Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

2/1956. (VI. 1.) NpM rendelet

a társastánctanítás egyes kérdéseinek szabályozásáról szóló 1.011-3-33/1951. (X. 25.) NpM rendelet módosításáról és kiegészítéséről

1. §

(1) Társasági tánctanítással az foglalkozhat, aki a népművelési miniszter által kiállított alkalmassági bizonyítvánnyal rendelkezik.

(2) Az alkalmassági bizonyítvány kiadására irányuló kérelmet a Népművelési Minisztérium zene- és táncművészeti főosztályához kell benyújtani. A kérelemhez csatolni kell a lánctanítói szakképzettséget igazoló bizonyítványt.

(3) Balettoktatói tevékenységet az fejthet ki, aki a 6/1955. (XI. 15.) NpM rendelet alapján arra jogosult.

2. §

(1) A társasági tánctanítók és a balettoktatók (a továbbiakban: tánctanítók) önkéntes társulás alapján munkaközösségbe tömörülhetnek.

(2) A tánctanítói munkaközösség (a továbbiakban: munkaközösség) jogi személy.

3. §

(1) Munkaközösség létesítéséhez a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács végrehajtó bizottsága népművelési osztályának (a továbbiakban: népművelési osztály) engedélye szükséges.

(2) Azoknak a tánctanítóknak, akik munkaközösségbe kívánnak tömörülni, a munkaközösség engedélyezésére vonatkozó kérelmüket együttesen, írásban, három példányban kell előterjeszteniük a népművelési osztálynál. A kérelemben fel kell tüntetni a munkaközösség vezetőjének és tagjainak nevét, lakcímét, a vezető és a tagok alkalmassági bizonyítványának számát, valamint a munkaközösség helyét.

(3) A népművelési osztály az engedélyezés tárgyában hozott döntését a kérelem mindhárom példányára rávezeti és annak egy-egy példányát kiadja a munkaközösségnek, valamint ugyanazon tanács végrehajtó bizottsága pénzügyi osztályának; a kérelem harmadik példánya a népművelési osztálynál marad.

4. §

(1) A munkaközösségek társasági tánctanításért tanfolyamonként (12. §) és növendékenként legfeljebb 100.- Ft. tandíjat szedhetnek. A balettoktatás tandíja legfeljebb havi 60.- Ft. lehet.

(2) A munkaközösség helyiségének bére (használati díja) és az egyéb dologi kiadások (fűtés, világítás, takarítás stb.) címén csak a ténylegesen felmerült és igazolt költségeket lehet a munkaközösség bevételeiből levonni. Ez a rendelkezés vonatkozik arra az esetre is, ha az oktatást a munkaközösség vezetőjének, vagy valamely tagjának lakásán folytatják.

5. §

(1) Két vagy több munkaközösségnek ugyanaz a tánctanító csak a munkaközösség székhelye szerint illetékes népművelési osztály engedélyével lehet tagja.

(2) Állami szervnél, vállalatnál, kultúrotthonnál, továbbá társadalmi szervezetnél munkaviszonyban álló tánctanító a munkáltató szerven kívül munkaközösségi működést csak a szerv vezetőjének hozzájárulásával fejthet ki.

6. §

A munkaközösségek a Népművelési Minisztérium állal kiadott tematika (oktatható táncok jegyzéke) alapján működnek.

7. §

A tánctanítók adózására vonatkozóan a 6.330/N/49/1951. (XII. 31.) PM rendelet rendelkezései irányadók.

8. §

A munkaközösség működését a jelen rendelettel nem érintett kérdésekben a munkaközösség ügyrendje szabályozza. Az ügyrendet minden egyes munkaközösség maga állapítja meg. Az ügyrendnek tartalmaznia kell a munkafeltételeket, a fizetendő tandíjak összegét és felosztásának, illetőleg felhasználásának módját. Az ügyrendet jóváhagyás végett fel kell terjeszteni a munkaközösség engedélyezésére illetékes népművelési osztályhoz.

9. §

A népművelési miniszter az alkalmassági bizonyítványt a tánctanítótól - indokolt esetben - meghatározott időre vagy véglegesen megvonhatja.

10. §

(1) Társasági tánc- és balett-tanfolyamot (a továbbiakban: tánctanfolyam), valamint össztáncot csak állami szervek, vállalatok, kultúrotthonok, társadalmi szervezetek, továbbá munkaközösségek rendezhetnek.

(2) A tánctanfolyam és össztánc rendezésére jogosító engedélyt a népművelési osztály adja ki.

(3) A munkaközösség létesítésére vonatkozó engedély (3. §) a munkaközösséget tánctanfolyam és össztánc rendezésére is jogosítja.

11. §

Az állami szervek, vállalatok és kultúrotthonok, valamint társadalmi szervezetek tánctanítással velük munkaviszonyban álló és alkalmassági bizonyítvánnyal rendelkező tánctanítót, vagy munkaközösséget bízhatnak meg.

12. §

Egy-egy társasági tánctanfolyam időtartama 6, vagy 8 hét lehet (heti kétszer két óra és heti egy össztánc).

13. §

A tánctanfolyamok és össztáncok alkalmával szeszes ital kimérése és fogyasztása nem engedélyezhető.

14. §

(1) Az 1.011-3-38/1951. (X. 25.) NpM rendelet alapján kiadott alkalmassági bizonyítványok és tánctanfolyam, valamint össztánc rendezésére jogosító engedélyek 1956. december 31-én érvényüket vesztik.

(2) A már működő munkaközösségek a jelen rendelet megjelenése előtt kiadott engedélyek alapján 1956. december 31-ig működhetnek.

15. §

Jelen rendelet kihirdetése napján lép hatályba. Hatálybalépésével az 1.011-3-38/1951. (X. 25.) NpM rendelet 1. és 2. §-a, továbbá a 11-2-65/1952. (Np. K. 23.) NpM utasítás (megjelent a Népművelési Közlöny 1952. december 11-i 23. számában) 2. pontja hatályát veszti. helyükbe a jelen rendelet megfelelő rendelkezései lépnek.

Kállai Gyula s. k.,

népművelési miniszterhelyettes