Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

5/1958. (IX. 16.) EüM rendelet

a védőoltásokra vonatkozó jogszabályok végrehajtásáról

A védőoltásokról szóló 60/1953. (XII. 20.) MT számú és az e rendeletet kiegészítő 38/1958. (VI. 10.) Korm. számú rendeletben, valamint a gyermekbénulás elleni védőoltásokról szóló 1.027/1958. (VIII. 3.) Korm. számú határozatban foglalt felhatalmazás alapján a belügyminiszterrel és a művelődésügyi miniszterrel egyetértésben a következőket rendelem:

1. § (1) Egyes fertőző betegségek elleni védekezés céljából életkorhoz kötötten védőoltásban kell részesíteni

a) tuberkulózis ellen az újszülötteket, továbbá azokat a 3 hónapos, 3, 7, 10, 13, 17 és 20 éves személyeket, akik a tuberkulózisra vonatkozó szűrővizsgálatok szerint tuberkulin negatívak;

b) gyermekbénulás ellen a 6-17 hónapos gyermekeket;

c) diftéria, szamárköhögés, tetanusz és vérhas ellen a 6-11, 18-23 hónapos és a 6 éves gyermekeket;

d) himlő ellen a 12-17 hónapos és a 13 éves gyermekeket;

e) hastifusz, tetanusz ellen a 12 éves gyermekeket.

(2) Az (1) bekezdésben foglalt rendelkezések végrehajtása során a védőoltások körét az egészségügyi miniszter esetenként külön utasításban határozza meg.

(3) Gyermekbénulás megelőzése céljából, továbbá a védőoltásokról szóló 60/1953. (XII. 20.) MT számú rendelet 2. §-ának (1) bekezdésében felsorolt betegségek ellen egyes városok vagy járások lakosságának egyrészére sürgős szükség esetében a fővárosi, megyei jogú városi, illetőleg a megyei tanács végrehajtó bizottságának egészségügyi osztálya rendelhet el tömeges védőoltásokat.

2. § (1) Az oltásra kötelezett a helyben szokásos módon meghirdetett helyen és időben tiszta testtel köteles megjelenni a védőoltáson, továbbá egyes esetekben a védőoltást megelőző szűrővizsgálaton. Gyermek esetében a szülő (gondozó) köteles a megjelenésről gondoskodni. Az oltóhelyre az oltásra kerülő személy Oltási lapját [3. § (1) bekezdés] el kell vinni, hogy arra az oltóorvos a védőoltás megtörténtét, illetve a szűrővizsgálat eredményét feljegyezze.

(2) Ha a védőoltás végrehajtását valamely körülmény (betegség stb.) gátolja, továbbá ha a védőoltás esetleg már megtörtént, az oltásra idézett személy, illetve annak szülője (gondozója) köteles ezt a körülményt az oltást végző orvosnak az oltás helyén személyesen, vagy megbízott útján a vonatkozó igazolás egyidejű felmutatása mellett bejelenteni.

(3) Ha közvetlen megbetegedési veszély elhárítása végett (pl. tetanuszfertőzésre gyanús sérültnél, vagy veszettségre gyanús állattól eredő fertőzésnél) olyan személy védőoltása szükséges, akinél mentesítő körülmény forog fenn, az orvos az érdekelt, illetőleg szülője (gondozója) beleegyezésével a mentesítő körülmény ellenére is alkalmazhat védőoltást.

(4) Ha a hatósági védőoltást teljesítő orvos a védőoltásra halasztást adott, a megállapított későbbi időpontban az oltásra kötelezett tartozik megjelenni, illetőleg gyermeknél annak szülője (gondozója) köteles a megjelenésről gondoskodni.

3. § (1) Az Oltási lap az összes megelőző védőoltások és a szérumoltások igazolására szolgáló okmány. Az első alkalommal kiadott Oltási lapot, amelyet újszülött részére az anyakönyvezető [10/1955. (T. K. 42.) BM számú utasítás 75. § e) pont], idősebb korú oltott részére pedig az oltást végrehajtó egészségügyi szerv állít ki, az oltott személy, illetve gyermeknél annak szülője (gondozója) köteles gondosan megőrizni. Az oltási lappal kell igazolni a kötelező védőoltások megtörténtét és az Oltási lapot későbbi oltások alkalmával fel kell mutatni, hogy az oltóorvos a védőoltást, szűrővizsgálat eredményét, vagy szérumkezelést rávezesse.

(2) Elveszett, vagy megrongálódott Oltási lap helyett új Oltási lapot az érdekelt személy lakóhelye szerint illetékes körzeti orvos állít ki, de az esetleg más oltóhelyen történt oltásokra vonatkozó bejegyzéseket, illetőleg igazolásokat az érdekelt köteles beszerezni.

4. § Jelen rendelet kihirdetése napján lép hatályba.

Dr. Vilmon Gyula s. k.,

egészségügyi miniszterhelyettes