Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

5/1959. (I. 29.) PM rendelet

a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) illetékkiszabási és vállalati adóhivatalok felállításáról szóló 4/1959. (I. 11.) Korm. rendelet végrehajtásáról

A megyei (fővárosi, megyei jogú városi) illetékkiszabási és vállalati adóhivatalok felállításáról szóló 4/1959. (I. 11.) Korm. rendelet 7. §-ában foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendelem:

1. § (1) A megyei (fővárosi, megyei jogú városi) illetékkiszabási és vállalati adóhivatalok (a továbbiakban: Hivatalok), illetőleg kirendeltségeik [(3.) bekezdés] működésüket 1959. évi február hó 1. napjával kezdik meg.

(2) Hivatalt a megyék székhelyein - Békés megyében Gyulán, Csongrád megyében Szegeden, Komárom megyében Komáromban és Nógrád megyében Balassagyarmaton -, továbbá Budapesten, valamint Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged megyei jogú városokban kell szervezni.

(3) Azokban a járásokban, ahol jelenleg az állami vállalatok és szövetkezetek adóit kezelő csoport van és ezek székhelye a Hivatal székhelyével nem esik egybe, e csoportok mint a megyei illetékkiszabási és vállalati adóhivatalok kirendelt csoportjai (a továbbiakban: Kirendeltségek) továbbra is a jelenlegi székhelyükön végzik feladatukat,

2. § (1) A Hivatalok illetékessége kiterjed a megye, a megyei jogú város, illetőleg a főváros egész területére.

(2) Az egyes jogszabályokban megállapított ki-vételes illetékességet az (1) bekezdésben foglalt rendelkezés nem érinti.

3. § (1) A Hivatalok a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács végrehajtó bizottsága pénzügyi osztályának közvetlen irányítása és szakfelügyelete alatt állnak.

(2) A Hivataloknak és Kirendeltségeknek az adó és illetékek (illeték módjára lerovandó díjak) kivetésével, kiszabásával, könyvelésével, behajtásával és ellenőrzésével kapcsolatos ügyekben hozott határozata ellen a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács végrehajtó bizottsága pénzügyi osztályához a kézbesítéstől számított 15 napon belül fellebbezésnek van helye. A megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács végrehajtó bizottsága pénzügyi osztálya a fellebbezés tárgyában másodfokon végérvényesen határoz.

4. § (1) A Hivatalok a megyékben két csoportból, a fővárosban pedig két osztályból:

I. vállalati adó-,

II. illetékcsoportból (osztályból)

állnak.

Elnevezésük: ................................. megyei, fővárosi illetékkiszabási és vállalati adóhivatal vállalati adó-, illetőleg illetékcsoportja (osztálya). A megyei jogú városokban a Hivatal csoportokra nem tagozódik.

(2) A Kirendeltségek elnevezése: ........................ ............. megyei illetékkiszabási és vállalati adóhivatal ................................. kirendeltsége.

5. § (1) A Hivatal vezetőjét a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács végrehajtó bizottságának hozzájárulásával a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács végrehajtó bizottsága pénzügyi osztályának vezetője nevezi ki, menti fel és gyakorolja felette a fegyelmi jogkört.

(2) A megyei Hivatalban a hivatalvezető egyben az egyik csoport közvetlen irányítója is. E szabály alól a Pénzügyminisztérium kivételt tehet. A Hivatal másik csoportjának élén a csoportvezető áll. A csoportvezető egyben a hivatalvezető helyettese is. A fővárosban a Hivatal élén hivatalvezető, az osztályok élén pedig osztályvezető áll.

(3) A megyei Hivatal vezetőjének a helyettesét, valamint a fővárosban a Hivatal osztályvezetőit a megyei (fővárosi) tanács végrehajtó bizottsága pénzügyi osztályának vezetője nevezi ki, menti fel és gyakorolja felettük a fegyelmi jogkört.

(4) A Hivatalok és Kirendeltségek dolgozóit és a Kirendeltségek vezetőit a Hivatal vezetője nevezi ki, menti fel és gyakorolja felettük a fegyelmi jogkört.

6. § Az 1959. évi február hó 1-től kezdődőleg a forgalmi adót és az illetékeket kezelő járási (kerületi) tanácsok végrehajtó bizottsága pénzügyi osztályai a Hivatalok hatáskörébe tartozó ügyekben nem intézkedhetnek. Az ily ügyekben hozzájuk érkező beadványokat érdemi tárgyalás nélkül kötelesek a Hivataloknak megküldeni.

7. § (1) A forgalmi adót kezelő járási, a budapesti V. kerületi, valamint a debreceni, miskolci, szegedi I. kerületi és a pécsi II. kerületi tanácsok végrehajtó bizottsága pénzügyi osztályának a tanácsok felügyelete alá tartozó vállalatok, intézmények, szövetkezetek egyenes és forgalmi adóival kapcsolatos hatásköre az 1959. évi január hó 31. napjával megszűnik.

(2) Ugyancsak megszűnik az 1959. évi január hó 31. napjával az illetékeket kezelő járási és budapesti V. kerületi tanácsok végrehajtó bizottsága pénzügyi osztályának az illetékekkel és az illeték módjára lerovandó díjakkal kapcsolatos hatásköre is,

(3) Az 1959. évi január hó 31. napjával megszűnnek a tanácsi pénzügyi osztályokon működő, az állami vállalatokat és szövetkezeteket adóztató csoportok (a továbbiakban: ÁSZEK csoportok) és az illetékcsoportok is. Ezek iratait (könyveket, naplókat stb.) az illetékes Hivatalok, illetőleg Kirendeltségek veszik át. A megyei jogú városokra vonatkozó illetékügyi iratokat a megyei Hivatalok veszik át.

8. § Ahol valamely jogszabály az ÁSZEK csoportról, vagy illetékcsoportról rendelkezik, a továbbiakban ezek alatt értelemszerűen a jelen rendelettel felállított hivatalt kell érteni.

9. § A Hivatalok és Kirendeltségek elhelyezéséről a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács végrehajtó bizottsága pénzügyi osztálya tartozik gondoskodni. Gondoskodni tartoznak továbbá arról is, hogy az ÁSZEK csoportok és az illetékcsoportok által eddig használt irodaberendezéseket és felszerelési tárgyakat (irodabútor, írógép, számológép stb.) a tanácsok végrehajtó bizottsága leltárából hozzák fogyatékba és leltárral a Hivataloknak, illetőleg a Kirendeltségeknek adják át.

10. § A Hivatalok mint önálló hatóságok a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács végrehajtó bizottsága költségvetésén belül 1959. évi február hó 1-től önálló költségvetéssel rendelkeznek.

Polónyi Szücs Lajos s. k.,

a pénzügyminiszter első helyettese