Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

128/1951. (VI. 17.) MT rendelet

a levelező oktatásnak az egyetemeken és főiskolákon való bevezetése tárgyában

(Közigazgatási rendszám: 1.400., 1.500.)

1. § (1) Az egyetemeken és főiskolákon az 1951/52. tanévtől kezdődően gondoskodni kell a levelező oktatás fokozatos bevezetéséről.

(2) A közoktatásügyi miniszter, illetve az egyetem vagy főiskola felett felügyeletet gyakorló más miniszter (a továbbiakban: illetékes miniszter) rendelettel állapítja meg azt, hogy mely egyetemeken és főiskolákon illetve azok mely karain, tagozatain és szakain kell a levelező oktatást bevezetni.

2. § Levelező oktatás bevezetésének az a célja, hogy szocialista építésünk számára a műszaki, gazdasági államigazgatási és kulturális munka területén működő dolgozókból a gyakorlati munkától való elvonásuk nélkül felsőfokú képzettséggel rendelkező kádereket képezzen. A levelező tanfolyamokon elsősorban vezető munkáskáderek képzését kell biztosítani.

3. § (1) A levelező hallgatók a tananyagot az egyetemek és főiskolák tankönyveiből és jegyzeteiből egyéni tanulás útján sajátítják el.

(2) A levelező tanfolyamok tanulmányi rendjét az illetékes miniszter állapítja meg.

(3) A levelező hallgatók a megfelelő egyetemi és főiskolai tanulmányokra megszabott vizsgákat és szigorlatokat kötelesek letenni. Az a hallgató, aki a levelező tanfolyamot sikeresen elvégezte, oklevelet kap, amely a rendes hallgatók részére kiadott oklevéllel azonos képesítő értékű.

4. § A levelező oktatás megszervezése és irányítása céljából az érdekelt egyetemeken, karokon és főiskolákon levelező oktatási osztályt kell létesíteni. Az osztályok vezetőit az illetékes miniszter nevezi ki. A levelező oktatási osztály vezetője közvetlenül az egyetem, kar vagy főiskola vezetőjének irányítása alatt áll.

5. § (1) A levelező tanfolyamok hallgatóinak létszámát az illetékes miniszter állapítja meg.

(2) A levelező tanfolyamokra való felvétel nincs iskolai végzettséghez kötve, a hallgatót azonban általában csak arra a karra (szakra) lehet felvenni, amely munkaköre természetének megfelel. A felvétel tárgyában az illetékes miniszter dönt.

(3) A levelező tanfolyamra való felvétel előtt a jelentkező köteles felvételi vizsgát tenni. Szükség esetében az illetékes miniszter a megfelelő előképzettséggel nem rendelkező jelentkező részére előkészítő tanfolyamot szervezhet.

6. § (1) A levelező tanfolyamokon résztvevő hallgatók számára biztosítani kell az egyéni tanuláshoz szükséges szabad időt. Ebből a célból a munkáltató a rendes munkaidőből heti 8 óra fizetett munkaidőt köteles engedélyezni. A napi munkaidőn túl munkára a levelező tanfolyamokon résztvevőt csak kivételes esetben lehet igénybevenni.

(2) A levelező hallgatók részére a vizsgák előtt évenként két heti fizetett rendkívüli szabadságot kell engedélyezni; ezt a szabadságot a rendes évi szabadságba beszámítani nem szabad. A szabadság tartamára a hallgatók részére fizetésüket (keresetüket) folyósítani kell.

(3) A levelező tanfolyammal kapcsolatban szervezett kötelező konferenciákon és a vizsgákon résztvevő hallgatók abban az esetben, ha nem az egyetem vagy főiskola székhelyén laknak, a tanintézet terhére útiköltség megtérítésben részesíthetők.

7. § A jelen rendelet végrehajtásáról a közoktatásügyi miniszter, illetve az egyetem vagy főiskola felett felügyeletet gyakorló más miniszter az érdekelt szakminiszterekkel egyetértésben gondoskodik.

Dobi István s. k.,

a minisztertanács elnöke

Tartalomjegyzék