Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

1/1964. (IV. 9.) OT-PM-ÉM együttes rendelet

a beruházások megvalósítási időtartam előírásairól

1. §

Az 1/1961. (XII. 9.) OT-PM-ÉM számú együttes rendelet (Vhr.) építési időtartamokat szabályozó 7. számú melléklete hatályát veszti és helyébe e rendelettel közzétett 7. számú melléklet lép.

2. §

E rendelet kihirdetése napján lép hatályba; rendelkezéseit alkalmazni kell

- a hatályba lépését követően jóváhagyásra kerülő beruházási programok kidolgozása során,

- az 1964. október hó 1. napja után értékhatár alatti és az 1965. január hó 1. napja után kezdődő értékhatár feletti beruházások kivitelezése során.

Dr. Osztrovszki György s. k.,

az Országos Tervhivatal elnökhelyettese

Dr. Kardos Géza s. k.,

a pénzügyminiszter helyettese

Simor János s. k.,

az építésügyi miniszter helyettese

7. számú melléklet az 1/1961. (XII. 9.) OT-PM-ÉM számú együttes rendelethez

[A Vhr. 9. § (4), 22. § (2) és a 73. § (5) bekezdéséhez]

A BERUHÁZÁSOK MEGVALÓSÍTÁSI IDŐTARTAM ELŐÍRÁSAI

I. A szabályozás hatálya

1. Az előírások alkalmazása - az I/2. pontban felsorolt kivételektől eltekintve - kötelező az építéssel, illetve technológiai helyszíni szereléssel összefüggő beruházásoknál, ha a kivitelező szerv

- állami (tanácsi) építőipari, vagy technológiai szerelő vállalat,

- tanácsi vegyesipari javító vállalat,

- építőipari, vagy technológiai szerelési munkák elvégzésével megbízott egyéb állami vállalat,

- kisipari szövetkezet.

2. Az időtartam előírásokat nem kell alkalmazni

a) a fokozatos tervszolgáltatás mellett megvalósuló beruházásoknál,

b) kísérleti, illetve prototípus építkezések és félüzemek kivitelezésénél,

c) lakóépületek, iskolák és mezőgazdasági istálló épületek építésénél, valamint gyakran ismétlődő, főleg építésből álló, nagyrészt típustervek alapján megvalósítható olyan beruházásoknál, amelyek átlagos megvalósítási időtartamára külön szabályozás érvényes,

d) a saját vállalkozásban végzett beruházásoknál,

e) a Nehézipari Minisztérium bányászati ágazatának bányaüzem területén megvalósuló beruházásainál,

f) önálló beruházásként megvalósuló mélyépítkezéseknél, kivéve a vízi építményeket és vezetékeket.

II. Beruházások megvalósítási időtartamának mértéke

1. Építési és technológiai szerelési munkát egyaránt tartalmazó beruházás teljes megvalósításának maximális időtartamát az 1-3. sz. táblázat szerint kell meghatározni.

2. Célcsoportos beruházásoknál az időtartam maximumokat az egyes különálló beruházási (építési) helyek értéke szerint kell megállapítani.

3. A táblázatokban meghatározott időtartamok a 10-13. pontok kivételével nem léphetők túl. A maximális megvalósítási időtartamon belül azonban a táblázatokban közölt építési, illetve helyszíni technológiai szerelési időtartamokat ("b", illetve "c" rovat) irányszámként kell kezelni, a a tényleges építési, illetőleg technológiai szerelési érték alapján adódó értékhatárnak megfelelően.

4. Ha a technológiai szerelés jellege miatt a táblázatok szerinti építési időtartamon túl a technológiai szerelés ideje alatt, vagy utána, illetve a technológiai szerelés átadása után építési munkára van szükség, az építés időtartamát ennek megfelelően meghosszabbítva lehet előirányozni a teljes beruházás megvalósításának maximális időtartamán belül.

5. A maximális megvalósítási időtartam végleges belső megosztását az építési, illetve a technológiai szerelési szerződésben kell meghatározni. Ezért a beruházó köteles az építési szerződésben előzetes átadást-átvételt kikötni annak érdekében, hogy a technológiai szerelés a maximális megvalósítási időtartamon belül végrehajtható legyen.

6. Technológiai szerelést nem tartalmazó beruházások esetén az 1-3. sz. táblázatok "b" rovatai szerinti maximális építési időtartamok kötelezőek.

7. Építési munkát nem tartalmazó beruházások esetén az 1-3. sz. táblázatok "c" rovatai szerint meghatározott szerelési időtartam előírásokat kell kötelezően alkalmazni.

