Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

46/1982. (IX. 20.) PM-MM együttes rendelet

az értékelemzési szakképzésről

A 16/1976. (XII. 11.) MüM számú rendelet 4. §-ának (2) bekezdése alapján - az érdekelt miniszterekkel és országos hatáskörű szervek vezetőivel, továbbá a Fogyasztási Szövetkezetek Országos Tanácsával, az Ipari Szövetkezetek Országos Tanácsával, valamint a Termelőszövetkezetek Országos Tanácsával egyetértésben - a következőket rendeljük:

1. §

(1) Az értékelemzési szakképzés célja az értékelemzés szemléletének, módszereinek és gyakorlatának oktatása.

(2) Az értékelemzési szakképzés alapfokú (gyakorló), önálló (irányító), valamint oktató értékelemzői tanfolyamon történik.

2. §

(1) Alapfokú (gyakorló) értékelemzői tanfolyamot saját dolgozói részére bármely munkáltató szervezhet.

(2) Önálló (irányító) értékelemzői tanfolyamokat a Pénzügyminisztérium az érdekelt minisztériumokkal, országos hatáskörű szervekkel és szövetkezetek érdekképviseleti szerveivel együttműködve elsősorban ezek továbbképző intézeteinek, valamint az egyetemi továbbképző intézetek útján szervezi.

(3) Oktató értékelemző tanfolyamot csak a MKKE Közgazdasági Továbbképző Intézete és a BME Mérnöki Továbbképző Intézete szervezhet.

3. §

Az alapfokú (gyakorló) értékelemzői tanfolyamnak az a célja, hogy az értékelemzés bevezetése előtt az érintett munkáltató szerv vezetői, valamint a gyakorlati értékelemző munkában közvetlenül és közvetve részt vevők az értékelemzés szemléletét és módszerét elsajátítsák, a gyakorlati alkalmazás lehetőségeit megismerjék.

4. §

(1) Az önálló (irányító) értékelemzői tanfolyamnak az a célja, hogy az értékelemző tevékenység irányításához szükséges elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkező szakembereket képezzen.

(2) A tanfolyamra azt a felsőfokú műszaki, közgazdasági, kereskedelmi, illetőleg mezőgazdasági szakképesítéssel (a továbbiakban: szakirányú egyetemi, főiskolai oklevéllel) és annak megfelelő legalább hároméves szakmai gyakorlattal rendelkező szakembert lehet felvenni, akit a munkáltató önálló értékelemzőként - irányítóként - gyakorlati feladatok elvégzésével kíván foglalkoztatni.

5. §

(1) Az oktató értékelemzői tanfolyamnak az a célja, hogy az értékelemzési módszerrel kapcsolatos legújabb kutatási eredményeket ismerő, az értékelemzés általános és speciális eljárásaira vonatkozó elméleti, valamint gyakorlati ismeretekkel rendelkező, s azok oktatására képes szakembereket képezzen.

(2) A tanfolyamra az a szakirányú egyetemi, főiskolai oklevéllel és önálló (irányító) értékelemzői bizonyítvánnyal rendelkező szakember vehető fel, aki legalább három értékelemzési témát önállóan és sikeresen levezetett.

6. §

(1) Alapfokú (gyakorló) értékelemzői szakképesítést az szerezhet, aki a tanfolyamon részt vett és az írásbeli feladatát sikeresen megoldotta.

(2) Önálló (irányító) értékelemzői szakképesítést az szerezhet, aki a tanfolyamon részt vett, az előírt feladatoknak (írásbeli és gyakorlati) és vizsgakötelezettségének eleget tett, valamint szakdolgozatát vizsgabizottság előtt megvédte.

(3) Oktató értékelemzői szakképesítést az szerezhet, aki a tanfolyamon részt vett és vizsgabizottság előtt szóbeli vizsgát tett.

7. §

(1) Az értékelemzői szakképzés keretében eljáró vizsgabizottságokat a pénzügyminiszter által - a művelődési miniszterrel egyetértésben - kinevezett értékelemzői vizsgabizottsági tagokból kell megalakítani. A vizsgabizottságok elnökből és két tagból állanak.

(2) Az alapfokú (gyakorló), az önálló (irányító), illetőleg az oktató értékelemzői szakképesítésről a Pénzügyminisztérium bizonyítványt ad és a bizonyítványokról nyilvántartást vezet. A bizonyítvány iskolai végzettséget nem tanúsít.

(3) Az önálló (irányító), valamint az oktató értékelemzői vizsga a munkaköri besorolás szempontjából felsőfokú szakvizsgának minősül.

(4) Az oktató értékelemzői bizonyítvány a kiállításától számított négy évig érvényes. Ha a bizonyítvány tulajdonosa az említett időszakban végzett értékelemzési tevékenységéről, valamint a legújabb elméleti és gyakorlati eredmények ismeretéről beszámol, a bizonyítvány érvényességét a Pénzügyminisztérium további négy évre meghosszabbítja.

8. §

A tanfolyamok és a vizsgák részletes szabályait a pénzügyminiszter - a művelődési miniszterrel egyetértésben - határozza meg.

9. §

Külföldön szerzett értékelemzői szakképesítés honosításáról a Pénzügyminisztérium dönt. A honosítás kiegészítő vizsga tételéhez köthető.

10. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

(2) Azok a gyakorlattal rendelkező értékelemző szakemberek, akik az értékelemzési ismereteiket a rendelet hatálybalépését megelőzően szerezték, tanfolyam nélküli szakvizsgára bocsátásukat a Pénzügyminisztériumtól 1983. december 31-ig kérhetik. Ehhez a tudományos és a gyakorlati tevékenységre vonatkozó iratokat is csatolni kell.

Madarasi Attila s. k.,

pénzügyminisztériumi államtitkár

Köpeczi Béla s. k.,

művelődési miniszter