Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

29/1951. (I. 28.) MT rendelet

a sokszorosítógépek bejelentéséről, használatának engedélyhez kötéséről és forgalmának szabályozásáról

(Közigazgatási rendszám: 5.510.)

1. § (1) Minden hatóság, hivatal, közület, közületi intézmény, közérdekű szerv vagy szervezet (a továbbiakban: közület) s minden természetes és jogi személy, ha sokszorosítógép van birtokában (bírlalatában), azt az 1951. évi február hó 15. napjáig a területileg illetékes megyei rendőrkapitányságon, Budapesten a budapesti rendőrkapitányságon bejelenteni köteles.

(2) Az (1) bekezdés alkalmazása szempontjából sokszorosítógép minden olyan műszaki berendezés vagy készülék, amely - akár kézi, akár gépi erővel működve - alkalmas kézzel vagy írógéppel írott, rajzolt, fényképezett szövegnek vagy ábrázolatnak vegyi anyagok alkalmazásával való többszörözésére.

2. § (1) Ha a sokszorosítógép birtokosa (bírlalója) magánvállalat, magánszervezet vagy magánszemély és az a sokszorosítógépét használni kívánja, köteles a bejelentéssel egyidejűleg a sokszorositogép használatára az illetékes megyei rendőrkapitányságtól, Budapesten a budapesti rendőrkapitányságtól engedélyt kérni; ha pedig a sokszorosítógépet használni nem kívánja és használati engedélyt nem kér, a gépet az 1951. évi február hó 15. napjáig köteles értékesítés végett az Irodagép Értékesítő Vállalatnak átadni.

(2) Ha a magánvállalat, magánszervezet vagy magánszemély a használati engedélyre irányuló kérelmet az (1) bekezdésben megszabott határidőn belül előterjesztette, jogosult sokszorosítógépét kérelmének elbírálásáig külön engedély nélkül is üzemben tartani.

3. § (1) Ha magánvállalat, magánszervezet vagy magánszemély sokszorosítógépet kíván vásárolni, ehhez az illetékes megyei rendőrkapitányságtól, Budapesten a budapesti rendőrkapitányságtól sokszorosítógép-vásárlási, a vétel megtörténte után pedig szokszorosítógép-használati engedélyt tartozik szerezni.

(2) Közületnek sokszorosítógép vételéhez vásárlási engedélyre nincs szükségé, a megvett sokszorosítógépet azonban a vételtől számított nyolc napon belül az illetékes megyei rendőrkapitányságon, Budapesten a budapesti rendőrkapitányságon bejelenteni köteles. A bejelentésről a közület részére igazolványt kell kiállítani.

4. § (1) Sokszorosítógép forgalomba hozatalára kizártság az Irodagép Értékesítő Vállalat jogosult.

(2) Aki a birtokában (bírlalatában) lévő sokszorosítógépet használni nem kívánja, vagy azt elidegeníteni szándékozik, köteles azt a használati engedéllyel, illetőleg a sokszorosítgép bejelentését tanusító igazolvánnyal együtt az Irodagép Értékesítő Vállalatnak értékesítés végett átadni.

(3) Az (1) és (2) bekezdés esetén kívül sokszorosítógépet átruházni nem lehet,

5. § Sokszorosítógép javítására kizárólag az Irodagép Ipari Vállalat jogosult.

6. § (1) A sokszorosítógépek használatához szükséges segédanyagok (stencil, festék, stb.) forgalombahozatalára kizárólag a Papír- és Irószerkiskereskedelmi Állami Vállalat (Ápisz), valamint az Irodagép Értékesítő Vállalat jogosult.

(2) E vállalatok a kiadott segédanyagok mennyiségét kötelesek a sokszorosítógép használati engedélyének mellékleteként, illetőleg a sokszorosítógép bejelentését tanusító igazolvány mellékleteként kiállított anyagvásárlási könyvecskébe bevezetni és a bejegyzést aláírással s bélyegzővel ellátni.

7. § (1) Bűntettet követ el és egy évig terjedhető börtönnel büntetendő,

a) aki az 1. § (1) bekezdésében illetőleg a 3. § (2) bekezdésében megszabott bejelentési kötelezettségének nem tesz eleget;

b) aki sokszorosítógépet nem az Irodagép Értékesítő Vállalattól vásárol, illetőleg aki sokszorosítógépét nem e vállalat útján értékesíti (4. §);

c) aki sokszorosítógépet nem az Irodagép Ipari Vállalattal javíttat (5. §);

d) aki sokszorosítógépet a 2. § (1), illetőleg a 3. § (1) bekezdése ellenére használati engedély nélkül használ;

e) aki sokszorosítógépét másnak használatra átengedi;

f) aki sokszorosítógép használatához szükséges segédanyagot nem a Papír és Irószerkiskereskedelmi Állami Vállalattól (Ápisz), vagy az Irodagép Értékesítő Vállalattól szerez meg, illetőleg nem e vállalatok útján értékesít.

(2) Azt a sokszorosítógépet, valamint segédanyagot, amelyre nézve az (1) bekezdésben meghatározott bűntettet elkövették., el kell kobozni és értékesítés végett az Irodagép Értékesítő Vállalatnak, illetőleg a Papír és Irószerkiskereskedelmi Állami Vállalatnak (Ápisz) kell átadni.

8. § A jelen rendelet végrehajtásáról a belügyminiszter, a kohó- és gépipari, valamint a belkereskedelmi miniszter gondoskodik.

Dobi István s. k.,

a minisztertanács elnöke

Tartalomjegyzék