Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

4/1964. (VI. 28.) MüM rendelet

a dolgozók társadalombiztosítási nyugdíjáról szóló 1958. évi 40. számú törvényerejű rendelet és a 67/1958. (XII. 24.) Korm. számú rendelet végrehajtásáról kiadott 5/1959. (V. 8.) MüM számú rendelet kiegészítéséről

A 67/1958. (XII. 24.) Korm. számú rendeletben (a továbbiakban: Rny.) kapott felhatalmazás alapján a pénzügyminiszterrel és a Szakszervezetek Országos Tanácsával egyetértésben a következőket rendelem.

1. §

Az 5/1959. (V. 8.) MüM számú rendelet (a továbbiakban: Vr.) 31. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:

"(3) Az (1) bekezdés rendelkezéseit kell alkalmazni azokra a vállalati nyugdíjbiztosítottakra, akik a Budapest Székesfőváros Közlekedési Rt-nál, illetve jogutód (üzemutód) vállalatainál állottak alkalmazásban."

2. §

A Vr. 34. §-a a következő (2) bekezdéssel egészül ki:

"(2) Az (1) bekezdés a) pontjának rendelkezéseit kell alkalmazni azokra a vállalati nyugdíjbiztosítottakra, akik a Budapest Székesfőváros Közlekedési Rt-nál, illetve jogutód (üzemutód) vállalatainál állottak alkalmazásban."

3. §

A Vr. a következő 36/A. §-sal egészül ki:

"36/A. § (1) Az Rny. 24. §-a (2) bekezdésének h) pontja alapján a dolgozó nő, a tartósan külföldi szolgálatot teljesítő férjével történt külföldre utazása címén, az 5/1962. (III. 10.) Korm. számú rendelet alapján kapott fizetésnélküli szabadság engedélyezését követő hat hónapon belül jogosult bejelenteni a nyugdíjjárulék fizetésére irányuló szándékát az SZTK-nak annál az alközpontjánál (kirendeltségénél), amelynek illetékességi területén a dolgozó nő legutóbb betegség esetére biztosított volt. A bejelentést írásban kell megtenni és ahhoz csatolni kell a kiküldő szerv igazolását arról, hogy magyar külképviseleti hatóságnál, illetőleg vállalati kirendeltségnél munkaviszonyba lépni nem tudott, továbbá a fizetésnélküli szabadság engedélyezéséről és az utolsó három teljes havi munkabérről szóló igazolásokat is.

(2) Ha a dolgozó nő, az 5/1962. (III. 10.) Korm. számú rendelet alapján, a jelen rendelet hatálybalépése előtt részesült fizetésnélküli szabadságban, a nyugdíjjárulék fizetésére irányuló szándékát a jelen rendelet hatálybalépését követő hat hónapon belül jogosult bejelenteni. A bejelentéshez csatolnia kell az (1) bekezdésben megjelölt igazolásokat.

(3) A fizetendő hét százalékos nyugdíjjárulék összegét az SZTK illetékes alközpontja (kirendeltsége) állapítja meg és arról a bejelentőt írásban értesíti. A nyugdíjjárulékot a fizetésnélküli szabadság harmincegyedik napjától kezdve előre, minden hónap 15. napjáig kell befizetni. A (2) bekezdés alapján a visszamenőleges időre járó nyugdíjjárulékot, az értesítés kézhezvételétől számított 30 napon belül kell befizetni. A visszamenőleges időre járó nyugdíjjárulék befizetésére, indokolt esetben az SZTK illetékes alközpontja (kirendeltsége) kérelemre részletfizetést engedélyezhet."

4. §

A Vr. a következő 117/A. §-sal egészül ki:

"117/A. § A munkabérátlag kiszámításánál az Rny. 31. §-ában meghatározott időtartamnak minden olyan naptári napját is figyelembe kell venni, amelyen a dolgozó nő az 5/1962. (III. 10.) Korm. számú rendelet alapján fizetésnélküli szabadságon volt, ha arra az időre a Vr. 36/A. §-a szerint hét százalékos nyugdíjjárulékot fizetett. Ebben az esetben a munkabérátlag kiszámításánál azt a munkabért kell alapul venni, amely után a nyugdíjjárulékot lerótták."

5. §

A Vr. 267. §-a az alábbi (2) bekezdéssel egészül ki:

"(2) Az (1) bekezdésben említett III. számú mellékletben felsorolt iskolák tanulóin (hallgatóin) kívül a felsőfokú technikumok és a szakközépiskolák tanulói is jogosultak a tanulmányaik keretébe tartozó gyakorlati képzés közben bekövetkezett baleset (foglalkozási betegség) esetén nyugellátásra."

6. §

Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba.

Veres József s. k.,

munkaügyi miniszter