Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

44/1974. (XII. 30.) PM rendelet

az élelmiszeripari tartalékalapról

A külkereskedelmi miniszterrel, a mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszterrel, az Országos Anyag- és Árhivatal elnökével, az Ipari Szövetkezetek Országos Tanácsával, a Fogyasztási Szövetkezetek Országos Tanácsával, valamint a Termelőszövetkezetek Országos Tanácsával egyetértésben az alábbiakat rendelem:

1. §

(1) A mezőgazdasági és élelmiszeripari termékek, valamint a mezőgazdasági és élelmiszeripari termeléshez felhasznált anyagok termelésével és forgalmazásával összefüggő ár-, költség- és eredménykülönbözetek kiegyenlítése érdekében központi élelmiszeripari tartalékalapot kell képezni.

(2) Az élelmiszeripari tartalékalapot a Pénzügyminisztérium Bevételi Főigazgatósága kezeli. Az élelmiszeripari tartalékalapba helyezendő összegeket a Bevételi Főigazgatósághoz kell átutalni, illetőleg a kifizetéseket is a Bevételi Főigazgatóság eszközli.

2. §

(1) Az állami élelmiszeripari vállalatoktól az élelmiszeripari tartalékalap javára elvonhatók, illetőleg az alapból téríthetők:

a) azok az ár-, költség-, illetőleg eredmény ingadozások, amelyeket az árhatósági rendelkezések értelmében a vállalatok termékeik értékesítési árában nem érvényesíthetnek;

b) azok az árváltozás (átlagárváltozás) jellegű különbözetek (megtakarítások, illetőleg hiányok), amelyeknek a termékek értékesítési árában való érvényesítését az árhatósági rendelkezések nem engedélyezik;

c) egyes élelmiszeripari vállalatoknál jelentkező azok az ár-, költség-, illetőleg eredménykülönbözetek, amelyek termelési vagy ellátáspolitikai okokból kiadott központi rendelkezés következményei;

d) a külkereskedelmi tevékenységgel kapcsolatos eredménytöbbletek, illetőleg hiányok;

e) az a)-d) pontban nem érintett azok az ár-, költség-, illetőleg eredménykülönbözetek, amelyeknek az élelmiszeripari tartalékalapon keresztül való elszámolását a Pénzügyminisztérium - a Mezőgazdasági- és Élelmezésügyi Minisztériummal, az Országos Anyag- és Árhivatallal és a Külkereskedelmi Minisztériummal egyetértésben - elrendeli.

(2) Az élelmiszeripari tartalékalap javára elvonásra kötelezhetők, illetőleg az alapból támogathatók az állami és szövetkezeti vállalatok, szövetkezetek, valamint a szövetkezeti és más gazdasági társulások a mezőgazdasági és élelmiszeripari termékek, valamint a mezőgazdasági és élelmiszeripari termeléshez felhasznált anyagok export-import forgalma után. Az elvonás, illetve a támogatás elszámolására a külkereskedelmi vállalat is kötelezhető. Az elvonás, illetve a támogatás mértékét a gazdálkodó szerkezet export-, illetőleg import érdekeltségére is figyelemmel kell megállapítani.

3. §

(1) Az élelmiszeripari tartalékalapba való befizetés közvetlenül a gazdálkodó szervezet adózatlan eredményét terheli, és a támogatást is az adózatlan eredmény javára kell elszámolni.

(2) Az élelmiszeripari tartalékalap képzésének, kezelésének és felhasználásának módját - mezőgazdasági termelőszövetkezetek vonatkozásában a Termelőszövetkezetek Országos Tanácsával egyetértésben - a Pénzügyminisztérium külön szabályozza.

4. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba, rendelkezéseit azonban a hatálybalépése előtti elvonásokra is alkalmazni kell. Egyidejűleg az élelmiszeripari tartalékalap képzéséről szóló 129/1968. (PK. 19.) PM számú utasítás hatályát veszti.

Dr. Villányi Miklós s. k.,

pénzügyminiszterhelyettes