Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

24/1987. (XII. 30.) MM rendelet

a Közművelődési Alapról szóló 1033/1986. (VI. 20.) MT határozat végrehajtásáról

A Közművelődési Alapról szóló 1033/1986. (VI. 20.) MT határozat (a továbbiakban: határozat) 8. pontjában foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendelem:

1. § A Közművelődési Alap (a továbbiakban: Alap) fejlesztési célú, valamint céltámogatási jellegű pénzeszközökre különül.

2. § (1) Az Alap fejlesztési célú pénzeszközeiből kiegészítő támogatást lehet igényelni, ha a beruházás létesítési költségének jogszabályban meghatározott hányada már egyéb forrásból rendelkezésre áll, valamint a működtetés és a fenntartás költségei biztosítottak.

(2) Kiegészítő támogatás igényelhető elsősorban

a) a hátrányos helyzetű településeken, lakótelepeken, kistelepüléseken új közművelődési intézmény létesítésére és a már működő intézmény bővítésére;

b) a területi művelődési feladatokat ellátó, valamint több célú közművelődési intézmény (könyvtárnak vagy művelődési otthonnak iskolával, művelődési otthonnak filmszínházzal stb.-vel együtt történő) létesítésére, bővítésére,

c) az állóeszköznek minősülő, új tevékenységi formákat szolgáló berendezések és felszerelések vásárlására.

3. § (1) Az Alap céltámogatási jellegű pénzeszközeiből kiegészítő támogatás igényelhető, elsősorban a közművelődési politika céljait elősegítő

a) új tevékenységi formák és módszerek kialakítására, bevezetésére, kísérletekre és kísérleti eredmények elterjesztésére, főként ifjúsági célokra, valamint a kistelepülések és lakótelepek művelődési ellátásának bővítésére,

b) pályázatokra, szakértői munkák és módszertani segédanyagok elkészítésére.

(2) A céltámogatási jellegű pénzeszközből az állóeszközbeszerzés is megvalósítható a jóváhagyott költségvetési kereten belül a felügyeleti szerv által meghatározott értékhatárig.

4. § (1) Közművelődési célokra, elsősorban közművelődési vállalkozások kibontakozásának segítésére az Alap fejlesztési, illetve céltámogatási jellegű pénzeszközeiből közművelődési kölcsön (a továbbiakban: kölcsön) folyósítható legfeljebb ötévi időtartamra. A kölcsönök fedezetéül az Alap fejlesztési és céltámogatási jellegű pénzeszközeinek elkülönített része szolgál.

(2) A kölcsön céljától, illetve a közművelődési vállalkozás jövedelmezőségétől függően, kamat felszámítása mellett vagy kamatmentesen nyújtható.

(3) Ugyanazon célra vissza nem térülő támogatás és kölcsön együtt is engedélyezhető, ebben az esetben egyértelműen el kell határolni a vissza nem térülő támogatást és a kölcsönt.

5. § Nem nyújtható támogatás és kölcsön

a) olyan feladatra - a központi alapokat kezelő szervek eltérő megállapodása hiányában -, amelyet más központi pénzügyi alapból támogatnak vagy ami jellegénél fogva kizárólag más alap támogatási köréhez tartozik;

b) intézmények, szervezetek folyamatos működési és fenntartási feltételeinek biztosítására.

6. § (1) Az Alapból történő támogatási igényt

a) a tanácsok és intézményeik a fővárosi, megyei tanács végrehajtó bizottságának művelődési feladatot ellátó szakigazgatási szerve,

b) az egyéb állami szervek az irányításukat ellátó minisztérium, illetve országos hatáskörű szerv,

c) a társadalmi szervezetek az országos központjuk, a szövetkezetek pedig az országos érdekképviseleti szervük,

d) az országos egyesületek közvetlenül, helyi csoportjaik az országos egyesület, egyéb egyesületek pedig a közösségi célú kezdeményezést támogató szerv,

e) a klubok a felügyelő szerv, a magánszemélyek a közösségi célú kezdeményezést támogató szerv

útján (a továbbiakban együtt: előterjesztő szerv) terjesztik elő. Az igényt az előterjesztő szerv a véleményével együtt köteles továbbítani.

(2) A minisztériumok, országos hatáskörű szervek és az önálló költségvetési fejezetet képező szervek a támogatási igényüket közvetlenül terjesztik elő a Művelődési és Közoktatási Minisztériumhoz.

