Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

1964. évi 14. törvényerejű rendelet

a Budapesten, 1964. május 27-én aláírt, a Magyar Népköztársaság Kormánya és a Duna Bizottság között "a Duna Bizottság székhelyéről a Magyar Népköztársaságban" tárgyban kötött Egyezmény kihirdetéséről

1. § A Népköztársaság Elnöki Tanácsa a Budapesten, 1964. május 27-én aláírt, a Magyar Népköztársaság Kormánya és a Duna Bizottság között - a Duna Bizottság székhelyéről a Magyar Népköztársaságban - kötött Egyezményt ezzel a törvényerejű rendelettel kihirdeti.

2. § Az 1. §-ban említett Egyezmény eredeti magyar nyelvű szövege a következő:

"EGYEZMÉNY

a Magyar Népköztársaság Kormánya és a Duna Bizottság között, a Duna Bizottság székhelyéről a Magyar Népköztársaságban

A Magyar Népköztársaság Kormánya és a Duna Bizottság

figyelembe véve a dunai hajózás rendjének tárgyában Belgrádban, 1948. évi augusztus hó 18. napján aláírt Egyezményt, valamint a Duna Bizottság kiváltságairól és mentességeiről szóló, Budapesten, 1963. május 15-én aláírt Egyezményt,

szabályozni kívánva a Duna Bizottságnak a Magyar Népköztársaságban való elhelyezésével kapcsolatban felmerülő kérdéseket,

elhatározták, hogy megkötik a jelen Egyezményt, és megállapodtak az alábbiakban:

1. cikk

A Duna Bizottság helyiségei

A Magyar Népköztársaság Kormánya (az alábbiakban: a Kormány) a szükséges helyiségeket az érvényben levő rendelkezéseknek megfelelően és a Magyar Népköztársaság területén levő diplomáciai képviseletekkel azonos feltételek mellett bocsátja a Duna Bizottság (az alábbiakban: Bizottság) rendelkezésére, az illetékes szervek útján.

2. cikk

A Bizottság helyiségeinek sérthetetlensége és védelme

1. A Duna Bizottság kiváltságairól és mentességeiről kötött Egyezménynek megfelelően a Bizottság helyiségei sérthetetlenek.

2. A Magyar Népköztársaság központi és helyi hatóságainak képviselői, valamint egyéb személyek, szolgálati kötelezettségeik teljesítése közben a Bizottság Elnökének, Titkárának vagy távollétükben a Bizottság Titkársága és szakszervei Igazgatójának beleegyezése nélkül nem léphetnek a Bizottság helyiségeibe.

3. A Kormány megvédi a Bizottság helyiségeit bármily támadással vagy kártétellel szemben és megakadályozza a Bizottság nyugalmának megzavarását, illetve méltóságának megsértését.

3. cikk

Közszolgáltatások

1. Az illetékes magyar szervek a Magyar Népköztársaságban érvényes szabályok és díjszabás szerint és a diplomáciai képviseletekkel egyenlő feltételek mellett biztosítják a Bizottság megfelelő működéséhez szükséges közszolgáltatásokat, a postai szolgáltatásokat, villanyáramot stb.

2. A Bizottság a Magyar Népköztársaság területén a postai, távirati és távbeszélő közlések elsőbbsége és díja tekintetében a diplomáciai képviseletekkel egyenlő kedvezményben részesül.

4. cikk

Pénzügyi rendelkezések

1. A Bizottság gondoskodik arról, hogy a tagállamoktól járó tagdíjaknak, valamint egyéb bevételeinek átutalása a Magyar Nemzeti Bank közvetítésével történjék. A Bizottság rendelkezik pénzügyi eszközeivel, abban a pénznemben és abban a keretben, amelyben azok hozzá befolytak.

2. A Duna Bizottság kiváltságairól és mentességeiről szóló Egyezménynek megfelelően a Bizottság a Magyar Népköztársaság területén minden állami, valamint helyi egyenes adó és illeték alól mentes. Ez a rendelkezés nem vonatkozik a kommúnális és hasonló más szolgáltatásokért járó díj megfizetésére. A Bizottság hivatalos használatra szolgáló tárgyai mentesek a Magyar Népköztársaságban fennálló minden vámilleték és minden behozatali és kiviteli korlátozás alól.

5. cikk

Beutazás és tartózkodás

1. A Magyar Népköztársaság illetékes szervei minden lehetséges intézkedést megtesznek a Bizottság hivatalos ügyeivel kapcsolatban a Magyar Népköztársaságba érkező, vagy a Magyar Népköztársaságból távozó személyek utazásának megkönnyítése érdekében.

2. A Bizottság Titkárságának és szakszerveinek Igazgatója közli a Magyar Népköztársaság Külügyminisztériumával a Bizottság munkatársainak és azok családtagjainak nevét, születési évük, állampolgárságuk, hivatali beosztásuk és lakcímük egyidejű megjelölésével. A Magyar Népköztársaság Külügyminisztériuma e személyek részére igazolványt ad ki, amely a Magyar Népköztársaság összes hatóságaival való érintkezésükben személyazonosságuk igazolására szolgál.

6. cikk

Vegyes rendelkezések

1. A Magyar Népköztársaság Kormánya elismeri a Bizottságnak azt a jogát, hogy a Magyar Népköztársaság területén a működéséhez szükséges célokra nyomdai terméket adjon ki. A Bizottság figyelembe veszi a Magyar Népköztársaságban a nyomdai kiadványokra vonatkozó, törvényes rendelkezéseket.

2. A Bizottság az általa más országokból behozott tárgyakat a Magyar Népköztársaságban az illetékes magyar szervek engedélye nélkül nem értékesítheti.

3. Minden olyan vitás kérdést, amely a jelen Egyezmény alkalmazása és értelmezése során felmerülhet, a Kormány és a Bizottság tárgyalások útján rendez.

4. A jelen Egyezmény aláírásának napján lép hatályba.

5. A jelen Egyezmény mindaddig hatályban marad, míg a Bizottság székhelye Budapesten van, és csak a Kormány és a Bizottság közös megegyezésével módosítható.

A jelen Egyezmény két eredeti példányban, magyar, orosz és francia nyelven készült. Mindhárom nyelvű szöveg egyaránt hiteles.

Kelt Budapesten, az 1964. évi május hó 27. napján.

A Magyar Népköztársaság nevében:

Péter János s. k. ,

A Duna Bizottságság nevében:

Gyenyiszov s. k."

3. § Ez a törvényerejű rendelet kihirdetése napján lép hatályba, rendelkezéseit azonban 1964. május 27. napjával kezdődő hatállyal kell alkalmazni.

Dobi István s. k.,

a Népköztársaság Elnöki Tanácsának elnöke

Kiss Károly s. k.,

a Népköztársaság Elnöki Tanácsának titkára