Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

1/1956. (V. 16.) NpM rendelet

a zeneoktatói működési engedélyekről

Az 5/1955. (IX. 10.) NpM rendelet 3. §-ában az ideiglenes működési engedéllyel rendelkező zeneoktatók (a továbbiakban: zeneoktatók) részére előirt - a végleges működési engedély megszerzéséhez szükséges - vizsga feltételeit az alábbiak szerint szabályozom.

1. §

(1) Azok a zeneoktatók, akik oktatói tevékenységüket olyan városban folytatják, amelyben állami zeneiskola működik, abban az esetben szerezhetnek végleges működési engedélyt, ha 1956. december 31. napjáig valamely zeneművészeti szakiskolában a tanítani kívánt hangszerből (énekből vagy szolfézs-zeneelméletből) a szakiskolai végzettségnek megfelelő színvonalon vizsgát tesznek.

(2) Azok a zeneoktatók, akik oktatói tevékenységüket olyan helységben folytatják, ahol állami zeneiskola nem működik, abban az esetben szerezhetnek végleges működési engedélyt, ha 1956. december 31. napjáig a jelen rendelet mellékletében felsorolt valamely zeneiskolában a tanítani kívánt hangszerből (énekből vagy szolfézs-zeneelméletből) zeneiskolai végzettségnek megfelelő színvonalon vizsgát tesznek. 1958. szeptember hó 1. napjáig azonban ezeknek az oktatóknak is szakiskolai színvonalon kell vizsgát tenniük.

2. §

(1) Abban az esetben, ha az előző § (1) bekezdésének hatálya alá tartozó zeneoktató a jelen rendelet mellékletében felsorolt valamely zeneiskolában - a zeneiskolai végzettségnek megfelelő színvonalon - tesz vizsgát, ideiglenes működési engedélyének hatályát a népművelési miniszter két évre meghosszabbítja. Ének és fúvós tanszakon az ideiglenes működési engedély meghosszabbításához a zeneiskola továbbképző tagozatának megfelelő színvonalú vizsga letétele szükséges.

(2) Az ideiglenes működési engedély hatálya meghosszabbítható abban az esetben is, ha az l. § hatálya alá tartozó zeneoktató zenei képzettsége a vizsgabizottság megállapítása szerint a szakiskolai, illetőleg zeneiskolai végzettségnek megfelelő színvonalat nem éri el, egyébként azonban az oktató alkalmas arra, hogy - megfelelő továbbképzése esetén - zeneoktatói működést folytasson.

(3) Az ideiglenes működési engedély hatályának meghosszabbítása esetén az új határidő eltelte után a zeneoktató ilyen irányú tevékenységét csak abban az esetben folytathatja, ha az 1. §-ban meghatározott módon vizsgát tesz és ennek alapján végleges működési engedélyt szerez.

3. §

(1) Azok a zeneoktatók, akik 50. életévüket 1955. szeptember hó 1. napjáig betöltötték és tíz évi zeneoktatói munkásságot igazolnak, vizsga letétele nélkül végleges működési engedélyt kaphatnak. Az erre vonatkozó igazolásokat a Népművelési Minisztérium művészetoktatási főosztályához kell benyújtani.

(2) Abban az esetben, ha a zeneoktató 50 életévét 1955. szeptember hó 1. napjáig betöltötte, de sem tíz évi zeneoktatói munkásságot, sem az 5/1955. (IX. 10.) NpM rendelet 2. §-ában meghatározott képesítést igazolni nem tud, a jelen rendeletben meghatározott módon szerezhet végleges működési engedélyt.

4. §

(1) A jelen rendeletben előírt vizsgákra 1956. május hó 31. napjáig, írásban, a mellékletben felsorolt zeneiskolák közül abban a zeneiskolában kell jelentkezni, amely a vizsgázó lakhelyével azonos megyében van; a budapesti zeneoktatóknak a Fővárosi Zeneiskola Szervezet központi igazgatóságán kell jelentkezniük. Szakiskolában vizsgázók a lakhelyükhöz legközelebb eső zeneművészeti szakiskolában - ugyancsak 1956. május hó 31. napjáig - jelentkeznek vizsgára. A jelentkezésre vonatkozó kérvényben meg kell jelölni a jelentkező személyi adatait (lakcímét, születési helyét és idejét, anyja nevét), továbbá azt, hogy hol tanít és milyen hangszerből (énekből vagy szolfézs-zeneelméletből) kíván vizsgázni.

(2) A vizsga díja ötven forint. A vizsgadijat az összeg rendeltetésének megjelölésével a megyei tanács - Budapesten a fővárosi tanács - végrehajtó bizottságának letéti számlájára kell 1956 június hó 15. napjáig befizetni.

(3) A vizsga időpontjára, anyagára, valamint a jelen rendeletben nem érintett feltételeire vonatkozó részletes tájékoztatást a vizsgára jelentkezés helyén kapják meg a zeneoktatók.

5. §

Jelen rendelet kihirdetése napján lép hatályba. Az 5/1955. (IX. 10.) NpM rendelet 3. § (1) bekezdésében foglaltak alapján kiadott ideiglenes működési engedélyek 1956. december 31. napjáig érvényesek.

Kállai Gyula s. k.,

népművelési miniszter-helyettes

Melléklet az 1/1956. (V. 16.) NpM rendelethez

I. Az 1. § (1) bekezdésében a végleges működési engedély megszerzéséhez előírt vizsgát a következő zeneművészeti szakiskolákban lehet letenni.

"Bartók Béla" Zeneművészeti Szakiskola, - Budapest

Zeneművészeti Szakiskola, - Debrecen

Zeneművészeti Szakiskola, - Győr

Zeneművészeti Szakiskola, - Miskolc

Zeneművészeti Szakiskola, - Pécs

Zeneművészeti Szakiskola, - Szeged.

II. Az 1. § (2) bekezdésében a végleges működési engedély megszerzéséhez előírt, illetőleg az ideiglenes működési engedély meghosszabbításához szükséges vizsgát a következő állami zeneiskolákban lehet letenni:

Fővárosi Zeneiskola Szervezet, - Budapest.

VIII., Makarenko u. 16.

Állami Zeneiskola, - Békéscsaba

Állami Zeneiskola, - Eger

Állami Zeneiskola, - Cegléd

Állami Zeneiskola, - Kecskemét

Állami Zeneiskola, - Kaposvár

Állami Zeneiskola, - Nagykanizsa

Állami Zeneiskola, - Nyíregyháza

Állami Zeneiskola, - Salgótarján

Állami Zeneiskola, - Szekszárd

Állami Zeneiskola, - Székesfehérvár

Állami Zeneiskola, - Szolnok

Állami Zeneiskola, - Szombathely

Állami Zeneiskola, - Tatabánya

Állami Zeneiskola, - Veszprém

Állami Zeneiskola, - Debrecen

Állami Zeneiskola, - Győr

Állami I. ker. Zeneiskola. - Miskolc

Állami Zeneiskola, - Pécs

Állami Zeneiskola, - Szeged.

Tartalomjegyzék