Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

5/1985. (II. 9.) PM rendelet

egyes vállalatlétesítési kedvezményekről

A Minisztertanács felhatalmazása alapján az Országos Tervhivatal elnökével, az Állami Bérés Munkaügyi Hivatal elnökével, a Magyar Nemzeti Bank elnökével, a Szakszervezetek Országos Tanácsával, a szövetkezetek országos érdekképviseleti szerveivel, valamint az érdekelt ágazati miniszterekkel egyetértésben a következőket rendelem:

1. §

A rendelet hatálya kiterjed az állami vállalatra, - az 1985. január 1. napja után alapított tröszt keretében működő tröszti vállalat kivételével - a tröszti vállalatra, a vállalati gazdálkodás szabályai szerint működő egyéb állami gazdálkodó szervezetre, a társadalmi szervezet és az egyesület vállalatára, a szövetkezetre, a szövetkezeti vállalatra (a továbbiakban együtt: vállalat).

2. §

A vállalat elkülönült szervezeti egységének (gyáregysége, telepe stb.) önálló vállalattá vagy leányvállalattá alakulása, továbbá szétválás útján létrejövő vállalatok (továbbiakban együtt: új vállalat) esetén a 3-4. §-okban meghatározott kedvezmények vehetők igénybe, illetve igényelhetők.

3. §

(1) A 2. § szerint létrejött legfeljebb 1 milliárd forint saját vagyonnal* rendelkező új vállalatot vagyonadó kedvezmény illeti meg a következők szerint:

- önálló vállalat a létesítés évében és az azt követő tárgyévben mentes a vagyonadó alól, további egy éven keresztül pedig 50%-os adókedvezményt,

- leányvállalat a létesítés évében és az azt követő tárgyévben 50%-os adókedvezményt

vehet igénybe. Amennyiben a leányvállalat 3 éven belül megszűnik, a ténylegesen igénybevett vagyonadó kedvezményt a létesítő szerv köteles a költségvetésnek megfizetni.

(2) Az új vállalat - a vagyonmegosztásból származó - kötelezettségei törlesztésének legfeljebb két évre történő felfüggesztését kérheti.

(3) Az új vállalat működési feltételeinek biztosításához a (4) bekezdésben foglalt kivétellel a költségvetésből alapjuttatásban részesíthető.

(4) Az új szövetkezet, szövetkezeti vállalat és szövetkezeti leányvállalat az országos érdekképviseleti szerv által kezelt KTA-ból részesíthető alapjuttatásban.

(5) A (2)-(4) bekezdésben foglalt kedvezményeket a Pénzügyminisztérium, a bankok, illetve A számítás módját a 32/1984. (XI. 5.) PM rendelet tartalmazza a szövetkezetek országos érdekképviseleti szervei engedélyezhetik, illetve folyósíthatják a rendelkezésre álló pénzügyi forrásokból.

(6) Az 1 milliárd forintot meghaladó saját vagyon esetén az új vállalat a pénzügyminisztertől egyedi elbírálás alapján kérheti az (1) bekezdésben foglalt vagyonadó kedvezmény engedélyezését

4. §

(1) Az új vállalat hatékony gazdálkodásának megteremtéséhez szükséges, magas színvonalú szakirányú felkészültséget igénylő munkakörök betöltéséhez - legfeljebb 5 szakember részére, egyedi kérelemben - a (2) bekezdés szerinti támogatást igényelheti.

(2) Amennyiben az új vállalat szakemberigénye helyben nem biztosítható, és a pályázó a vállalat telephelyén le kíván telepedni, átköltözéséhez, továbbá lakásigényének kielégítéséhez maximum 100 000 Ft állami támogatás igényelhető. A lakásvásárlás (építés) céljára jóváhagyott állami támogatást a vállalat lakásépítési alapjába kell helyeznl

(3) A (2) bekezdésben foglalt Jóváhagyott támogatás az általános nyereségadó terhére visszatartható.

(4) A (2) bekezdésben meghatározott támogatást

- a munkakör ellátásához előírt felsőfokú végzettséghez;

- legalább 5 éves szakmai gyakorlathoz;

- meghatározott szakmai követelményekhez kell kötni.

(5) A meghatározott szakmai követelmények vagy a vállalt kötelezettségek nem teljesítése, továbbá a munkaviszony megszüntetése esetén a támogatást megállapító szerv dönt a támogatás teljes vagy részleges megvonásáról és visszafizetéséről

(6) A (2) bekezdésben meghatározott támogatást az új vállalat kérelmére - az ágazati miniszter Javaslatára - a pénzügyminiszter állapítja meg.

5. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba, rendelkezéseit a 2. § alapján 1984. december 31. és 1986. december 31. között létrejött új vállalatok esetében lehet alkalmazni.

Dr. Hetényi István s. k.,

pénzügyminiszter