Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

8/1974. (III. 22.) PM rendelet

új illetékbélyegek és marhalevelek forgalomba bocsátásáról

1. §

(1) Az illetékek, valamint az illeték módjára fizetendő díjak lerovására új 1, 2, 3, 5, 10, 20 30, 50, 100, 200 és 500 Ft címletű illetékbélyegek, továbbá új marhalevélűrlapok kerülnek forgalomba.

(2) Az illetékbélyegek műszaki leírása a következő:

A bélyegek álló téglalap alakúak. Perforálási méretük 25,2x36,0 mm. A perforálási lyukak közötti távolság 1,866 mm, a perforálási lyuk átmérője 1 mm.

A bélyegek nyomása ofszet eljárással történik, előre enyvezett 103 g/m2 súlyú ofszet papíron. A papír optikai fehérítőt tartalmaz.

Az 1, 2, 3, 5 és 10 forintos címletű bélyegek rajza és alnyomatuk mintázata azonos. A bélyegek felső részét rozettába foglalt és rajzelemekkel körülvett paragrafus (§) jel alkotja. A jel közepén a Magyar Népköztársaság címere foglal helyet. A bélyegkép közepén vízszintes fehér mezőben ILLETÉK felirat, alatta az értékjelzés, ez alatt pedig FORINT felirat található. A bélyegek alsó részét, az értékjelzést befoglaló mező jobb- és baloldalát egy-egy kisebb méretű rozetta zárja le.

Legalul a hullámraszterben 1965. számfelirat olvasható.

Az 1 forintos olívzöld, a 2 forintos szürkés-kék, a 3 forintos vöröses-barna, az 5 forintos kékeszöld, a 10 forintos vörös színű.

A 20, 30 és 50 Ft címletű bélyegek felső díszítő rozettája, a középvonalon baloldalt a Magyar Népköztársaság címere és a jobboldal felé ezt kiegészítő ILLETÉK felirat, az alul elhelyezkedő FORINT, illetve az ez alatti 1965. számfelirat azonos. Ugyancsak azonos a bélyegek alnyomatának mintázata. Eltérést mutatnak egymástól a munkás, a paraszt, az értelmiség munkájának a rozetta közepén található szimbólumai. A 20 forintos háromszögvonalzót, körzőt és lombikot, a 30 forintos sarlót, búzakalászt és kukoricacsövet, az 50 forintos tolómércét, fogaskereket és kalapácsot ábrázol.

A 20 forintos lila, a 30 forintos narancs, az 50 forintos barna színű.

A 100, 200 és 500 Ft címletű bélyegek azonosak alnyomataik mintázatában, valamint abban, hogy a hullámraszterben elhelyezkedő felső rozettában a Magyar Népköztársaság címere foglal helyet. Középen fehér mezőben az értékjelzés és FORINT felirat található. Az alsó rozetta köralakú mezejében ILLETÉK 1965. felirat helyezkedik el. E körön belül különböznek a munkás, a paraszt, az értelmiség munkájának babérággal díszített szimbólumai. A 100 forintos körzőt, a 200 forintos búzakalászt, az 500 forintos kalapácsot ábrázol.

A 100 forintos zöld, a 200 forintos kék, az 500 forintos bibor színű.

(3) Az új marhalevelek a földművelésügyi miniszter 5/1962. (II. 7.) FM számú rendeletének 1. számú mellékletében meghatározott formában, benyomott bélyegképpel négy értékben (10, 30, 40, 100 forintos) fehér színű papíron, sorszámmal ellátva 205x277 mm-es nagyságban készülnek.

A 10 forintos bélyegképpel készült űrlap juh(ok), kecské(k), továbbá - féléves korig - malac(ok) marhalevéllel való ellátására szolgál. A benyomott bélyegkép egy-egy juhot, kecskét, illetve sertést ábrázol. Színe zöld.

A 30 forintos bélyegképpel készült félévesnél idősebb sertés(ek) marhalevéllel való ellátására szolgál. A benyomott bélyegkép sertéskondát ábrázol. Színe barna.

A 40 forintos bélyegképpel készült űrlap szarvasmarhának, bivalynak, szamárnak és öszvérnek marhalevéllel való ellátására szolgál. A benyomott bélyegkép ezeket az állatokat ábrázolja. Színe narancssárga.

A 100 forintos bélyegképpel készült űrlap ló marhalevéllel való ellátására szolgál. A benyomott bélyegkép telivér lovat ábrázol. Színe vörös.

A 31/1957. (IX. 12.) PM számú rendelettel forgalomba hozott marhalevelek - illetékbélyeggel történő megfelelő értékkiegészítéssel - továbbra is használhatók.

2. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

(2) A 31/1957. (IX. 12.) PM, a 26/1959. (XII. 23.) PM és a 8/1966. (III. 22.) PM számú rendelettel forgalomba bocsátott illetékbélyegek továbbra is felhasználhatók.

Dr. Vincze Imre s. k.,

pénzügyminiszterhelyettes