Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

10/1965. (XI. 19.) FM rendelet

a ragadós száj- és körömfájás járvány elleni fokozott védekezésről

Az állategészségügy rendezéséről szóló 21/1953. (V. 15.) MT számú rendelet 29. §-ának (2) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján - az egészségügyi miniszterrel egyetértésben - a következőket rendelem.

1. §

Ragadós száj- és körömfájás miatt elrendelt helyi zárlat végrehajtása során [5/1962. (II. 7.) FM számú rendelettel kiadott Állategészségügyi Szabályzat 160. és 161. §-a, a Szabályzat 24. számú melléklete I) cím IV. 22. pontja] a következők szerint kell eljárni:

a) A nagyüzemi gazdaságokban a fertőzött helyek (istállók) körül a betegségnek az állatorvos által történt megállapítása után öt órán belül ideiglenes (drót-, kötél-) kerítést kell felállítani, amelynek helyébe ugyancsak a betegség megállapításától számított 36 órán belül tartós kerítést (2 méter magasságú drótháló vagy ugyanilyen magasságú, tíz szálból álló szöges drót) kell létesíteni. A kerítésen ki- és bejárás céljából zárható kaput kell létesíteni, amelyet fertőtlenítő szőnyeggel és fertőtlenítő berendezéssel kell ellátni. A kapuhoz - lehetőleg fegyveres - őrt kell állítani.

b) Az előírt fertőtlenítések végrehajtásához szükséges fertőtlenítő anyagot, fertőtlenítő gépet, a takarmány és a trágya szállítására megfelelő járműveket a betegség megállapításától számított 12 órán belül a lezárt helyre kell vinni.

c) A lezárt terület körülkerített részén csak az állatok gondozását végző dolgozók maradhatnak. A dolgozók étkeztetését a lezárt és a körülkerített helyen belül úgy kell megszervezni, hogy ragályanyag onnan ki ne kerülhessen; az étel beadása és az edények kiadása csak az állatorvos jelenlétében történhet.

d) Az előzetes fertőtlenítés megtörténtéig a lezárt területen egy állatorvosnak kell tartózkodnia és a munkát irányítania. A lezárt helyen felesleges számban maradt személyeket csak személyi fertőtlenítésük után szabad kiengedni. A személyi fertőtlenítés végrehajtásához a területileg illetékes KÖJÁL és a járási (járási jogú városi, városi kerületi) tanács vb egészségügyi osztálya (csoportja) lehetőséghez mérten minden segítséget köteles megadni.

e) A lezárt helyet csak a legindokoltabb esetben, a községi állatorvos engedélye alapján szabad elhagyni. A helyi zárlat alatt álló helyről kilépő személyt a leggondosabban fertőtleníteni kell.

f) A lezárt helyen naponként fertőtleníteni kell az istállókat, azok környékét és a naponta összegyűlt trágyát. A trágyát az istállóból történt kiszállítás és fertőtlenítés után minden esetben azonnal le kell földelni.

g) Azokat a szarvasmarhákat, amelyeket a betegség megállapítása előtt ragadós száj- és körömfájás elleni vakcinával beoltottak, mesterségesen fertőzni (aftázni) nem szabad. A vakcinázott beteg állatokat az egészségesektől az istállón belül lehetőleg el kell különíteni.

2. §

A háztáji és egyéni állattartók udvarainak lezárásánál és őrzésénél az 1. §-ban foglalt rendelkezéseket kell - a helyi adottságok figyelembe vételével - alkalmazni.

3. §

(1) A lezárt hely állategészségügyi felügyeletének az ellátásáról a járási (járási jogú városi, városi kerületi), az esetleg szükséges állatorvos kirendeléséről a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács vb mezőgazdasági osztálya köteles gondoskodni.

(2) A járási főállatorvos köteles mielőbb, de legkésőbb a betegség megállapításától számított 24 órán belül a zárlat alá helyezett helyen megjelenni, a tett intézkedéseket felülvizsgálni, szükség esetén azokat kiegészíteni vagy módosítani, a továbbiakban pedig a fertőzött hely ellenőrzését rendszeresen végezni.

(3) A fertőzéssel érintett megyék területén a fogékony állatállomány egészségi állapotának rendszeres vizsgálatát (szűrését) úgy kell megszervezni és végrehajtani, hogy kétnaponként valamennyi fogékony állat vizsgálatra kerüljön. Ha a vizsgálat végzéséhez kellő számú állatorvos nem áll rendelkezésre, a munkavégzésébe be kell vonni az állategészségügyi segédszemélyzetet (állategészségügyi szaksegéd, technikus stb.), az állattenyésztésben dolgozó szakembereket és a megyei állattenyésztési felügyelőség szakembereit is. A segédszemélyzet kioktatását az illetékes állatorvos köteles elvégezni. A fogékony állatállomány időszakos vizsgálatát a járási főállatorvos, illetőleg a községi állatorvos irányítsa.

4. §

A helyi és a községi zárlat alá helyezett községben kóborló ebeket le kell lövetni.

5. §

Azt a személyt, aki az 1. § a)-f) pontjaiban foglalt rendelkezések bármelyikét megszegi vagy kijátssza, a 24/1965. (XI. 19.) Korm. számú rendelettel módosított 25/1964. (XI. 6.) Korm. számú rendelet 1. § (1) bekezdése alapján ezer forintig terjedő pénzbírsággal kell sújtani.

6. §

Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba.

Losonczi Pál s. k.,

földművelésügyi miniszter