Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

32/1961. (IX. 14.) Korm. rendelet

Felsőfokú Vegyipari Műszerezési és Automatizálási Technikum létesítéséről

1. § (1) A vegyipari műszerezési és automatizálási feladatok ellátásához szükséges szakemberek képzésére Felsőfokú Vegyipari Műszerezési és Automatizálási Technikumot (a továbbiakban: Felsőfokú Technikum) kell létesíteni Kazincbarcikán.

(2) A Felsőfokú Technikum felsőoktatási intézmény, amely felett a közvetlen felügyeletet a nehézipari miniszter, az általános felügyeletet a művelődésügyi miniszter gyakorolja.

2. § (1) A Felsőfokú Technikum tanulmányi ideje a nappali tagozaton 3 év.

(2) A felvételhez középiskolai végzettség, eredményes felvételi vizsga és szakmai gyakorlat szükséges. A Felsőfokú Technikum nappali tagozatára azokat lehet felvenni, akik 30. életévüket nem töltötték be.

(3) A szakmai gyakorlat időtartamát a nehézipari miniszter állapítja meg. A nehézipari miniszter a szakmai gyakorlat alól - indokolt esetben - felmentést adhat.

(4) A nehézipari miniszter a Felsőfokú Technikum nappali tagozata mellett esti és levelező tagozat létesítését is elrendelheti,

(5) A Felsőfokú Technikum nappali, esti és levelező tagozatára felvehető hallgatók létszámát - a nehézipari miniszterrel, a művelődésügyi miniszterrel és a pénzügyminiszterrel egyetértésben - az Országos Tervhivatal elnöke állapítja meg.

3. § (1) A hallgatók a tanulmányi rendben meghatározott tanulmányok elvégzése és az államvizsga letétele után okleveles vegyipari műszerész megjelöléssel kapnak szaktechnikusi oklevelet.

(2) Az oklevél a nehézipari miniszter által meghatározott munkakörökre képesít.

(3) A Felsőfokú Technikum által kiállított oklevéllel rendelkezők - megfelelő szakmai gyakorlat után, a művelődésügyi miniszter által meghatározott feltételek mellett, tanulmányi idő beszámításával - a műszaki egyetemeken továbbtanulhatnak.

4. § (1) A Felsőfokú Technikum személyi és dologi kiadásairól a Nehézipari Minisztérium költségvetésében kell gondoskodni.

(2) A Felsőfokú Technikum élén az igazgató áll, akit a nehézipari miniszter, a művelődésügyi miniszterrel egyetértésben nevez ki. Az oktató személyzet, az adminisztratív és technikai dolgozók kinevezési rendjét a nehézipari miniszter állapítja meg.

5. § (1) A Felsőfokú Technikum szervezetét, tanulmányi és fegyelmi rendjét, bér- és ösztöndíjrendszerét a művelődésügyi miniszternek a felsőfokú oktatási intézményekre vonatkozó rendelkezései figyelembevételével a nehézipari miniszter szabályozza.

(2) A Felsőfokú Technikum tantervét a nehézipari miniszter javaslata alapján a művelődésügyi miniszter hagyja jóvá.

(3) A Felsőfokú Technikum részére jegyzetek kiadását a nehézipari miniszter, tankönyvek kiadását a nehézipari miniszter javaslata alapján a művelődésügyi miniszter engedélyezi,

(4) Az Állami Vizsgáztató Bizottság elnökét a nehézipari miniszter javaslata alapján a művelődésügyi miniszter nevezi ki,

6. § A Felsőfokú Technikum alkalmazottainak bérére és a hallgatóknak juttatható szociális ellátás körére és mértékére vonatkozó rendelkezéseket a művelődésügyi miniszter a munkaügyi miniszterrel, a pénzügyminiszterrel és a nehézipari miniszterrel egyetértésben állapítja meg.

7. § Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba. Végrehajtásáról a nehézipari miniszter a művelődésügyi miniszterrel egyetértésben gondoskodik úgy, hogy a Felsőfokú Technikum működését 1961. október 1. napjáig megkezdje.

Dr. Münnich Ferenc s. k.,

a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány elnöke