7. § (1) A támogatási, illetőleg a kölcsönigénynek tartalmaznia kell a cél megjelölését, az igényelt összeget, kölcsön esetében annak lejáratát, a törlesztés kezdő időpontját és a részletek ütemezését. A kölcsönigényhez az igénylőnek költségvetést, megtérülési számítást és részletes indokolást is csatolnia kell.

(2) A támogatási, illetve a kölcsönigény indokolásának tartalmaznia kell a megvalósítandó közművelődési cél részletes leírását, továbbá azt, hogy a cél megvalósításához igényelt támogatás, kölcsön összegén felül az igénylő milyen egyéb anyagi erőforrásokkal rendelkezik.

(3) Ha a cél megvalósításában több szerv működik együtt, erre a támogatási, illetve a kölcsönigény indokolásában ki kell térni és csatolni kell a közreműködő szervek anyagi kötelezettségvállalásának mértékéről adott írásbeli nyilatkozatot. Kölcsönigénylés esetén a közreműködő szervek anyagi kötelezettségvállalása a saját erőforrásba beszámít.

(4) Az indokolásban arra is ki kell térni, hogy a feladat megvalósításához más központi szervtől vagy alaptól milyen támogatást kaptak, illetve igényeltek.

8. § A döntés előtt a jelentősebb, nagyobb területet érintő igényeket a Közművelődési Tanács (a továbbiakban: Tanács) véleményezi.

9. § (1) A támogatással kapcsolatos döntésről az igénylőt a Tanács titkára - az előterjesztő szerv útján - értesíti. Az értesítés tartalmazza a támogatásban részesített közművelődési feladatot, a támogatás összegét, valamint az elszámolás határidejét.

(2) A Tanács titkára a támogatás folyósításával egyidejűleg felkéri az előterjesztő szervet, hogy a támogatás rendeltetésszerű felhasználását kísérje figyelemmel, ellenőrizze a pénzügyi szabályok betartását.

10. § (1) Ha a támogatással elérni kívánt közművelődési cél határidőre történő megvalósítása alapos okból késik, az igénylő az előterjesztő szerven keresztül kérheti a felhasználás és elszámolás határidejének módosítását. A határidő módosításáról a tanács titkára dönt.

(2) Az Alap pénzeszközeiből nyújtott támogatás felhasználásáról az igénylő szerv vezetője - a megállapított határidőn belül - a feladatok teljesítésére vonatkozó pénzügyi és tartalmi értékelésből álló jelentést, valamint a pénzügyi ellenőrzésről készült jegyzőkönyv másolatát köteles megküldeni az előterjesztő szervnek, melynek vezetője azt - véleményével ellátva - terjeszti fel a Tanács titkárához.

(3) Ha a támogatott feladat megvalósítása egészben vagy részben elmarad, a támogatást, illetőleg annak fel nem használt részét vissza kell fizetni az Alapba. Ha a támogatást nem a meghatározott célra használták fel, azt a Művelődési és Közoktatási Minisztérium visszavonja.

11. § (1) A kölcsönigényléssel kapcsolatos döntésről az igénylőt a Tanács titkára - az előterjesztő szerv útján - értesíti. A kölcsönszerződést az igénylővel a Művelődési és Közoktatási Minisztérium köti meg.

(2) A Tanács titkára a kölcsön folyósításával egyidejűleg felkéri az előterjesztő szervet, hogy a kölcsön felhasználását kísérje figyelemmel és adjon arról folyamatos tájékoztatást.

(3) Az igénylő a kölcsönt a kölcsönszerződésben megállapított ütemezésben - elsősorban a kölcsöncél megvalósulásával elért gazdasági eredményből - fizeti vissza. A kölcsön fel nem használt részét a kölcsöncél megvalósulásakor köteles visszafizetni.

(4) A részletek törlesztésének elmaradása esetén a Tanács titkára felszólítja a kezdeményezettet kötelezettsége pótlólagos felterjesztésére.

12. § Az Alap pénzeszközei terhére munkaviszony nem létesíthető.

13. § Az Alap év végi pénzmaradványa a következő évre átvihető.

14. § A támogatásokkal kapcsolatos pályázati feltételeket a Művelődési Közlönyben kell közzétenni.

15. § Ez a rendelet 1988. január 1.-jén lép hatályba.