8. Beruházások technológiai berendezési előirányzatán - a szabályozás végrehajtása szempontjából - a járművek, továbbá a bekötésen és alapra való rögzítésen kívüli szerelést nem igénylő gépek és műszerek értékeivel csökkentett géprovatok előirányzatát kell érteni, beleértve a gépek, berendezések és vezetékek szigetelési és mázolási költségét is.

9. Ha akár az építési munka, akár a technológiai szerelési munka költsége 500 millió Ft-ot meghalad, a maximális építési időtartamot, illetve a maximális technológiai szerelési időtartamot a beruházási programot jóváhagyó hatóság és a kivitelezőt irányító hatóság együttesen határozza meg.

10. Villamos alállomás, transzformátorház, kapcsolóberendezés beruházás esetén a 2. sz. táblázat "a" rovata szerint adódó maximális megvalósítási időtartamokat 20%-kal növelve lehet számításba venni.

11. Színházak, kórházak, kutatóintézeti székházak, irodaházak, áruházak, vendéglátóipari létesítmények, valamint vízi építmények és vezetékek építésénél a 3. sz. táblázat "b" rovatának építési időtartamát 10%-kal növelve lehet figyelembe venni, felfelé egész hónapra kerekítve.

12. Ha a beruházás építési részét tanácsi vegyesipari javító vállalat, vagy építőipari kisipari szövetkezet végzi, a kiszámított építési időtartam 20%-kal növelhető.

13. Ha a beruházás megvalósítása üzemeltetés alatt álló építmények átalakításával, bővítésével függ össze és a bővítés költségei (építés + technológiai szerelés) a teljes beruházási összeg 30%-át meghaladják, a teljes beruházás összege után számított időtartamot 20%-kal lehet növelni, felfelé egész számú hónapra kerekítve.

14. A beruházás megvalósítási időtartama szempontjából - építési és helyszíni technológiai szerelést egyaránt igénylő munkáknál kezdési időpontnak az építési napló tényleges megnyitásának napját, befejezési időpontnak a technológiai szerelés befejezési napját kell tekinteni, illetőleg abban az esetben, ha a technológiai szerelés jellegéből következően még további építési munkára van szükség, azt a napot, amelyen a kivitelező és beruházó az átadás-átvételi eljárást befejezi,

- az építési időtartam szempontjából kezdési időpontnak az építési napló megnyitásának napját, befejezése időpontjának pedig azt a napot kell tekinteni, amelyen a kivitelező és beruházó az átadás-átvételi eljárást befejezi,

- technológiai helyszíni szerelések időtartama szempontjából kezdési időpontnak a szerelés megkezdésének napját, befejezési időpontnak pedig azt a napot kell tekinteni, amelyen a szerelés befejeződik.

III. A megvalósítási időtartamok alkalmazása

1. A megvalósítási időtartamokat alkalmazni kell az I. fejezetben meghatározott beruházásoknál

- a beruházási programok,

- a kivitelezési tervdokumentációk készítésénél,

- az építési és technológiai helyszíni szerelési szerződésekben a kezdési és befejezési időpontok megállapításánál és a szerződésekkel kapcsolatos határidők eldöntésénél,

- a beruházások előirányzata éves ütemezésének tervezésénél és megvalósításánál.

2. A megvalósítási időtartamok betartása a beruházóra, a tervezőre és a kivitelezőre és ezek irányító hatóságaira egyaránt kötelező.

3. Az időtartamok alkalmazását és betartását a tervezőt és kivitelezőt irányító hatóságok kötelesek ellenőrizni és betartását, illetve csökkentését a vállalati prémiumrendszer megállapításánál figyelembe venni.

4. Értékhatár feletti beruházásoknál kivételes esetben, jelen szabályozás hatálya alól a beruházó hatóság az építési és technológiai szerelést kivitelező vállalatok felügyeleti hatóságaival és az OT-val egyetértésben a beruházási program jóváhagyása során felmentést adhat.

1. számú táblázat

Vas- és fémtömegcikkipari, híradástechnikai, tejfeldolgozó ipari, könnyűipari beruházások maximális megvalósítási időtartama

2. számú táblázat

Kohó- és gépipari beruházások (műszer, vas- és fémtömegcikk és híradástechnikai beruházások kivételével), erősáramú ipari beruházások maximális megvalósítási időtartama

3. számú táblázat

Az 1. és 2. táblázatban fel nem sorolt iparágak beruházásai, valamint csak 1 építményből álló ipari beruházások, nem ipari jellegű építkezések maximális megvalósítási időtartama

Tartalomjegyzék