelő arányban állanak.

3. Teljes mentesség a munkások lakásai után kivetett illetékegyenérték alól, amennyiben ezek a lakások az üzemmel összefüggésben állanak.

4. Teljes mentesség:

a) A részvénytársaságok, illetőleg korlátolt felelősségű társaságok megalakításakor és a részvénytőke, illetőleg a törzstőke felemelése alkalmával fizetendő összes illetékek alól,

b) az 1920: XXIV tc. 14. §-ának 5. pontjában megállapított részvénykibocsátási illeték alól,

c) azok alól az állami és községi ingatlan-vagyonátruházási illetékek alól, amelyek az üzem céljára szolgáló ingatlanoknak a részvénytársaságban, illetőleg a korlátolt felelősségű társaságba való behozatala után járnának; ez a mentesség olyan gépeknek és felszereléseknek behozatala esetében, amelyek az ingatlanokkal együtt ruháztatnak át, szintén kiterjed a fentemlített illetékekre. Ezeknek a mentesítő határozmányoknak alkalmazásában az üzem céljára szolgálóknak kell tekinteni az irodai és raktárépületeket, továbbá egyéb olyan ingatlanokat is, amelyek a vállalatok személyzeti tagjai részére lakásul vagy társadalmi, művelődési vagy jóléti berendezések céljára szolgáinak, amennyiben mindezek az ingatlanok, terjedelmüket tekintve, az üzemekkel megfelelő arányban állanak,

d) az üzemi célokra kötelezvények utján kibocsátott kölcsönökre vonatkozó adóslevelek kiadása és a kölcsönök telekkönyvi bejegyzése után járó illetékek alól.

5. Ha a magyar adózási rendszer az előző pontokban biztosított adókedvezmény tartama alatt oly módon változnék meg, hogy a fentemlített adók, illetékek vagy pótadók helyett, amelyekre a mentesség biztosíttatott, új adók, illetékek vagy pótadók vezettetnek be, vagy pedig olyan üzemek, mint amilyeneket a részvénytársaság vagy annak leányvállalatai tartanak fenn, az általánostól eltérő különleges adóval, illetékkel vagy pótadóval, avagy az általános tételnél magasabb tétellel terheltetnének meg, a mentesség az említett új, illetőleg magasabb tételű adóra, illetékre vagy pótadóra is kiterjed.

6. Amennyiben pedig a mentesség bármi oknál fogva az 5. pontban említett új, illetőleg magasabb adóra, illetékre vagy pótadóra ki nem terjedne, az ilyen uj magasabb adó, illeték vagy pótadó címén fizetett összegeket az iparügyi miniszter a részvénytársaság és leányvállalatai részére megtéríti.

2. § A jelen rendelet hatályba lépésével az 1200/1947. ME rendelet (Magyar Közlöny 24. szám) rendelkezései hatályukat vesztik.

3. § A jelen rendelet kihirdetése napján lép hatályba, rendelkezését visszahatólag az 1946. évi április hó 8. napjától kell alkalmazni.

4. § A jelen rendeletet a pénzügyminiszter és az iparügyi miniszter hajtja végre.

Budapest, 1947. évi április hó 10-én.

Nagy Ferenc s. k.,

miniszterelnök