Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

126/1951. (XI. 2.) EüM rendelet

a külföldi orvosi oklevelek honosításának újabb szabályozása tárgyában

1. § (1) Az az orvos, aki oklevelét külföldi egyetemen szerezte, Magyarország területén csak abban az esetben folytathat orvosi gyakorlatot, ha oklevelét valamely hazai orvostudományi egyetem honosította.

(2) Az egészségügyi miniszter honosítás nélkül is engedélyezheti külföldi egyetemen szerzett orvosi oklevél alapján Magyarország területén az orvosi gyakorlat ideiglenes folytatását

2. § A honosítás iránti kérelmet bármelyik hazai orvostudományi egyetem dékánjánál be lehet nyújtani. A kérelemhez csatolni kell a folyamodó

a) születési anyakönyvi kivonatát;

b) állampolgárságának igazolására alkalmas okiratot vagy okiratokat;

c) tanulmányait igazoló okmányokat (érettségi bizonyítványt, egyetemi leckekönyvet a megfelelő gyakorlatok és vizsgák igazolásával);

d) eredeti külföldi oklevelét.

3. § A honosítás iránt előterjesztett kérelmet orvostudományi egyetem énként erre a célra szervezett bizottság bírálja el. A bizottság elnöke az orvostudományi egyetem dékánja, két tagja pedig a kari tanács által kijelölt két egyetemi tanár. A bizottság tagjainak kijelöléséhez az egészségügyi miniszter hozzájárulása szükséges.

4. § (1) Ha a bizottság a hazai orvostudományi egyetemek és a külföldi egyetem tanulmányi rendjének összehasonlításával azt állapítja meg, hogy a folyamodó oklevelét a hazai orvostudományi egyetemeken bevezetett új tanulmányi rendnek megfelelően szerezte meg, a folyamodót gyógyszertan, közegészségtan és törvényszéki orvostan tárgyakból szigorlat letételére kötelezi. Az egészségügyi miniszter a bizottság javaslatára kivételes esetben a szigorlatok letétele alól felmentést adhat.

(2) Ha a bizottság azt állapítja meg, hogy a folyamodó oklevelét nem a hazai orvostudományi egyetemeken bevezetett új tanulmányi rendnek megfelelően szerezte meg, a folyamodót az (1) bekezdésben megjelölt tárgyakból leteendő szigorlatokon felül - a hazai és a külföldi orvostudományi egyetem tanulmányi rendje közötti különbséghez képest - egyes tantárgyak lehallgatására, gyakorlatok elvégzésére és vizsgák letételére kötelezheti.

(3) Az (1) és (2) bekezdésben előírt szigorlatok és vizsgák letétele után a bizottság a folyamodó oklevelét honosítottnak minősíti és erre vonatkozó határozatát - az összes iratokkal együtt - jóváhagyás végett az egészségügyi miniszterhez felterjeszti. A miniszteri jóváhagyás után a honosítás igazolásául a bizottság a folyamodó eredeti oklevelének hátlapjára a következő záradékot vezeti rá: orvostudományi egyetemnek az egészségügyi miniszter:

126/1951. (XI. 2.) EüM rendelete alapján alakított bizottsága ezt a külföldi oklevelet honosítja és a.................................................... orvostudományi egyetem által kiadott orvosi oklevéllel teljesen egyenértékűnek minősíti." A záradékot a bizottság tagjai aláírják és azt az egyetem pecsétjével is el kell látni

5. § (1) Valamely hazai orvostudományi egyetemi tanszékre való meghívás és kinevezés a külföldi oklevél érvényességének elismerésével egyértelmű.

(2) Kivételesen az (1) bekezdésben megjelölt esetben az egészségügyi miniszter engedélyezheti az orvosi oklevélnek honosítási záradékkal való ellátását,

6. § A jelen rendelet hatálybalépésével egyidejűleg a 60.982/1910. VKM rendelet (Rendeletek Tára 1911. évfolyam, 407. oldal) és az 1.410/1945. (VII. 8.) VKM rendelet hatályát veszti.

Simon Lajos s. k.,

az egészségügyi miniszter első helyettese