Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

6/1958. (X. 17.) KPM rendelet

a Nagybudapest-Kikötő területén a hajók kikötésének szabályozása tárgyában kiadott 7.756/K/40/1950. (II. 28.) KPM számú rendelet módosításáról

A belügyminiszterrel egyetértésben a következőket rendelem:

1. § (1) Budapest-Kikötő területe a Dunának az 1657.0 folyamkilométertől az 1637.0 folyamkilométerig terjedő szakasza, ezen a szakaszon belül levő mellékágak és zárt medencék, valamint a Soroksári Dunaágnak a Kvassay zsilip és a Gubacsi híd közötti része.

(2) Budapest-Kikötő területén hajóval megállni vagy tartózkodni általában a 2-5. §-ban felsorolt közforgalmú és vállalati kikötőkben, illetőleg partszakaszok mentén szabad.

2. § (1) Közforgalmú kikötők: a "MAHART" Nemzeti és Szabadkikötő, a Petróleum-kikötő, a Ferencváros-kikötő.

(2) A közforgalmú kikötőket mind a magyar, mind a külföldi lobogó alatt közlekedő hajók - a kikötő szabályzatának megtartása mellett - szabadon használhatják;

(3) Közforgalmú kikötőben bármilyen lobogójú hajó csak a kikötő igazgatóságának engedélyével tartózkodhat,

3. § (1) Vállalati kikötők az állami vállalatok és szervek nem közforgalmú kikötői (hajóállomások).

(2) Magyar lobogójú hajó a vállalati kikötőt a kikötőt üzembentartó vállalat engedélyével használhatja.

(3) Külföldi lobogójú hajó vállalati kikötőben csak a folyamrendészeti hatóság és a kikötőt üzembentartó vállalat vagy szerv engedélyével tartózkodhat.

4. § (1) Magyar vagy külföldi lobogójú hajók kikötésére és tartózkodására kijelölt partszakaszok:

a) Északi kikötőhely: az Óbudai sziget mellett (jobbpart) az 1653.5 folyamkilométertől az 1652.0 folyamkilométerig terjedő partszakasz.

b) Déli kikötőhely: a jobbpart mellett az 1639.3 folyamkilométertől az 1638.0 folyamkilométerig az uszályhajók részére, az 1638.0 folyamkilométertől az 1637.7 folyamkilométerig a tartályhajók részére kijelölt partszakasz.

c) Átmeneti kikötőhely: a részletekben való átvontatásra váró vontatmányok részére a jobbpart mellett az 1643.0 folyamkilométertől az 1642.0 folyamkilométerig terjedő partszakasz. Az átmeneti kikötőhelyen az uszályok csak nappal tartózkodhatnak.

(2) Külföldi lobogójú géphajók a balparton az 1650.0 folyamkilométer és az 1649.8 folyamkilométer között kiköthetnek és tartózkodhatnak. Ezen a szakaszon azonban vontatmánnyal tartózkodni legfeljebb 2 órai időtartamra szabad.

(3) Az a) és b) pontokban meghatározott kikötőhelyeken álló hajókról külföldi állampolgárságú személyeknek partra lépni csak a folyamrendészeti hatóság által kiállított partralépési engedéllyel szabad. A c) pontban meghatározott átmeneti kikötőhelyen lekötött uszályokról partralépni tilos.

5. § Magyar lobogójú géphajók a vállalatuk által bérelt partrészlet mentén is kiköthetnek és tartózkodhatnak. Vontatóhajók ezenkívül a Lánchíd és az Erzsébet-híd között, valamint a Szabadsághídtól délre az 1645.3 folyamkilométertől az 1645.1 folyamkilométerig a balpart mentén, személyhajók pedig a Magyar Tudományos Akadémia és a Szabadság-híd között a balpart mentén, továbbá a Margit-híd és a Kossuth-híd között a jobbpart mentén is kiköthetnek és tartózkodhatnak.

6. § Magyar vagy külföldi lobogójú hajók a 2-5. §-ban meghatározott kikötő, illetőleg tartózkodási helyeken kívül csak a folyamrendészeti hatóság előzetes engedélyével köthetnek ki, illetőleg tartózkodhatnak.

7. § (1) A Szobon vagy Mohácson be nem léptetett, átmenő (transit) hajók a 4. § (1) és (2) bekezdésében megjelölt helyeken köthetnek ki.

(2) Az (1) bekezdésben említett hajók személyzete más hajók személyzetével nem érintkezhet- és a folyamrendészeti hatóság előzetes engedélyével csak üzemanyag-, élelmiszerkészlet-kiegészítés, orvosi segítség igénybevétele, továbbá személyzetcsere céljából léphet partra.

8. § (1) A jelen rendelet rendelkezéseit 1958. évi október hó 1. napjától kell alkalmazni; egyidejűleg a 7.756/K/40/1950. (II. 28.) KPM számú rendelet 1-5. §-a hatályát veszti.

(2) A 7.756/K/40/1950. (II. 28.) KPM számú rendelet 6. §-ának (1) bekezdésében a 2. §-ra való utalás helyett a jelen rendelet 2-4. §-át, a 7. §-ának (1) bekezdésében pedig a 4. § (1) bekezdésének a)-b) pontját kell érteni.

Katona Antal s. k.,

közlekedés- és postaügyi miniszterhelyettes