Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

1/1960. (I. 16.) BkM rendelet

az üveg, porcelán és kerámia dísztárgyak forgalmának szabályozásáról

A belföldön készült üveg, porcelán és kerámia dísztárgyak (a következőkben: dísztárgyak) kereskedelmi forgalmát - művészi színvonaluk biztosítása érdekében - a művelődésügyi miniszterrel, az építésügyi miniszterrel és a könnyűipari miniszterrel, valamint az OKISZ és a SZÖVOSZ elnökével egyetértésben a következők szerint szabályozom.

1. § A rendelet hatálya alá tartoznak az üvegből, porcelánból és kerámiából készült kisplasztikai alkotások (pl. szobrok) és egyéb a lakás díszítésére szolgáló tárgyak abban az esetben is, ha azoknak használati rendeltetésük is van (pl. hamutartók, vázák, lámpatestek, dohányzókészletek, dísztálak, bonbonnierek, faliképek stb.)

2. § Az állami és szövetkezeti kereskedelmi hálózat kizárólag olyan dísztárgyakat értékesíthet, amelyek forgalombahozatalát - kivitelezés előtt - művészi szempontból az Iparművészeti Tanács, a Képzőművészeti Alap, illetőleg a Népi Iparművészeti Tanács illetékes bírálóbizottsága (a következőkben: bírálóbizottság) engedélyezte.

3. § Az állami vállalatok - ideértve a tanácsok közvetlen felügyelete alá tartozó vállalatokat is -, a kisipari termelőszövetkezetek - a kerámia szövetkezetek kivételével - és a belkereskedelmi vállalatok kisegítő üzemei az Iparművészeti Tanácshoz, az Iparművészeti Vállalat, a kerámia kisipari termelőszövetkezetek, valamint az iparművészek, magánszemélyek és kisiparosok a Képzőművészeti Alaphoz, a háziipari termelőszövetkezetek és a népművészek a Népi Iparművészeti Tanács bírálóbizottságához kötelesek bemutatni a forgalombahozatal céljára általuk előállított dísztárgyakat.

4. § (1) A bírálóbizottság által elfogadott dísztárgyakat engedélyszámmal kell ellátni.

(2) Az engedélyszámot a bizottsági ülésről felvett jegyzőkönyvben is rögzíteni és a dísztárgyak előállítójával írásban közölni kell.

5. § A dísztárgyaknak a bírálóbizottság által történő elbíráltatásáról, valamint a gyártási és forgalmi engedélyek megszerzéséről a dísztárgy előállítója köteles gondoskodni.

6. § (1) A kereskedelmi vállalatok szállítóiktól dísztárgyat csak akkor vehetnek át, ha az előállító az engedélyszámot mind a számlán, mind a dísztárgyon feltüntette.

(2) Az engedélyszámot az átvevő nagykereskedelmi vállalatok nyilvántartásba kötelesek venni.

7. § Az 1960. évi február hó 1. napjától kezdődően újonnan bevezetésre kerülő dísztárgyakat az állami és szövetkezeti kereskedelmi hálózat csak az e rendeletben meghatározott feltételek mellett vehet át.

8. § (1) Az 1961. évi június hó 30. napja után csak olyan dísztárgyak hozhatók kereskedelmi forgalomba, amelyeket az illetékes bírálóbizottság elfogadott és engedélyszámmal ellátott.

(2) Kivételt képeznek az (1) bekezdés rendelkezése alól a Herendi Porcelángyár már forgalomban levő termékei.

9. § (1) Minden olyan dísztárgyról, amelyet a bírálóbizottság elfogadott és engedélyszámmal ellátott, fényképet kell készíteni és ezeknek a fényképeknek egy példányát az Iparművészeti Tanács bírálóbizottsága által történő elbírálás esetén az Iparművészeti Tanácsnál, a Képzőművészeti Alapnál történő elbírálás esetén az Iparművészeti Vállalatnál, a Népi Iparművészeti Tanácsnál történő elbírálás esetén a Népi Iparművészeti Tanácsnál meg kell őrizni.

(2) Az (1) bekezdés szerint készült fénykép egy példányát vagy ha lehetséges, a dísztárgy prototípusát, továbbá főbb jellemzőit tartalmazó leírását a bíráló szerv köteles az átvevő kereskedelmi vállalat rendelkezésére bocsátani a minőségi átvétel helyes lebonyolítása és az azonosítás érdekében.

10. § Az elbírálás és fényképezés költségeit az előállító köteles viselni.

11. § Az egyedi dísztárgyakat a Képzőművészeti Alap saját bolthálózatán keresztül értékesíti és ezeket a dísztárgyakat megkülönböztető engedélyszámmal látja el.

12. § (1) E rendelet nem érinti a kiskereskedelmi szervek közvetlenül a termelőktől történő beszerzéseire vonatkozó hatályos rendelkezéseket.

(2) E rendelet hatálya az export céljára gyártott, de belföldön forgalomba kerülő dísztárgyakra nem terjed ki.

Tausz János s. k.,

belkereskedelmi miniszter